Літературна премія імені Коцюбинського: переможців у п'яти номінаціях відзначать 16 вересня

- У Вінниці назвали переможців Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського у п'яти номінаціях.
- Свої нагороди переможці отримають 16 вересня в музеї-садибі Коцюбинського у Вінниці.
«Попри війну, літературне життя в Україні триває. Відтак, визначено й переможців Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського. Журі визначило кращих у п'яти номінаціях. Свої нагороди вони отримають 16 вересня у музеї Михайла Коцюбинського у Вінниці», — повідомив голова Вінницької обласної організації НСПУ Вадим Вітковський.
За його словами, на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського цьогоріч претендувало 20 авторів з різних регіонів країни. Журі обрало кращих у кожній із п'яти номінацій.
- У номінації «Художня проза» кращим визнали твір «Мисливці за градами» письменника з Білої Церкви Андрія Кириченка.
- У номінації «Поезія» перемогла збірка вінничанки Руслани Мельничук «Кармічна любов».
- Серед науково-популярної літератури визнано кращою книгу рівненського професора Ярослава Поліщука «Краса у дзеркалах буття. Постать М. Коцюбинського в українській літературі».
- Переможцем премії в номінації «Дитяча література» стала «Книжечка нова про старі дива» Олександра Височанського з Вінниччини.
- Кращим художнім перекладом серед поданих на здобуття премії стала робота волинянина Миколи Мартинюка, який переклав з чеської поезію Броніслави Волкової «Вітер на колінах».
Свої нагороди переможці отримають 16 вересня в музеї-садибі Коцюбинського у Вінниці, напередодні дня народження класика.
Довідка:
Премію ім. Михайла Коцюбинського заснували 1981 року, вона є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини у царині літератури. Серед засновників — Вінницька організація Національної спілки письменників України. З 1992 року вона перейшла під патронат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради, і відтоді набула всеукраїнського статусу. Вручається українським літераторам за високохудожні доробки, що звеличують гуманістичні ідеали.
Читайте також:
Продюсер Володимир Завадюк про війну, Вінницю та долю «Голосу країни» і «Танців з зірками»
Гусаків Світлани Теренчук плагіатять по всій Україні. «Біологічну зброю» дизайнерка запатентувала
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.