Коли журналіст приїхав на місце події, люди вже почали розходитися. За словами одного з активістів, що представився Володимиром, забудова цвинтаря на цьому місці незаконна, а проект має десятки порушень.
— Мерія погодила будівництво, архітектура погодила будівництво цвинтаря, представники громади також прийняли. А от людей запитати — не захотіли. Ми зараз на Сабарові збираємо підписи по хатам, щоб скасувати це ганебне рішення. Як це можливо, щоб поряд з очисною станцією, поряд з Бугом робити цвинтар. Краще б віддали цю землю хлопцям з АТО, а то хочуть мерців в багні хоронити, — сказав Володимир.
Журналісти раніше писали про те, чому новий цвинтар з’явиться саме на Сабарові
Про це у матеріалі: На нове кладовище на Сабарові дають 17,5 мільйона. Чому так багато? (ІНФОГРАФІКА)
Представники мерії, що розмовляли з пікетувальниками — голова Асоціації органів самоорганізації населення Наталія Панчук разом зі своїми підлеглими — побачивши журналіста швидко сіли у свій автомобіль.
— Ми за територіальну громаду Сабарова. Як люди вирішать, так воно й буде, — сказала Наталія Панчук, сидячі в автомобілі. На інші питання журналіста вона відмовилися відповідати. Далі жінка просто закрила вікно та сказала водію, щоб їхав.
Про що розмовляли активісти та представники мерії дізналися у поліцейських, яких, за словами очевидців, тут було аж п’ять екіпажів.
— Люди тут зібралися з 9-ої години ранку та казали, що будуть перекривати дорогу. На їх думку, тут проводять незаконне будівництво, знімають землю. На це їм представники влади казали, що є рішення виконкому Вінницької міської ради на проведення будівництва кладовища на цій території, — сказав слідчий вінницького відділу, лейтенант поліції Володимир Копащук. — За їх словами, усе вже погоджено з громадою, є підрядник — товариство "Шляхбуд", яке виконує роботи. Поліцейські прийняли заяву від мешканців про незаконне будівництво, а від представників міської влади — заяву про блокування будівництва.
Більше про компанію-підрядника робіт в матеріалі: Цвинтар на Сабарові збудує «Шляхбуд». Розповідаємо, хто це такі
На місці були присутні й робочі з компанії-підрядника товариства «Шляхбуд». Питаємо, куди дівають чорноземи, що зривають з поля.
— Землю нікуди не продаємо, — сказав один з працівників товариства «Шляхбуд», що представився Олегом. — Ми її тут зберігаємо, а потім загорнемо назад. Мабуть, сьогодні вже працювати не будемо, бо мешканці Сабарова втручаються, заважають.
Мешканці Сабарова сьогодні, о 7-й вечора, будуть знову спілкуватися з представниками влади. Цього ж дня, журналісти опублікують результати цієї розмови. Слідкуйте за новинами на сайті «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер