«Меморіал Слави»: вінницькі історики розповіли, хто і чому тут похований

«Меморіал Слави»: вінницькі історики розповіли, хто і чому тут похований
  • Вінничани вже назвали цей фільм «дуже крутим матеріалом».
  • Дивіться відео про історію міста, а особливо людей, котрі віддали своє життя за нашу незалежність.

На сторінці Музей Вінниці в Ютубі виклали відео по вінницький «Меморіал слави».

— Місце пам'яті під назвою «Меморіал Слави», розташоване на Європейській площі у Вінниці, має довгу та складну історію. Колись тут розташовувався Міський сад, але згодом прийшли більшовики і почали ховати своїх загиблих у самому серці міста. Тим самим вони узурпували міський простір, створивши власних «героїв», — розповідають історики.

За інформацією джерела, контекст Другої світової війни цьому місцю надали через багато років. Зрештою, в наш час маємо меморіал, який через нашарування різноманітних сенсів, вже незрозуміло як сприймати.

Відео дня

Про історію вінницького «Меморіалу Слави», про те, хто і чому там похований та що означало це місце для різних поколінь вінничан — дивіться у відео:

— Дуже крутий матеріал! Важливо, аби вінниччани знали історію свого міста, а особливо людей, котрі віддали своє життя за нашу незалежність, — коментує Володимир Додон.

 

Читайте також:

На Європейську площу привезли знищену ЗСУ рашистську техніку

«Закладено кілька змістів». Чому на Європейській поставили спалену ворожу техніку

Знищена техніка росії у Вінниці. Навіщо її привезли, хто дозволив і куди зникли «три солдати»?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Alena Hisham
    дуже дякую,
  • Alla Shestak
    Мемориал Славы , там не только хоронили, на плитах выбиты имена всех тех кто погиб во время 2Мировой войны. Мой дед погиб в 1945 году и его имя также есть на этих плитах. Он воевал против немецкого фашизма , а не за должность или для того  чтобы сидеть за """" барски́м столом""". Не надо мести всех под одну гребёнку.
  • Марія Покидько
    Раніше говорили "на Калічі". Тут був базар з такою назвою.
  • Людмила Пастушенко
    Дякую за iнфу.Як що це так.то треба б було перезаховати ти останки похованих по кладовишах мiста.Усi плити зiменами загиблих у другiй Свiтовiй вiйнi перестановити на ставцi Гiтлера.щоб вшанувати iх пам'ять  як борцiв ща поверження фашизму .А  на мiстi всього  того .що називалося меморiалом. висадити найкрасивiщий сад з рiдкими рослинами для громадян мiста.

keyboard_arrow_up