«Ось дім моїх прадідуся й прабабусі». Дівчина розповіла про будинок, де зараз «Етно Чари»

«Ось дім моїх прадідуся й прабабусі». Дівчина розповіла про будинок, де зараз «Етно Чари»
  • Вінничанка Юлія Красиленко розповіла історію будинку на Магістратській, де колись мешкали її пращури.
  • В 2021 році оселю продали, з минулого року тут працює артпростір «Етно Чари».

У жовтні минулого року у Вінниці відкрили артпростір «Етно Чари». Тут зараз відбуваються майстер-класи, виставки та інші події, присвячені гончарному мистецтву, а також працюває кав’ярня.

Засновниця простору — Вікторія Ніколаєва, керамістка з 20-річним досвідом. Вона успішно розвиває нові напрями в гончарстві, а також продовжує стародавні традиції Подільського гончарного мистецтва.

Відео дня

А колись на місці «Етно Чар», за адесою Магістратська, 52, стояв старенький будинок і в ньому мешкала родина військового льотчика. Його правнучка Юлія Красиленко розповіла про будинок своїх пращурів у Фейсбуці.

«Ось дім моїх прадідуся й прабабусі Дмитра та Анни Любомирських у Вінниці, в якому виросли бабуся й мама», — написала Юлія.

Юлія Красиленко нині мешкає і працює у Польщі. У 2021 році її батьки будиночок на Магістратській продали.

«У 2021 році я прийшла з ним попрощатися, бо його вирішили виставити на продаж, — розповіла дівчина. — Торкалася стін, згадувала дитячі ігри у садку зі старими яблунями, гру серпневого сонця на флоксах, майстерню-гараж дідуся Анатолія, військового льотчика».

Юлія ніяк не очікувала, що цей дім зовсім скоро потрапить до турботливих рук родини керамістки Вікторії Ніколаєвої, яка з чоловіком створить тут музей-майстерню подільської кераміки.

«Кращої долі для нашого дому годі було й уявляти! Тут зібрано взірці старовинних баньок та мисок Вінниччини, вчаться працювати з гончарним кругом діти та дорослі, пригощають смачнючою кавою у власноруч зроблених горнятках. Закохалася з першого погляду!»

Нещодавно Юлія Красиленко приїздила до Вінниці. Відвідала могилу дідуся, завітала до артпростору «Етно Чари», познайомилася з новою власницею домівки.

«Я завітала до «Етно Чар» вперше одразу з цвинтаря від мого Дідуся, — поділилися вінничанка. — Тепер вважатиму, що наче він привів мене туди. Повертатимуся сюди кожного разу, як буду вдома у Вінниці. І вас, друзі, запрошую. Це така тепла для мене історія!».

 

Читайте також:

Історія садиби Болислава Лещинського, який тримав цегельню на Старому місті

Підводний човен, наркоз, ліки від холери. Про винаходи видатних вінничан, що залишили слід в науці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Читач73

    Доброго дня, шановна пані Ларисо! Прошу Вас пояснити використання моїх особистих світлин у Вашому матеріалі без мого дозволу. Крім того, ви навели неправдиві факти моєї біографії, що є порушенням журналістського етикету. По-перше, мої батьки не продавали будинок, це зробили інші родичі. По-друге, я не живу і не мешкаю у Польщі.
  • Читач73

    Шановна авторка цього допису, прошу Вас негайно виправити неправдиву інформацію. По-перше, не мої батьки продавали будинок мого прадідуся та прабабусі, а їх двоюрідні брати та сестри. По-друге, я не мешкаю у Польщі. Я викладаю з 2017 року у Чехії, в Унівреситеті Палацького, але мешкаю я у Києві.
  • АННА

    Дякуємо, незнала за майстерьню, завітаемо, та вся ця вулиця вона як музей, своїми архітектурно історичними будиночками, дуже добре, що хтось відновлює
  • Viktor

    Той будинок повністю знесли, а потім побудували новий

keyboard_arrow_up