Американські машини, кадилак Преслі, танки, гвинтокрили, кораблі — усе це в мініатюрі є у нововідкритому Музеї моделей транспорту.
Усі 5037 міні-моделей виставлені на першому поверсі в скляному будинку на Соборній, 64. До речі, колекціонера Олександра Вдовиченка відзначили у «Книзі рекордів України».
— Деякі кажуть, що колекціонери — це хворі люди. Так воно і є, але в здоровому розумінні цього слова. Ми йдемо до своєї мети, досягаємо її, знаходимо однодумців. І у результаті — отримуємо бажане, — розказав засновник музею Олександр Вдовиченко.
Для чоловіка цим «бажаним» стало приміщення, яке він отримав від міськради. Раніше він знімав приміщення у ТЦ «Кемпа», потім — в «Універмазі». Але там було мало місця.
Перший день роботи музею відкривали разом з депутатами міськради та міським головою Сергієм Моргуновим. Олександр Вдовиченко, разом з мером Вінниці та істориком Олександром Федоришеним натиснули на червону «кнопку», яка символізувала початок роботи музею транспорту.
У той же час прямо на вулиці грав джазовий оркестр, що виконували хіти Френка Сінатри та інших відомих співаків.
А в самому музеї не проштовхнутися: десятки відвідувачів роздивлялися скляні вітрини, на яких виставлені моделі.
— Мені тут дуже подобається. Захоплююсь американською класикою. Той самий Додж Вайпер, Корвет, Імпала. Крутий музей, — сказав студент донецького вишу імені Стуса Максим.
— Мій одногрупник сказав, що якби він був ще дитиною, то обов’язково б забрав собі одну з машинок на пам’ять (сміється), — розказала студентка Вікторія.
Щоправда, всі експонати у скляних вітринах й відкривати їх не можна. Як розказав працівник музею Сергій, це буде погано для модельок.
— Ви вже не перша людина, хто про це питає. Тому кажу — ні чіпати, ні гратися цими моделями не можна. Річ у тому, що це елементи цінної колекції. Кожна з модельок дорого коштує, — розказав працівник музею.
Як розказував власник музею Олександр Вдовиченко він нарешті зміг перевезти всю свою колекцію в експозиції. Розпитали про приблизну вартість колекції.
— Найдорожча модель коштує близько 200 доларів. Усю колекцію можна оцінити близько 100 тисяч умовних одиниць. Але для мене все це коштує значно дорожче. Колекціонувати почав з 8-річного віку. Це була машинка «Фіат» 125, вартістю 1 рубль, виробництва донецької фабрики іграшок, — сказав Вдовиченко.
Власник музею замовляв машинки з понад 30 країн світу. Серед експонатів музею легкові автівки, вантажівки, військова техніка, автомобілі медичної служби, пожежна техніка, серія поліцейських автомобілів світу, трактори, мотоцикли, тощо. Більшість експонатів представлена у масштабі 1:43. А ще є кілька моделей 1:24.
Щороку на базі музею відбуватиметься Всеукраїнський з’їзд колекціонерів моделей транспорту. І перший розпочнеться вже завтра, 28 квітня.
Музей моделей транспорту знаходиться на першому поверсі будинку на Соборній, 64. Вхід в музей — 10 гривень для школярів, студентів, пенсіонерів та інших пільговиків. Повний квиток — 20 гривень. Попередній запис на групові екскурсії за телефоном: (097)678-68-19
Концентрація музеїв у Центрі (Соборна та найближчі вулиці поряд), мабуть, найбільша серед інших місць у Вінниці. Тут є:
Разом з музеєм транспорту, це вже 9 таких закладів у центрі Вінниці. До того ж, ще планують відкрити як мінімум три. Музей судової справи у готелі «Савой» бажають зробити працівники ВААС.
Ще «забронювали» приміщення під два музеї у майбутньому торгово-офісному центрі, який планують збудувати на місці аварійного дому на Соборній, 29.
Читайте також:
Історичний «Діснейленд» пропонують зробити на Старому місті
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 11 від 12 березня 2025
Читати номер
Anonymous
Так как он говорит коллекция стоила при курсе 8 грн./дол., а сейчас увы и ах.