Екологи перевірили річку Тяжилівку та Вишенське озеро. Маємо результати досліджень водойм

- У Вінниці спеціалісти Державної екологічної інспекції перевірили воду в річці Тяжилівка та у Вишенському озері.
- Проби води взяли 15 вересня, оприлюднили результати 27 вересня. Які ж отримали дані лабораторних досліджень і що на це вплинуло?
Вінницькі екологи вирішили в рейд малими річками, струмками і озерами 15 вересня. Спеціалісти Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, спільно з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна варта» провели відбір проб води з річки Тяжилівка (вул. Ватутіна, вул. Продольна, вул. Гайдамацька). Вона протікає промисловими зонами міста і територією з приватними забудовами. Брали воду на дослідження також у Вишенському озері (вул. Подільська, вул. Вишенька). Проби води взяли в різних місцях за течією для порівняння з аналогічними пробами минулого року.
Результати досліджень
Результати відбору проб води з річки Тяжилівка та Вишенського озера Державна екологічна інспекція у Вінницькій області оприлюднила 27 вересня. Пояснила, що інструментально-лабораторні дослідження здійснювались по основним показникам якості води:
- по азоту амонійному,
- нітритам,
- нітратам,
- сульфатам,
- фосфатам,
- хлоридам,
- сухому залишку.
За результатами досліджень встановили: вміст концентрації забруднюючих речовин знаходиться в межах норми гранично допустимих концентрацій.
Річка Тяжилівка
— Проаналізувавши протоколи інструментально-лабораторних досліджень якості води, відібраних із річки Тяжилівка впродовж 2020-2022р.р, спостерігається зменшення впливу людської діяльності на водний об’єкт, про що свідчить покращення якісного складу води, — констатують екологи.
У пробі №1 (провулку Гайдамацького) встановили такий вміст речовин, що досліджувалися:
- сульфатів у відібраних пробах вод — 101 мг/дм3, при нормі — 500 мг/дм3;
- фосфатів —1,2 мг/дм3, при нормі — 3,5 мг/дм3;
- азоту амонійного — 1,27 мг/дм3, при нормі — 2 мг/дм3.
Вишенське озеро
— Проаналізувавши результати досліджень якості води, відібраних з Вишенського озера впродовж 2020- 2022р.р, встановили, що концентрація забруднюючих речовин зменшилась по всім показникам, — говорять в екоінспекції.
Наприклад, у пробі №5 (в районі вулиці Вишенька), встановили такий вміст речовин, які шукали:
- сульфатів у відібраних пробах вод 50 мг/дм3, при нормі — 500 мг/дм3;
- фосфатів — 0,2 мг/дм3, при нормі — 3,5 мг/дм3;
- азоту амонійного — 0,79 мг/дм3, при нормі — 2 мг/дм3.
Метою таких рейдів малими річками, нагадаємо, є моніторинг впливу приватного сектору та підприємств на водойми, порівняно з попередніми роками.
Перевірки і штрафи
При обстеженні річок у Вінниці, як розповідають учасники перевірки, неодноразово фіксували засмічення прибережної захисної смуги побутовим сміттям. Тому в рейди екоінспектори традиційно вирушають з муніципальними вартовими. Вони в режимі нон-стоп реагують на повідомлення вінничан та виявляють тих, хто забруднює довкілля.
— З початку року було обстежено 86 водних об'єктів, виявлялися правопорушення, — говорить Віталій Чигур, директор КП Муніципальна варта. — До прикладу, наші вінничани свідомо облаштовували виводи від домоволодінь в струмки, скидали відходи.
За словами фахівців екологічної інспекції, показники якості води у малих річках Вінниці покращились завдяки рейдам працівників Муніципальної варти.
— У Вінниці постійно працюють мобільні групи муніципальних вартових по перевірці водних об'єктів та прибережно-захисних смуг, — каже Олег Ющук, заступник начальника Державної екологічної іспекції у Вінницькій області. — Інспектори перевіряють, чи правильно облаштовані вигрібні ями у приватному секторі, чи не зливають мешканці нечистоти до водойм, чи не забруднюють побутовим сміттям. Якщо помітили правопорушення, складають адмінпротоколи, штрафують. Завдяки цьому водойми не так забруднюються і показники води покращуються.
До речі, карати таких порушників зараз стало важче, кажуть в інспекції. Після оголошення воєнного стану уряд наклав мораторій на позапланові перевірки. Навіть після повідомлення про забруднення, фахівці з екологічної інспекції виїздять з дозволу міністерства.
Штрафи за забруднення довкілля на сьогодні становлять від 340 до 1360 гривень.
Читайте також:
«Приносить задоволення допомагати людям»: історія слюсаря-протезиста Павла Свентуха
«Я змінився, став мовчазним». Як 60-річний вчитель фізкультури Василь Стахов потрапив на передову
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Валентина ГевчукЯ іду на роботу по мосту Вишенського озера пр. Юності то там така гидота на воді біля моста , як там може бути нормальна вода? Мені навіть встидно перед людьми які до нас переїхали і там прогулюються адже Вінниця шикарне місто, як би там почистити все?
-
Толік КостишенЕкологічна інспекція Вінничини і до війни " працювала" паршиво точніше зовсім не працювала. Якщо банда гройсмана знищує Людавський ліс червонокнижні рослини родючий грунт під смітник, то це імітація роботи.
-
Евгений Богдановпів року війна і ще хтозна ще скільки воно триватиме, а в міністерства мораторій.... та за цей час озеро перетворять на озеро з гівна
-
Валентин Ивановичдослідження фейкове ,заказне чплошна каналізація .