На Старому місті просять встановити зупинку біля нового ТЦ, але поки безрезультатно

- Вінничанин Сергій Мартинюк звернувся до влади, щоб поставити додаткову зупинку громадського транспорту за Кривою, що на Старому місті. Каже, що його звернення ігнорують.
- Натомість у мерії розповіли, що якраз «опрацьовують питання» і прораховують одразу два варіанти.
- Як людям домогтися встановлення нових зупинок транспорту? І які відстані між зупинками закладені у державні будівельні норми?
До редакції звернувся вінничанин Сергій Мартинюк. Він розповів, що звертався до мерії, аби ті поставили ще одну зупинку транспорту на Старому місті.
«Ніхто не реагує на скарги»
Мартинюк розповів, що за адресою Данила Нечая, 171 кілька років будували торгівельний центр. І нещодавно у ньому почав працювати супермаркет «АТБ».
— Повз це місце їздить муніципальний автобус 27. Але зупинки поруч немає: що зліва, що справа по вулиці найближчі зупинки громадського транспорту знаходяться на відстані кілометра, — каже чоловік.
Аби домогтися установки ще однієї зупинки чоловік дзвонив на «Цілодобову варту».
— Я подзвонив на гарячу лінію виконкому з приводу автобусних зупинок. Поскаржився, що через таку відстань до АТБ незручно добиратися людям поважного віку. А мені там відповіли, що вони не заклали кошторис на ці зупинки, — каже Сергій Мартинюк. — Минуло кілька тижнів, я знову дзвонив на 15-60, і мені цього разу сказали просто, що моє звернення прийнято. Так потім було декілька разів: звернення приймають, але по суті не відповідають. То я тут бачу, що ніхто не реагує на скарги вінничан.
«Питання опрацьовують фахівці»
За роз’ясненнями цієї ситуації звернулися до директора департаменту транспорту та міської мобільності міськради Андрія Сорокіна. Посадовець відповів, що звернення опрацьовують.
— Щодо розміщення зупинок на Старому місті в районі того торгівельного центру, то є два звернення. Одне стосується розміщення павільйону для зупинки автобусів по маршруту №27 «Залізничний вокзал – Лука Мелешківська», а інше — про зміну маршруту №2 «площа Шкільна – ВПЗ», — каже він.
За словами Сорокіна, маршрут №27 якраз по прямій проїжджає, повз торгівельний центр. А маршрут №2 повертає на Кривій й ще треба прорахувати, чи вистачить 12-метровому автобусу місця для розвороту, щоб їхати до цього «АТБ».
— І перший, і другий варіант наразі опрацьовують фахівці «Вінницької транспортної компанії», і далі будемо приймати рішення щодо доцільності/недоцільності розміщення зупинок. Тобто, ми зараз працюємо над вирішенням цих питань, — сказав очільник департаменту транспорту.
Питаю, що робити, якщо люди хочуть зупинку транспорту в якомусь необхідному для них місці, то як цього домогтися?
— Через звернення до нас. Для цього є різноманітні канали: Цілодобова варта 15-60, петиції через Єдину місцеву систему, петиції на сайті Вінницької міської ради. Щодо електронних звернень, то всі вони беруться в роботу: чи підписали їх троє людей, чи 350, — відповів Андрій Сорокін. — Але зауважу ще те, що додаткові зупинки подовжують інтервали руху транспорту. Адже якщо автобус буде робити додаткову зупинку, то на наступну зупинку він приїде уже на 2-3 хвилини пізніше, ніж зазвичай.
Які ДБН на відстані між зупинками
На розміщення павільйонів громадського транспорту в Україні діють Державні будівельні норми. А саме — ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій».
У документі знайшли таблицю 10.4, в якій якраз йдеться про те, якими мають бути відстані між зупинками на маршрутах громадського транспорту.
Для великих та середніх міст, до яких за кількістю населення відноситься і Вінниця, відстань між зупинками має бути: 250 – 350 метрів у центральній частині; 500 – 600 метрів в районах, що на середній відстані віддаленості від центру; 600 – 700 метрів на околицях.
Вочевидь, що Данила Нечая, 171 це вже доволі віддалена частина Старого міста, і може вважатися околицею. Тому там може діяти норматив про 600 – 700 метрів. Але з тої ж таблиці 10.4 в державних будівельних нормах ми бачимо примітку: за 400 метрів від найближчої зупинки можна встановити зупинку «На вимогу».
Читайте також:
Нові камери фіксації порушень поставили у Вінниці. Вони уже штрафують за перевищення швидкості?
Як ви оцінюєте ситуацію із парковками у Вінниці? Ми запитали вінничан
Автопригода на Данила Нечая: два Renault не поділили дорогу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Шановні представники влади!
Ми, представники організацій, які роками борються за права людей з інвалідністю, змушені звернутися до вас через вопіючий випадок беззаконня, який стався у Вінниці. Це не просто крик душі – це крик про допомогу, бо через чиюсь халатність чи відверту дурість під загрозою опинилися життя людей, які не можуть себе захистити!
У місті Вінниця, за адресою вул. Стахурського, 30, кв. 19, проживають подружжя Ткач Ніна Василівна (05.10.1951 р.н.) та Ткач Валерій Володимирович (27.01.1956 р.н.). Обоє – люди з інвалідністю першої групи по зору. Ніна Василівна не ходить, не може сама їсти, потребує постійного догляду. Валерій Володимирович – повністю сліпий і глухий. Ці люди – наші підопічні, і ми, як Вінницьке УВП КТОС та УТОС, знаємо їхню ситуацію не з чуток. Єдиною їхньою опорою був син – Ткач Володимир Валерійович (26.01.1984 р.н.), який офіційно оформив документи по догляду за ними, щоб законно уникнути мобілізації. Він неодноразово відвідував ТЦК за адресою вул. Довженка, 23, подавав усі необхідні довідки, включно з підтвердженням свого статусу опікуна!
Але 13 лютого 2025 року працівники ТЦК, всупереч усім законам і здоровому глузду, перестріли його, закинули в автобус, як злодія, і вивезли! Спочатку він дзвонив із Тульчина, благаючи пояснити, що довідки "немає в наявності". Куди вона поділася, якщо він її здавав?! Потім його повезли в бік Києва, а згодом він опинився в Черкасах! Це що, знущання над людиною, яка тягне на собі двох тяжко хворих батьків? Чи у нас тепер ТЦК – це банда, яка хапає всіх без розбору, плюючи на документи й людські долі?
Скажіть, хто тепер доглядатиме Ніну Василівну й Валерія Володимировича? Хто їх нагодує, напоїть, допоможе хоч якось вижити? Ці люди навіть до туалету самі не дійдуть! У них нікого більше немає, крім сина, якого ви безсовісно забрали! Ми, як представники УТОС, заявляємо: це не просто порушення закону, це злочин проти людяності, і ми не мовчатимемо!
Вимагаємо:
Негайно повернути Ткача Володимира Валерійовича до його батьків, бо їхнє життя залежить від нього!
Провести розслідування: куди поділася довідка, яку він подавав у ТЦК, і чому її "не знайшли"?
Притягнути до відповідальності винних – від працівників ТЦК до тих, хто віддав наказ на це свавілля!
Якщо ви проігноруєте це звернення, ми звернемося до ЗМІ, міжнародних організацій і судів! Ми не дозволимо, щоб наші підопічні гинули через чиюсь недбалість, а їхній син страждав через безлад у системі! Ви несете відповідальність за життя цих людей – дійте, поки не сталося непоправне!