Поліцейських засудили і відпустили, але мають відправити в тюрму. Справа про побиття студента

- Двоє колишніх засуджених поліцейських отримали три роки реального позбавлення волі.
- Чому ж тоді їх не відправили за грати, а відпустили на волю?
Вчора, 20 червня, на сайті «20 хвилин» розповідали про завершення розгляду справи про побиття колишніми міліціонерами Олександром Гончаруком і Сергієм Швецем студента Василя Клебана. Публікація називається «Часто сниться, як ці виродки у погонах б’ють сина». Поліцейських засудили на три роки тюрми».
Вінницький міський суд розглядав справу вісім (!) років. Нарешті 31.03.2023 ухвалив вирок — засудив Гончарука і Швеця на три роки позбавлення волі, але з іспитовим строком на два роки.
Після оскарження такого рішення потерпілим і прокурором, крапку у справі поставив Вінницький апеляційний суд — скасував рішення міського суду і ухвалив нове.
Засідання колегії відбулося 15.06.2023. Гончаруку і Швецю призначили реальний термін відбуття покарання у місцях позбавлення волі.
В ухваленому колегією суддів рішенні зазначено, що воно набуває чинності з моменту його оголошення. Тобто засуджених із зали суду мали відправити відбувати покарання. А їх відпустили на волю. Чому?
Після затримання відправлять у місця позбавлення волі
Журналіст сайту «20 хвилин.Вінниця» звернувся до прес-служби Вінницького апеляційного суду з проханням роз’яснити ситуацію. Нам надали відповідь з посиланням на коментар судді-спікера Володимира Медяного. До речі, він один із трьох суддів, які розглядали справу про поліцейських.
—Після повернення справи в суд першої інстанції буде надіслано розпорядження про набрання вироком законної сили і відповідно працівники поліції на виконання вироку затримають вказаних осіб і направлять їх в місця позбавлення волі, де вони відбуватимуть покарання, — йдеться у коментарі судді-спікера Володимира Медяного.
Він також роз’яснює, чому суд не взяв під варту засуджених у залі засідання.
—Суд апеляційної інстанції не взяв засуджених під варту в залі засідання, оскільки вони розкаялися у вчиненому з першого дня розгляду справи в суді першої інстанції та не ухилялися від слідства та суду. Тому не було підстав вважати, що надалі можуть ухилятися від призначеного їм покарання, — зазначає Володимир Медяний.
Та й прокурор не клопотав у заяві про взяття під варту.
Слід ізолювати від суспільства
У рішенні суду їх визнали такими, що треба ізолювати від суспільства і —відпустили у те само суспільство.
—Для виправлення і перевиховання обвинувачених необхідний певний строк ізоляції від суспільства, — читаємо у коментарі судді-спікера. — Призначене покарання, яке обвинувачені мають відбути реально, буде необхідним та достатнім для їх виправлення та попередження вчиненими ними нових кримінальних правопорушень.
Ще суддя наголошує на особливій жорстокості і цинізмі колишніх поліцейських. За його словами, про це свідчить той факт, що били потерпілого у відділку поліції, у присутності інших працівників.
Що каже адвокат?
Адвокат Ярослав Бляхарський перед початком розмови уточнив, що він не перший у цій справі, адже вона тягнеться довгі роки. Каже, не брав участі у захисті своїх клієнтів на самому початку розслідування.
На його думку, розгляд справи, без сумніву, затягнули у часі.
—Такі справи розглядаються максимум за рік, — говорить захисник Клебана. — У ній є свідки, є відео фіксація подій…
За його словами, тепер все залежить від того, коли повернуть справу у суд першої інстанції із зазначенням того, що вирок набув законної сили. Після чого має відбутися затримання засуджених.
Станом на 21 червня матеріали ще не повернули до Вінницького міського суду.
У прес-службі ВАС пояснили, що є клопотання одного із засуджених про ознайомлення з матеріалами справи.
Читайте також:
«Викликали вогонь на себе». Чому «штурмовик» Руслан Клименюк заслуговує звання Героя України?
Розвідники вінницької 59-бригади взяли в полон 22 російських штурмовиків
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6