Новий мурал з Григорієм Сковородою створюють на багатоповерхівці в Центрі

- У Вінниці створюють стінопис з українським філософом Григорієм Сковородою.
Віднедавна вулицю Пушкіна перейменували на Григорія Сковороди. Тепер шестиповерхівку за адресою Сковороди, 21 прикрашає новий мурал. Він ще в процесі створення, але вже на фінішній прямій. На ньому зображений український філософ, поет, педагог Григорій Сковорода.
Створюють його до 300-річчя філософа коштом благодійних внесків мешканців і друзів міста. Ініціатором створення стінопису стала культурна асоціація «Новий Акрополь». Ми поспілкувалися на місці роботи з вінницьким художником, який його створює, Олександром Нікітюком.
— Ескіз розробила ілюстраторка Катерина Бонецька. Вона родом із Вінниці, але вже давно проживає в Австралії, — говорить художник. — Перед створенням муралу все погодили з мешканцями будинку. Закінчити я його маю вже найближчим часом.
За словами Олександра, мурал висотою орієнтовно 15 метрів.
Як читаємо на сайті культурного центру «Новий Акрополь», Григорій Савич зображений на фоні концентричних сонячних кіл у медитативній позі з гідною поставою, спокійним і натхненним обличчям, із зосередженим поглядом. Над ним летять у небо лелеки. На висоті напис: «Розпошир удаль зір свій» – це перший рядок 22-ої пісні «Саду божественних пісень».
Як кажуть ініціатори створення, кожний елемент має певний сенс. Поза Сковороди, що зазвичай асоціюється із йогічними практиками, символізує його спосіб життя.
«Мета муралу — зафіксувати у символічних образах поклик українського філософа до нас: здійсніть своє призначення, адже принести користь суспільству людина здатна лише, коли вона віднайде свій центр і Бога в собі, коли дух зійде на свою твердиню і закріпиться на ній, коли людина відкриє у собі свою сродність із Небом», — йдеться в описі проєкту.
«Втілюється задум для якого настав час. Є люди які, доклалися до того, щоб у Вінниці заявилася вулиця Сковороди. Наша команда паралельно, не знаючи про заплановане перейменування, з середини літа працювала над ідеєю муралу до 300-Ї річниці з дня народження Григорія Савича. Було багато ще нюансів, які склалися і врешті-решт в міському просторі на наших очах з’являється ще одне зображення, яке по особливому і змістовно прикрасить наше місто», — говорить одна з координаторок проєкту Юлія Каменщикова.
Читайте також:
Легенда Вінницького планетарію: Марія Левченко вже 55 років проводить лекції
«Були приватним селом»: історія виникнення мікрорайону П'ятничани
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.