Майже удвічі пропонують збільшити територію Стадниці. Для чого?

Майже удвічі пропонують збільшити територію Стадниці. Для чого?
Проєктом Генплану передбачена зміна площі села. За розрахунками фахівців, територія Стадниці зросте з 419 до 717 гектарів
  • На громадські обговорення винесли проєкт Генерального плану села Стадниця.
  • Документом запланували збільшення території села, житлове будівництво, забудову громадськими спорудами (магазини, школи, дитсадки, медичний центр), розвиток сільгосп виробництва, баз відпочинку та торгівлі тощо.
  • У разі ухвалення нового Генплану його реалізація триватиме до 2042 року.

29 вересня опублікували анонс громадських слухань щодо нового Генерального плану для села Стадниця, яке входить до Вінницької міської тергромади. Розробником проєкту є товариство «НВК «Світязь». Також до запрошення на сайті міськради опублікували сам проєкт містобудівної документації. Переглянули проєкт і відібрали найцікавіше.

Завдання на наступні 20 років

На початку проєктанти вказують, що село Стадниця складається з 699 житлових будинків. Тут мешкає 1397 людей. Загальна площа населеного пункту складає 419 гектарів. Житловий фонд Стадниці представлений одноповерховими та двоповерховими приватними будинками. Переважна більшість працездатного населення працює за межами села.

Проєктом Генплану, із періодом реалізації до 2042 року, пропонується виконати наступні завдання:

Відео дня

Скільки побудують нового житла

Для того, щоб розбудувати село, його територію пропонують збільшити майже удвічі — з 419 до 717 гектарів. Це можуть зробити завдяки:

Щодо житлової забудови — проєктанти пропонують створити 627 нових земельних ділянок, на яких побудують приватні будинки та багатоповерхівки (до 4 поверхів). Через це, у наступні 20 років, прогнозують зростання населення села до 6,5 тисяч людей. Вони житимуть у 1 тисячі 326 приватних будинках та 1 тисячі 521 квартирі.

Фахівці очікують, що ці люди працюватимуть у селі на будівництві (в тому числі будуть займатися реконструкцією існуючих будівель і споруд), на базах відпочинку та в сільському господарстві. Якраз на цих трьох напрямках розвитку підприємництва проєктанти радять місцевій владі зосередити увагу.

Розбудова громадської інфраструктури

А як же школи та дитсадки? Проєктом Генплану пропонується у Стадниці розбудували існуючий дитсадок, щоб збільшити у ньому кількість груп. І також — майбутнє будівництво двох закладів дошкільної освіти на 880 місць.

Ще проєктом Генплану пропонується на перспективу побудувати в селі дві школи (1-2 ступенів), загальною місткістю на 2324 місця.

І також у Стадниці пропонують побудувати: медичний центр, площею 0,8 гектара; розвиток баз відпочинку; розбудова закладів торгівлі та торговельного центру. У межах санітарно-захисної зони кладовища пропонують побудувати пожежне депо на два автомобілі. І ще варто запланувати 31 гектар під розміщення нового проєктного кладовища.

Наявне СТО пропонують винести за межі населеного пункту, та розмістити між кладовищем і пожежним депо.

Щодо розвитку виробничої галузі, то під виробництва та складські споруди в селі хочуть виділити сім земельних ділянок, які загалом займатимуть 25,7 гектара. Які саме промислові об’єкти пропонують побудувати — в документі не вказали.

Інженерні комунікації

Якщо територія села зростатиме, то збільшуватиметься і потреба в комунікаціях. Мають збільшити до 41 кілометра довжину водопровідної мережі у Стадниці.

Щоб обслуговувати господарсько-побутову каналізацію буде потреба у побудові очисних споруд, які оброблятимуть не менше 1300 кубометрів стоків на добу.

Під нові житлові та промислові об’єкти потрібно буде прокласти газопровід. Протяжність проєктного газопроводу низького тиску складатиме близько 20 кілометрів та 0,478 кілометра високого тиску. Орієнтовна довжина кабельної електромережі складатиме 1,17 кілометра. Проєктанти пропонують створити 35 нових вулиць. Розвиток громадського транспорту в селі на майбутнє не пропонується.

Я маю зауваження та пропозиції. Як їх висловити?

Ознайомитись з повним текстом Генплану можна на сайті Вінницької міськради та у приміщенні департаменту архітектури з 26 до 30 жовтня 2023 року включно (з 8.30 до 19.00 години), за адресою: Вінниця, вулиця Григорія Сковороди, 38.

Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі департаментом правової політики та якості Вінницької міськради за адресою: Вінниця, вулиця Соборна, 59, телефон 59-51-55 або за допомогою електронної пошти: [email protected] до 30 жовтня 2023 року включно. 

У повідомленнях вказуються прізвища, імена, по батькові, місце проживання та ставиться особистий підпис фізичної особи. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи. Анонімні пропозиції не розглядатимуть.

Самі ж громадські слухання відбудуться 31 жовтня 2023 року о 17.30 в приміщенні відділу культурно-дозвіллєвої роботи № 3 закладу культури «Вінницька централізована клубна система» (Клуб) за адресою: село Стадниця, вулиця Франишина, 2.

Жителям Вінницької міської територіальної громади, які братимуть участь у громадських слуханнях, при собі необхідно мати паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України - для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

 

Читайте також:

З листопада за доставку газу треба буде платити іншій компанії — кому?

Що у Вінниці побудував Артинов? Тест до Дня архітектора від «20хвилин»

Міст на Тяжилів не буде вантовим — дізналися технічні характеристики майбутнього шляхопроводу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up