Мало просто витягнути все з розеток. Як правильно зменшити споживання електрики?

Мало просто витягнути все з розеток. Як правильно зменшити споживання електрики?
Наша енергосистема потребує часу на відновлення і їй протипоказані суттєві навантаження. І якщо ви будете ощадливо використовувати електрику, то це допоможе зберегти баланс в об'єднаній енергосистемі та уникнути віялових відключень
  • Через обстріли росіян 30% електростанцій нашої країни пошкоджені або зруйновані. 
  • Посадовці попереджають, що з 20 жовтня можуть бути віялові відключення. І щоб цього уникнути, центральні та місцеві органи влади закликають українців ощадливо використовувати електроенергію
  • Однак треба не тільки вимикати все з розеток, а й змінити свою поведінку енергоспоживання. Розпитали експертів про те, як правильно економити світло, щоб допомогти нашим енергетикам.

Отож, чому вінничани мають ощадливо користуватись електроенергією? У більшості районів міста, станом на 20 жовтня, немає перебоїв зі світлом.

— Україна має об‘єднану енергетичну систему. Завдяки цьому втрата електроенергії в одному регіоні покривається потужностями іншого, — пояснила експертка з питань енергетики Марія Яковлєва. —  Але сьогодні сама система потребує нашої допомоги й ті регіони, які не постраждали від обстрілів, теж мають допомогти, щоб система енергозабезпечення продовжила працювати попри всі зусилля ворога.

Інфографіка: Київська ОВА

Якраз задля балансування на вулицях Вінниці припинили вмикати освітлення, і на 25% скоротили кількість випуску громадського електротранспорту. Це, за словами міського голови Сергія Моргунова, вже дало 49 тисяч кіловат-годин економії.

Відео дня

«Важливий кожен внесок вінничанина», — написав на своїй facebook-сторінці мер Вінниці.

Якими є основні правила ощадливого використання електроенергії?

Змінюйте свою поведінку енергоспоживання

Головні правила ощадливого споживання, це:

— Мінімізуйте вмикання електроприладів у пікові години вранці з 8 до 12 та увечері з 17 до 23, — говорить голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку Юлія Усенко. — Обмежте використання декількох електроприладів одночасно, особливо у пікові години.

Це не значить, що треба витягнути все з розеток. На цей важкий час треба змінити свою звичайну поведінку.

— Пральні, посудомийні машини, бойлери можна включити для роботи вночі, використовувати електричну духовку бажано або рано вранці, або пізно ввечері. Якщо у вас газова плита, то краще за все тепер гріти воду, готувати їжу на газі,  — ділиться порадами експертка з питань енергетики Марія Яковлєва.

Юлія Усенко додає, що можна почергово використовувати протягом дня енергомісткими приладами.

— Наприклад, електрочайник та електрообігрівач можуть мати однакову потужність 2 кВт. Не навантажуйте зайвим: нагрійте воду в чайнику, а потім можете увімкнути обігрівач, — каже Усенко. —  А вимикання з розеток усіх приладів на час, коли ви ними не користуєтеся, є малоефективним, навіть якщо це дії впродовж місяця. Більш ефективним є відмова від одного кип’ятіння води в електрочайнику, наприклад вранці. Чи відмова від щоденного прання — прати речі можна раз тиждень, і краще вночі, в позапікові години.

Інфографіка: Полтавська ОВА

Електрообігрів краще вмикати вночі

Знов є важливим те правило, яким нас вчили з дитинства — виходячи з кімнати, не забудь вимкнути світло.

Щодо опалення. Поки треба померзнути, щоб наша енергосистема вистояла.

— Користуючись кондиціонером чи електрообігрівачем, обмежуйте їх використання у пікові години. Вмикайте пристрої або до 7.00, або вже після 23.00, — каже голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку Юлія Усенко. — Керамічні панелі гріють не гірше масляних обігрівачів, зазвичай мають терморегулятор, забезпечують ефект комфортного тепла при меншій потужності.

А як заощаджуєте електрику ви? Поділіться своїм прикладом у коментарях під цим матеріалом, або під дописом на facebook-сторінці «Новини Вінниці на 20хвилин»

Віялових відключень у Вінниці поки не буде

У Офісі президента України повідомляли, що з 20 жовтня в Україні буде запроваджено обмежене споживання електроенергії, задля утримання балансу в пошкодженій росіянами мережі. Будуть запроваджені графіки обмеження споживання або як їх в народі називають «віялові відключення».

У нашій області та обласному центрі під ці обмеження поки що підпадають тільки промислові споживачі. Про це повідомили на facebook-сторінці «Вінницяобленерго».

«Промислові споживачі мають зменшити потужність використання електроенергії згідно з розробленим графіком. Вони діятимуть 20 та 21 жовтня поточного року з 07.00 до 22.00 години. Такі заходи спрямовано на збереження енергосистеми України, на її збалансування та якнайшвидше відновлення зруйнованих терористами мереж», — зауважили в повідомленні.

З 24 жовтня, нагадаємо, у Вінниці стартує опалювальний сезон.

 

Читайте також:

Де вінничанам слідкувати за графіком відключення електроенергії?

Купити дрова на опалювальний сезон. Як, де та за скільки це можна зробити

Підвал на Янгеля переробили в укриття. З жителів будинку гроші не збирали

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Next
    В м. Вінниці,  20.10.22 року, після 22 години ТП 442 давала споживачам 252 вольта. Це що економія?  - ні це окозамилювіання, безгосподарність і непрофесіоналізм.
  • DxCat
    а мамкиних майнерів які споживають десятки кіловат цілодобово не пробували відключати для економії?
  • Lov Trav
    А в гаражах как  и кто будет отслеживать экономию. В домах выключают а там

    Пилят варят сваркой все  и холодильники и у кого станки и т .д. Вт а Славутича отключают одни и теже дома

    А в гаражах  делай ,то хочешь

    Так организована экономия?

keyboard_arrow_up