Навчальні заклади Вінниччини закуповують обладнання для «Захисту України»: що саме і за скільки?
- За останні кілька років шкільний предмет «Захист України» зазнав змін, і зараз його адаптують до сучасних реалій війни.
- Щоб знання були актуальними, навчальні заклади закуповують нове обладнання.
- Ми переглянули тендери на сайті «Prozorro» та дізналися, що саме і за яку ціну купують освітні заклади.
Ще з минулого року Міністерство освіти і науки України повідомило, що в програму дисципліни «Захист України» будуть внесені зміни. Зокрема, зазначалося, що програма має відповідати викликам сьогодення.
«Важливо навчати дітей того, що їм цікаво та корисно. Навички надання домедичної допомоги та орієнтування на місцевості стануть у пригоді в походах або в екстремальних ситуаціях. Знання з мінної безпеки допоможуть правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами, що збереже життя і здоров'я. А вміння керувати БПЛА знадобляться відеографам, геодезистам, археологам та іншим спеціалістам у професійній діяльності», — писали у Міносвіти.
Що і за скільки купують?
У період з вересня по листопад цього року на сайті «Prozorro» зареєстрували 61 аукціон з товарами для дисципліни «Захист України» у Вінницькій області. Ми проаналізували товари, які найчастіше закуповують навчальні заклади, та порівняли ціни.
Тренажер зовнішнього автоматичного дефібрилятора
Найдорожчий варіант тренажера придбав Вінницький медичний фаховий коледж ім. акад. Д.К. Заболотного у ПП «УКРДИДАКТИКА» за 33 тисячі гривень. Цей тренажер має вісім сценаріїв, тоді як інші заклади Вінниччини закупили аналогічні тренажери з п’ятьма сценаріями за 18 тисяч гривень (Вище професійне училище №41 у Тульчині, також у ПП «УКРДИДАКТИКА») та за 10 465 грн (КЗ «Вінницький ліцей №16», постачальник ТОВ «Торговий дім «Альфа і Омега»).
Тренажер для проведення серцево-легеневої реанімації
Вартість тренажера для серцево-легеневої реанімації значно варіюється. У Вищому професійному училищі №41 в Тульчині придбали його придбали за 18 тисяч грн у ПП «УКРДИДАКТИКА», у Вінницькому медичному коледжі — за 45 тисяч грн, а у КЗ «Вінницький ліцей №16» — за 26 500 грн. Різниця в ціні може залежати від моделі, оскільки в договорах не було зазначено, який саме тренажер закупили.
Тренувальний манекен для тампонування ран
Навчальні заклади також закуповували манекени для тренувань із тампонування ран. Найдорожчий варіант придбав Вінницький медичний коледж (27 тисяч грн у ПП «УКРДИДАКТИКА»), причому цей манекен мав чотири типи поранень і систему подачі крові. У Комаргородському вищому професійному училищі купили манекен з двома типами поранень та системою подачі крові за 4 000 грн у ТОВ «Науково-виробниче підприємство «СТІПЕН». Манекен з аналогічними характеристиками, але без системи подачі крові, у КЗ «Тульчинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» обійшовся в 4 500 грн, також у ТОВ «Науково-виробниче підприємство «СТІПЕН».
Набір для демонстрації польотів
Цікавою новинкою для навчання став набір для демонстрації польотів, ціна якого залежить від типу. Найдорожчий варіант придбало Вище професійне училище №42 у Погребищі у ТОВ «ДНІПРОБІЗНЕСКОНСАЛТИНГ». У Тростянецькому ліцеї схожий набір коштував 20 850 грн від того ж постачальника.
Апаратна частина для навчального кабінету «Захист України»
Для навчання з управління дронами Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради придбав комплект Aquilal6 FPV Kit за 15 990 грн у ТОВ «Еліз Лабс», а найдорожче обладнання закупив КЗ «Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою повітряних сил» за 40 774 грн у ТОВ «Навчальне приладдя». Часто навчальні заклади купували комплекти марки VelociDrone.
Навчальні тири та макети
Заклади також закуповували тир із екраном та макетами зброї з лазерним цілевказівником. Найдорожчий варіант коштував 100 794 грн (Городківський ліцей №1, постачальник ТОВ «Поділля фінанс»), а найдешевший — 73 155 грн (Вінницький медичний коледж, також ТОВ «Поділля фінанс»). Різниця в ціні обумовлена можливістю розбирання в дорожчому варіанті.
Програмне забезпечення для лазерного стрілецького тренажера
Навчальні заклади переважно купували програму «Захист Вітчизни 2.1». Найдешевше її придбав КЗ «Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою повітряних сил» за 21 000 грн у ТОВ «Товари для школи», а найдорожче — Опорний заклад Теплицької селищної ради за 37 тисяч грн, постачальник ТОВ «ВЕКТОР-СТМ».
Рації
На уроках «Захист України» з’являться і рації. Найдешевші закупив Жмеринський ліцей №1 за 1 500 грн за одиницю, а постачальником була ФОП Ревенко Ірина Ігорівна. Найдорожчі рації закупили Вище професійне училище №42 у Погребищі та Тростянецький ліцей — обидва за 1 900 грн у ТОВ «ДИДАКТИК-ПРО».
Читайте також:
Пів тисячі дерев висадять у дворах Вінниці. Дізналися адреси та ціну саджанців
Наземне протирадіаційне укриття в ліцеї №13: як виглядає сховище за 52 мільйони
Вінничани скаржаться на погану якість повітря у місті. Дізналися, що відбувається
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.