Пальма в центрі міста: якою була Вінниця майже 70 років тому

- У 1958 році у центрі Вінниці на клумбі біля центрального мосту висаджували пальму, яку на зиму переносили до теплиці. Світлини з цими краєвидами опублікував Олексій Лебедєв у групі «Вінниця. Старий фотоальбом».
— У центрі Вінниці на клумбі колись росла пальма, а в парку, що нині носить ім’я Миколи Леонтовича, стояла скульптура лева, — розповідає Олексій Лебедєв. Чоловік опублікував у групі «Вінниця. Старий фотоальбом» світлини, зроблені у 1958 році.
На фото зображені вулиця Соборна, центральний міст та скульптури, що колись прикрашали центральний парк. На клумбі біля мосту, на місці нинішньої набережної Рошен, окрім звичних для нашого регіону рослин, висаджували й пальму.
«На фото з пальмою — сквер на замостянському боці зліва від центрального мосту», — написала у коментарі Наталя Кушка.
Жінка додала, що пальму висаджували у травні, а наприкінці вересня забирали до теплиці. Самі клубим починали формувати на початку квітня і деякі рослини змінювали.
«Першими квітли тюльпани різних кольорів, утворюючи візерунки, а потім на їх місці висаджували ті рослини, які на фото», — написала пані Наталя.
Читайте також:
Подільський зоопарк придбав крісла-колісні для відвідувачів з обмеженими можливостями
У Вінницькому ліцеї №4 відкрили перший у місті безбар’єрний майданчик «Єпростір»
Борщу не буде? Метеоролог розповіла про наслідки аномальної зими для агросектору України
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Олег Агафонов
Дамба на Південному Бузі була побудована для кількох цілей:
1. Гідротехнічне регулювання річки – її збудували для регулювання рівня води в річці, щоб запобігати різким коливанням і контролювати потік.
2. Енергетичне використання – раніше на цьому місці працювала невелика гідроелектростанція, яка використовувала потік води для генерації електроенергії.
3. Промислові потреби – дамба могла бути частиною інфраструктури для підприємств, які використовували воду для охолодження або інших технологічних процесів.
4. Формування водойми – вона створила штучне водосховище.
Михаил
ВОЛОДИМИР reply Михаил