На Вінниччині перевірили якість води в водогонах: краще купуйте на розлив

На Вінниччині перевірили якість води в водогонах: краще купуйте на розлив
  • У Вінниці та області фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб провели моніторинг стану води. Оприлюднили результати досліджень.

Результати оприлюднили 31 січня на сайті «Вінницького обласного центру профілактики хвороб МОЗ».

Відео дня

Стан води у водогонах

Загалом лабораторно дослідили 309 проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

За результати досліджень встановили: 

  • 292 (94,5%) відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною» по всіх дослiджених показниках.
  • 17(4,2%) не відповідає вимогам ДСанПiНу 224-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною» за показниками: каламутність (комунальний водогін смт. Літин, м.Гайсин), перманганатна окиснюваність (інтегральний показник органічного забруднення) м. Хмільник, м. Калинівка, м. Вінниця, аміак – комунальний водогін м. Вінниця.

Зазначені відхилення пов'язані з природними вмістом солей жорсткості та стоком органічних забруднень у вододжерело внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровiднiй мережі через міграційні процеси.

Перевірка криниць

Лабораторно дослідили чотири проби: води з громадських криниць на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники. За результатами досліджень:

  • 3(75,0%) відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною».
  • 1(25,0%) не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною» за показниками: (невідповідність вимогам по вмістам нітратів, загальній жорсткості та сухому залишку). Це 1 громадська криниця у  Могилів-Подільському районі.

Ситуація під контролем

— Відхилення по вмісту зазначених вище речовин засвідчують природний вміст даних речовин у водоносному горизонті, а також органічних забруднень водо джерела внаслідок господарської діяльності, — зазначають спеціалісти.

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Попереджаємо про необхідність кип'ятіння та відстоювання води перед вживанням. Надавайте перевагу воді в пляшках та воді на розлив.

Радіаційний фон

За результатами щоденного моніторингу, який проводять фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно зі структурними підрозділами в районах — радіаційний фон на Вінниччині не перевищує багаторічний рівень та не несе загрози мешканцям області.

Так за період з 23 січня 2023 року по 31 січня 2023 року виконали 297 вимiрiв радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,12 мкЗв/год до 0,18 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

У жовтні, нагадаємо, Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України опублікував результати досліджень міських колодязів. За їхньою інформацією, вода у 2 із 44 досліджених криниць не відповідає санітарним вимогам. Виключення: колодязь на Келецькій, 122 та колодязь на 2-му провулку Глінки, 44.

 

Читайте також:

«Не відповідають санітарним вимогам»: чи можна пити воду з-під крана та з міських криниць

Екологи перевірили річку Тяжилівку та Вишенське озеро. Маємо результати досліджень водойм

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (1)
  • Olexandr

    а де детальний список поганих криниць?

16:03 У Подільському зоопарку будують фазанарій на вісім вольєрів 15:05 «Зараз у них немає нагальної потреби»: у Вінниці розбирають пункти незламності play_circle_filled photo_camera 15:02 Вінницькі лікарі видали книгу «Педіатрія». Один з авторів — Павло Ковальчук 14:32 Матір загиблого в Маріуполі «азовця» дала обіцянку: «Збудуємо Україну вільною, обіцяю, сину…» photo_camera Від читача 13:21 До річниці визволення Ірпеня вийшов фільм “Форпост Ірпінь” 13:58 Рейтинг найпопулярніших університетів України: у ТОП-15 потрапив вінницький ВУЗ 13:04 Вінницькі прикордонники та собака Джесіка потрапили під обстріл окупантів 12:35 На околицях Вінниці планують побудувати чотири заводи. Що про це відомо? photo_camera 11:55 Понад 240 тисяч гривень назбирали юні волонтери на благодійному вікенді 10:57 Без світла та води: адреси, де у Вінниці 27 березня відключили послуги 10:44 В День Нацгвардії ГО "Ми-Вінничани" передали захисникам дрони і "швидку допомогу" (Прес-служба "Ми - Вінничани") 09:55 Дощі та місцями сніг. Синоптики розповіли, де чекати негоди 09:02 Наші воїни відбили понад 60 атак росіян: 396 день війни в Україні 08:00 Сьогодні вітаємо нефрологів та Венедикта. Історія та прикмети 27 березня 21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua від 20 до 27 березня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:01 Що буде з тарифами на світло після 1 квітня? Уряд обіцяє не піднімати 19:10 Немирівський палац княгині Щербатової: історія від маєтку до санаторію з пророцтвом, що здійснилося photo_camera 18:49 Вінничани за кордоном можуть оформити український паспорт: список країн 18:02 Канабіс продавав за схемою «з рук в руки»: у Хмільницькому районі затримали наркоторгівця 17:05 Лідер збірної України Віктор Циганков уперше став батьком. У футболіста народився хлопчик
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up