На Привокзальній старообрядне кладовище капітально ремонтують бульдозером

На Привокзальній старообрядне кладовище капітально ремонтують бульдозером

Зрівняні з землею хрести занедбаного старообрядного кладовища викликали чимало запитань у вінничан та родичів похоронених тут. Вони впевнені, що тут зроблять сквер. У міській раді запевняють, що  жодних забудов та скверів тут не планується, а бульдозери допомагають розрівняти землю.  На фото видно, що разом з надгробками.

Частина кладовища на Привокзальній сьогодні, 31 травня, нагадує звалище: порізані та накладені купами гілки дерев та кущів. Навезена земля майже зрівняла  з собою деякі хрести. Різати гілки почали тут у лютому.

- До паски почали землю завозити. Наші пішли до міської ради, там їм сказали, що тут буде сквер. З лавочками та газоном, - каже Настоятель вінницького храму протоієрей Федір Говоров. Але є родичі, які досі відвідують ці могилки.  Найкращий варіант зробити там генеральне прибирання, щоб люди  могли провідувати своїх родичів.

Останнє поховання тут було у 61 році. На кладовищі захоронено багато відомих православних старообрядників.  Серед них священноієрей отець Ісидор Кобзін и священнопротоієрей отець Петро Кобзин.

Відео дня

Previous Next

Вінничанка, яка не захотіла називатись, розповідає, що тиждень тому дізналась, що на кладовищі похоронений її прадід. Він загинув у 1941 році під час бомбардування Вінниці.

- Ми не могли пройти нікуди. Половина території перекопана, кладовище в жахливому стані, - каже жінка. Відшукати надгробок було неможливо через навалену землю та порізані гілки. Жодних громадських слухань ніяких публічних не було. В понеділок я ходила в міську раду, там написано в проекті, що вони збираються зробити сквер. Це місце потрібно впорядкувати, але це кладовище і називати його сквером недопустимо. Хто може гарантувати, що після трьох проходів бульдозером там залишиться хоча б один хрест.

В міській раді запевнили, що жоден сквер чи будь-яку забудову на цьому місці не планують, а проводять капітальні ремонтні роботи.

- Жодної могили не буде знищено, частина зруйнованих могил вже були такими. Було прийняте рішення відновити кладовище. Для того, щоб доглядати за цим кладовищем,  необхідно створити рівну поверхню.  Обламки могил ніхто з кладовища виносити не буде.  Землю розрівняють і посіють траву. Це не буде ні сквером, ні парком, - каже Андрій Дмитрієнко з департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (20)
  • Макарова Наташа
    согласна с коментом выше! Понимаю, что у 2-7 людей там остались могилы и они за ними ухаживали периодически (не более так точно, сами рядом регулярно гуляли), но ради этого не стоит оставлять такую территорию бесхозной и настолько запущенной. Это же просто фильм ужастиков наяву, а не кладбище было последний десяток лет - ни пройти, ни пробраться - одни кустарники и наркоманы, мусора горы, прямо свалка настоящая... Почему не предложить перенести останки нескольких похороненых в другое место или мемориал сделать (согласовав с родственниками) и не обустроить нормально территорию? Кладбище на 5-10 могил, за которым снова никто смотреть не будет дальше-бессмыслица
  • Зубчук Роман
    Люди я живу не далеко от этого кладбища , и скажу вам честно его давно нужно было снести , на том кладбище только притон для всех сами знаете кого ,  там всякий брод и т.п    да и где вы видели чтоб в центре города было вод такое кладбище - за ним ни кто не смотрит , две могилы почистили и все . Я бы предложил все убрать и что то там построить тем более там техникум дом жилой , а у тех у кого там родичи выкопать и сделать братскую могилу  - сколько людей возмущаются 5-10 ? да за все время там смотрели за 2-3 могилами а все остальное заросло бурьяном . Давно пора это кладбище снести.
  • Анонім
    Если че, уже можно заказать квартиру и определиться с этажом... это так, кто не вкуривает что к чему)
  • Vladyslav Semenchenko
    Очень жаль,что сносят кладбище. Старообрядцы-это исторически коренные жители улицы, которая сейчас называется Брацлавская (Брацлав в том числе старообрядческий городок и в свое время он был главным городом нашего Воеводства).

    Там-же захоронены мои предки. Я категорически против. Надеюсь там хоть построят мемориальный комплекс. Да и в конце концов обидно,что город не чтит память коренных жителей.
    Анонім reply Vladyslav Semenchenko
    не є вони корінними вінничанами. Прізвища на -ін і -ов.

    Щодо "нє чтіт памяті", то чи знаєте ви, що у Вінниці лише за 20-те століття існувало до ста кладовищ.

    Три - в Пирогово, три - в Сабарові, два - в районі Калічі, три - на П'ятничанах, центральний парк - це суцільна братська могила репресованих.

    Київська - три,

    тяжилів - більше одного, але точно не скажу. Старе місто - не менше семи. Малі Хутори - три чи чотири.

    Чи були свої кладовища на слов'янці і в тому селі, яке зараз стало приватним сектором в кінці Стахурського, я не знаю, але впевнена, що так. Щось було на хуторі Шевченка, але не можу сказати, чи одне

    До цього додаємо ще сквер козицького, з десяток тих кладовищ, на які ще зараз ходять вінничани, "мощі" церкви коло архіва, а також численні кладвища на Замості, на місці яких зараз стоять будинки.

    Отже, третина всієї території міста Вінниці стоїть на кістках, до яких ще у 20-му столітті хтось носив квіти. А якщо копнути за 2-3 століття, то майже вся Вінниця - на кістах! Якби всі ці кладовища досі не закрили - де б ми жили?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up