Найстарішому фронтовику Вінниці уже 102 роки

Найстарішому фронтовику Вінниці уже 102 роки

Точної цифри, скільки залишилося фронтовиків – тих, які зі зброєю в руках воювали проти німецько-фашистських загарбників, не можуть назвати ні в міській, ні в обласній владі. Такий облік не передбачено законом, пояснюють чиновники. Зате повідомили, що у Вінниці проживає два ветерани війни, яким по сто років, ще одному – 102 роки.

Останній Герой Союзу

- Останній з вінничан Героїв Радянського Союзу Іван Платонович Ковальов проживає у селі Тарасівка Жмеринського району.

- Держава не виділяє в окрему графу фронтовиків, - пояснила начальник відділу моніторингу департаменту соціальної політики Інна Волохата. - Законом  «Про статус ветеранів війни і гарантії  їх соціального захисту» передбачено ведення обліку таких категорій: «Учасники бойових дій», «Інваліди війни» та «Учасники війни». До учасників бойових дій належать не тільки ті, хто воював у роки Другої світової війни з фашистами. До таких входять воїни-«афганці», ті, хто служив в інших «гарячих» точках. До категорії  «Інваліди війни» також входять не тільки ті, хто отримав інвалідність на фронтах Другої світової.  Учасники війни – це ті, хто допомагав  виборювати перемогу над ворогом у тилу, тобто вони не були на фронті.

Фахівці названого відділу окремо виписали учасників війни, вік яких 85 років, тобто у рік закінчення війни їм було 16, і старші. Таких в області нараховується 441 особа ( у 2015-му їх було 538).

У міській владі нарахували  493 ветерани минулої війни, які проживають у Вінниці. Два роки тому, у 2014-му, їх було 752 (облік почали з тих, кому у рік закінчення війни виповнилося 17 і старших).

Найстаршим у цьому списку є Георгій Іванович Дев’ятисильний. 7 квітня йому було 102 роки. Він колишній партизан. Вінниця стала його рідним містом у 1986-му, коли перебрався сюди з Прип’яті після аварії на Чорнобильській атомній. На жаль, з рідні у чоловіка нікого не залишилося. Доглядають його двоє опікунів і сусідка.

Першого травня «стукнув» 100-річний ювілей інваліду війни вінничанину Федору Олександровичу Радзімовському. А його тезку Федору Івановичу Бондарю стільки ж буде восени нинішнього року – 22 жовтня.

Уже 99 років за плечима ще двох вінничан - у ветеранів війни Василя Микитовича Носолюка та Миколи Васильовича Ляшенка.

Єдиний Герой Союзу залишився серед живих – Іван Платонович Ковальов. Колишній боєць диверсійного підрозділу, який здійснював операції переважно у тилу ворога, нині проживає у селі Тарасівка Жмеринського району.  

Довідка

Число учасників бойових дій на території області збільшилося приблизно у два рази. На перше травня нинішнього року їх нараховується майже 14 тисяч осіб. Це пояснюється тим, що до цієї категорії включено учасників АТО. Їх нараховується 7,5 тисячі, ще 125 «атовців» отримали інвалідність.

Допомога ветеранам до 9 травня

Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» ветеранам війни передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги.

Урядом 2 березня 2016 року прийнято постанову № 141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Отже, цього року щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:

– інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

                   інвалідам I групи – 2975 гривень;

                   інвалідам II групи – 2600 гривень;

                   інвалідам III групи – 2310 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 2975 гривень;

– учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 920 грн.;

– членам сімей загиблих, та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге – 465 грн.;

– учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 170 грн.

 Фінансування виплати здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті ветерана до 5 травня.

Читайте більше про ветеранів Другої світової війни у рубриці: Вінницькі ветерани

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up