У вересні, на День міста, урочисто відкрили виставку макетів «Вінниця у мініатюрі»: 12 копій визначних вінницьких будівель, серед яких Вежа, Драмтеатр, готель «Савой», Арка біля Центрального парку та інші. Найвища фігура — 1,5 метра.
Як розповіли у керівництві «Вінницязеленбуд», макети витримають перепади температур, опади та сильний вітер. Але тільки не вагу людей. І першою зламаною фігуркою стала копія Арки, на яку наступила дівчина, яка робила селфі.
З того часу «міні-Вінниця» на замку, вхід став платним, а відвідувачів вдень немає. Хоча охоронець парку макетів стверджує, що це не так.
— Ходять. І не тільки школярі. Багато приходить дорослих людей, з інших міст. Цікавляться, фотографуються. Роблять селфі, — казав охоронець, що представився Василем.
— А буває таке, що хтось перелізає через паркан? — питає журналіст.
— Поки я тут, такого ще не було
— Чи хтось ламав ще фігурки?
— Ні. Хоча я працюю не так давно. Але підвищилася культура відвідування: батьки більше не саджають своїх дітлахів на дахи мініатюрних будівель. А якщо таке і відбувається, адекватно реагують на зауваження.
Охоронець сидів у самому парку. Бо в «будці» немає ані тепла, ані світла. І як розказав Василь, там зараз тільки віники лежать.
— Коли холодно, я в планетарії сиджу. Там же люди зможуть купити квиток, щоб потрапити у парк "Міні-Вінниця". Ціни ви бачите на табличці, а дітям до шести років безкоштовно.
Нагадаємо, що облаштування 12 макетів та реконструкція колишньої Алеї закоханих коштувало місту 1 мільйон 172 тисячі, де 50% покрили за рахунок бюджету міста.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
У меня простой вопрос - зачем делать в парке выставку или карусель, если ее посещают крайне редко. Если это никому не нужно, то это не нужно. Лучшем показателем/критерием может быть, то или может эта выствка платить оренду земли как платят другие и тогда начнут в головах организаторов "крутиться шестеренки в голове". Идея хорошая, но засунуть ее в клетку - пахнет совком!!!!