Літнього жителя села Тютьки впіймали на «гарячому» — палив суху траву

Літнього жителя села Тютьки впіймали на «гарячому» — палив суху траву
  • Пенсіонер з Лука-Мелешківської громади вирішив запалити суху траву. Його викрили та оштрафували на 3060 гривень.

Інцидент стався у селі Тютьки 25 березня. Про це інформує Лука- Мелешківська громада.

— Випалювання сухої трави — це злочин! Житель Лука-Мелешківської громади вирішив запалити суху траву — ця витівка обійдеться йому у 3060 грн, — йдеться у повідомленні. — Жителя с.Тютьки впіймали на «гарячому».

Очільник громади наголосив, що спалювання сухої трави у воєнний час прирівнюється до диверсій. Закликає людей не робити такого. Також до людей з таким проханням звертаються поліцейські та рятувальники.

Відео дня

У разі виявлення підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, телефонуйте — 102, а у випадку пожежі — 101.

Довідка

3 березня внесли зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна. Також за підпал трави нині можливий штраф 17 тисяч грн.

 

Читайте також:

Як діяти та куди звертатися. У Вінниці розробили «Дорожню карту біженця»

Пам’ятка для батьків. Як допомогти дитині під час війни, щоб вберегти її емоційний стан

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (77)
  • Наташа Пигичко
    А мені цікаво,оті всі що пишуть викопати яму,взяти косу в руки хоча б раз в житті це пробували робити? Я не за підпали,я за те ,щоб цього не робили,в нас в селі за два останні дні два става горіли з сухим очеретом. Люди відрами воду носили і загасили ,щоб на село не пішло.  Я навіть незнаю скільки нас чоловік збіглося на пожежу. Так,він заслужив штраф,але обзивати його "дібілоїдом" і всілякими такими словами,ви не маєте права. Він за своє заплатив. А ви просто кучка не вихованого покоління " пепсіколи".
  • Vladislav Reklitskiy
    Я теж проти паління, але раніше в селі їздив трактор збирав сміття і т.д а вже 4 роки не їздить не збирає, це враховуючи те що люди самі збирали гроші на топливо. Зробіть альтернативу. Так як з курінням було раніше, курити тільки у відведених місцях і ні одного такого місця. Так само і  в місті, захочеш в туалет, поки знайдеш де...... всі муніципальні закриті, станеш під дерево отримаєш штраф. Перше треба не забороняти а зробити умови, зробити план  як правильно, роз'яснити і довести людей до відома. А у нас не можна і все а як вирішити це ваші проблеми
  • Светлана Животкова
    Так тільки дойде, доробало старе, а де його родина ?? Що ніхто не може пояснити...... Немає слів....
  • Михайло Неборч
    Мало дали

keyboard_arrow_up