Як у мерії обговорювали бюджет-2020 «для галочки»

Як у мерії обговорювали бюджет-2020 «для галочки»
  • Для «своїх». У мерії були громадські слухання бюджету і планів розбудови міста на 2020 рік.
  • Вінничани питали про розбудову міста, ремонт багатоповерхівок та говорили про те, що потрібен притулок для безхатченків.
  • Переважно, учасниками слухань були бюджетники, які не висловили жодних зауважень щодо головних документів Вінниці

У п’ятницю, 13 грудня, чиновники міськради представили громаді проекти бюджету 2020 та підсумки програми економічного і соціального розвитку за 2019 рік. Ознайомитися з повним текстом документів можна за посиланням, на сайті міськради.

Після учасники слухань ставили питання, на які найчастіше відповіла директорка департаменту фінансів Наталія Луценко.

— Які важливі об'єкти будуватимуть чи ремонтуватимуть у 2020 році коштом міського бюджету? — цікавило директорку школи №5 Наталію Кучму.

Відео дня

— Будівництво школи на Поділлі, на яку передбачено 28,5 мільйонів гривень та планується завершити у наступному році. Реконструкція «СКА» на Янгеля, 48: планова сума 25 мільйонів, яку направляємо для продовження робіт. 

На добудову головного корпусу лікарні швидкої меддопомоги на Київській, 68 заплановано 50 мільйонів гривень. Сподіваюсь, що з останнім допоможе держбюджет, щоб завершити будівництво.

У 2020 році буде завершено утеплення 15 закладів освіти: 11 дитсадків та 4 школи, роботи по яких розпочаті у 2019 році, на що заплановано у бюджеті 152 мільйони гривень кредитних коштів.

Важливим об'єктом є будівництво Регіонального кардіоцентру, на що ми отримуємо державну субвенцію в сумі 204 мільйони гривень, — каже директорка департаменту фінансів Наталія Луценко.

Дитсадок за 80 мільйонів гривень

Вінничанка Тетяна запитала у керівника департаменту економіки та інвестицій Віталія Погосяна чи будуть завершені будівельні роботи в дитячому садку №16 на вулиці Зерова, 12 у 2020 році. Та поцікавилась, коли діти зможуть відвідати відремонтований заклад.

— Садочок потребує не тільки реконструкції. Плануються роботи з добудови. На жаль, сума інвестицій, яка потрібна на всі ці роботи складає 80 мільйонів гривень. У проекті бюджету на 2020 рік пропонується закласти на дитсадок №16 близько 14,5 мільйонів гривень. Ми будемо пропонувати цей дитсадок на фінансування від держави, через Держфонд регіонального розвитку. Якщо все піде за нашим планом, то у 2021 році дитсадок буде повністю функціонувати, — каже Погосян.

Людмила Костюк запитала у Наталії Луценко, яка сума передбачена на проведення капремонту багатоповерхівок та які види ремонту профінансують в рамках міського бюджету-2020?

— На капремонт житла передбачено 75 мільйонів гривень. Основними напрямками використання коштів є ремонт покрівель: їх зроблять у 50 будинках. У 21 будинку планується відремонтувати інженерні мережі. У 7 будинках — ліфти. Проводяться також інші роботи.А взагалі план капремонтів житла корегується, у залежності від ситуацій, які можуть виникати протягом року,  — каже Луценко.

Додатково, вінничанин Олександр Нечипоренко поцікавився, а скільки передбачено коштів на капремонт прибудинкових територій?

— У 2020 році заплановано 50 мільйонів гривень, що удвічі більше, ніж було використано у 2019 році. Це дасть можливість 37 тисяч квадратних метрів прибудинкових територій. Сподіваємося, що жителі міста оцінять цей напрямок нашої роботи з позитивного боку, — відповіла Наталія Луценко.

Безхатьки та дешеве тепло

Громадська активістка Олена Данілова звернулася до всіх чиновників, щоб міська влада не забула про будівництво притулка для безхатченків.

— Над цим багато людей працюють. У тому числі міський голова. Прораховується модель і вважаю, що у 2020 році потрібно закласти кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації чи на купівлю приміщення під притулок.

— Дійсно, це питання обговорювалося на декількох робочих нарадах. Перший крок вже зроблено, передбачили кошти на надання фінансової підтримки ГО «Полум'я надії», яка займається проблемами безхатченків. Надалі, будемо опрацьовувати це питання так, щоб участь міськради була більшою, — каже Луценко.

Представниця ОСББ «Травневий 22» Наталія Шаламай поставила питання про проблему, яку вони намагаються вирішити вже не перший рік.

— Наш та ще 17 будинків у Вінниці користуються послугами «Вінницяоблтеплокомуненерго». Тарифи на гарячу воду та опалення у нас на 50-70% більші, аніж у міських тепломереж. З 2012 року розглядається питання щодо передачі котелень облтеплокомуненерго на міського теплопостачальника. І тоді наші тарифи зменшилися б. Але до цього часу це питання не вирішено. Чи є якась ініціатива мерії, щоб посприяти розв'язанню проблеми?

— Проводиться інвентаризація цих котелень та мереж щодо подальшої передачі їх у комунальну власність Вінниці. У 2020 році будемо розбиратися чи можна перемикнути ці будинки на теплопостачання до міськтеплоенрего. Чи передача котелень та тепломереж на баланс Вінниці. Можливості детально вивчаємо, щоб за можливості бюджету розв'язувати вашу проблему, — відповів керівник департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Після учасники громадських слухань проголосували, що «взяли до відома проект бюджету та програми соц-економ розвитку на 2020 рік» і рекомендували розглянути ці документи на сесії міської ради.

Нагадаємо, виконком міської ради ухвалив проект бюджету-2020: він буде меншим, ніж у 2019 році. Таке сталося вперше за три роки

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
×
0%
  • Андрей 18 грудня 2019 р.
    такое впечатление, что напечатали протокол сборов трудового коллектива за 1983 год.....а тот спросил, а та ответила и т. д. и т. п.... время идет вперед, а "совок" в головах людей - этот диагноз надолго!!
  • Ілля 14 грудня 2019 р.
    Питання: чому так?
  • Ілля 14 грудня 2019 р.
    А чому ніхто не говорить, що на місто Держава виділила удвічі менше коштів ніж у минулому році?
  • Oleksandr Stoliarov 13 грудня 2019 р.
    Сцуко, таке враження, що журналістика ріа опустилася на рівень 80х років, з суцільним одомрямсом і штампами
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:55 Повістки, відстрочка, медогляд: що змінилось у правилах мобілізації 11:06 На Вінниччині чоловік бив дитину об двері і совком. За це отримав громадські роботи 10:12 «Допоможіть, його викрали!» — соцмережі Козятина гудуть через зникнення хворого, якого нібито забрали ТЦК 09:57 Де у Вінниці 7 травня відключили воду? Перелік адрес Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 09:30 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 09:18 Чемпіонат області присвятили пам’яті загиблих воїнів-гандболістів Вінниччини 08:58 Росія атакувала «шахедами» та балістикою: двоє загиблих, поранені діти photo_camera 08:15 У цей день краще утриматися від важливих переговорів та підписання угод. Історія, заборони та прикмети 7 травня 21:00 На щиті повертається молодший лейтенант Микола Рябцов, що понад рік вважався безвісти зниклим 20:10 «Полон — це було пекло»: захисник Маріуполя Віктор Дода повернувся до життя та служби у Вінниці 18:53 У Вінниці відбудеться інтерактивна виставка «Як не стати жертвою фейків» 18:35 Ні в якому випадку не терпіти: куди можна звернутися у Вінниці в разі домашнього насильства 18:06 Печену рибу на соломі внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини play_circle_filled 17:33 «Саша загинув четвертого, а мені ще шість днів брехали, що він на позиції»: підтримайте петицію 17:09 Запустили новий приміський потяг зі Жмеринки на південь замість скасованої електрички до Одеси 16:17 Мовчання на місці, де він ходив: як вінничани вшанували «Грєнку» в річницю загибелі play_circle_filled photo_camera 16:02 З російського полону повернули 205 воїнів. Серед звільнених п'ятеро вінничан play_circle_filled photo_camera 15:15 Від 20 тисяч гривень. Скільки коштує вивчитися на права у Вінниці 14:09 В Україні зросла кількість мільйонерів. Де найбагатші люди в країні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up