Розгляд справи колишніх міліціонерів Сергія Швеця та Олександра Гончарука, яких звинувачують у побитті студента Василя Клебана, знову перенесли. Сьогодні, 10 січня, у судове засідання не з’явилися свідки, заявлені підсудними. Справу за позовом студента «тягнуть» з травня минулого року – 20 числа прокуратура направила її на розгляд суду.
Усі засідання «зривала» сторона відповідачів
У кабінеті судді Алли Чезганової, яка слухає справу, знов не вистачило місця навіть для обвинувачених.
— Підсудні мають сидіти, внесіть лавку, — просить їхній адвокат.
— Правильно, мають сидіти, - підхоплюють фразу активісти, які прийшли на засідання з листівками у руках: «Вимагаємо покарати злочинців».
— О-о, знов зрітєлі зібралися, — звучить чийсь невдоволений вислів на адресу активістів.
Лавку занесли. А засідання перенесли. З’ясувалося, не з’явилися свідки, яких заявляли підсудні. Суддя призначила новий термін розгляду справи – 16 січня.
— Це відверте затягування, — каже мати постраждалого студента Наталія Клебан. – Робиться це не перший раз. Щоразу з вини сторони відповідачів. То вони ламали комедію, мовляв, переплутали дату засідання, тому не з’явилися до суду. Два засідання не відбулося через відсутність їхніх адвокатів. Насправді за весь цей час пройшло тільки три повноцінні засідання.
Співрозмовниця припускає, що робиться це з однією метою – у будь-який спосіб виправдати колишніх міліціонерів, які познущалися над її сином.
Справа Вихриста «мертва»
Присутнім при побитті студента був ще один міліціонер – майор Олександр Вихрист. У той вечір він чергував у відділенні. Бачив, як били хлопця, однак майор не вжив жодних заходів, щоб зупинити свавілля двох міліціонерів. Як каже мати постраждалого, Вихрист поступив «по-офіцерськи» - своїх не здав. Просить це слово «по-офіцерськи» взяти у лапки. Навпаки, нагадав їм про те, що у вестибюлі, де міліціонери розпустили руки і ноги (ногами теж били), працює відеокамера. Тому запропонував перейти у кімнату, де не ведеться відеозапис.
Після втручання журналістів, Вихриста відсторонили від служби на час розслідування. Але згодом він знов повернувся на роботу.
Завдяки наполегливості батьків студента, прокуратура все-таки порушила кримінальне провадження проти майора Вихриста. Йому інкримінують статтю про службову недбалість. Сталося це ще 13 квітня 2016 року.
— З часу порушення справи пройшло вже майже дев’ять місяців, зва такий час діти народжуються, але слідчий жодного разу не викликав ні сина, ні нас, його батьків, - каже Наталія Клебан. – У когось лежить справа мертво. Мабуть, чекають нагоди, як її красиво похоронити.
Жінка наводить приклад, як правоохоронці вміють все гарно заплутувати. Підтверджує с казане двома фактами. За її словами, одяг сина зі слідами крові взяли на експертизу тільки за третім зверненням у прокуратуру. А ось ще один схожий приклад.
— Спочатку слідчий на прізвище Скакун зафіксував у своїх документах, що сина побили невідомі, — каже жінка. — Нам треба було доводити, що вони не невідомі, а мають свої прізвища й посади. По-друге, син прийшов до згаданого Скакуна із заявою, в якій просив направити його до експертів, щоб ті зафіксували нанесені травми, залишені сліди на руках від кайданок. Не повірите, але його протримали в міліції на Пирогова,4 з восьми ранку до восьми вечора. Тільки о восьмій вечора слідчий прийняв у нього заяву. І це після ночі, проведеної у відділку, потім у наркодиспансері.
Нагадаємо, Василь Клебан переніс складну операцію на серці в Інституті Амосова. Має групу інвалідності. Лікарі застерігають його утримуватися від зайвих хвилювань і перевантажень.
Коли і чим закінчиться розгляд справи «студент проти ментів», що триває з таким зволіканням, не може передбачити ні адвокат постраждалого, ні він сам. Так само невідомо, коли почнеться (чи взагалі почнеться?), слухання іншої справи – проти майора Вихриста. За майже дев’ять місяців з часу її порушення її ще не передали до суду.
Читайте також:
У поліції Вінниці студента били під запис відеокамери (ВІДЕО)
Студенту, якого били у міліції під запис відеокамери, радять шукати… свідків (ВІДЕО)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер