Перед початком оперного фестивалю в Тульчині у приміщенні райради говорили про роль культури в розвитку малої території. На дискусійній панелі крім місцевих посадовців були присутні голова Уряду Володимир Гройсман, міністр культури Євген Нищук, голова ОДА Валерій Коровій та нардеп Микола Кучер.
Володимир Гройсман.
-Я дуже радий бути разом з дружиною в цьому гарному місті Тульчин. Раніше, коли я був мером Вінниці, ми збиралися на конференції Асоціації міст та жалілися, що всі гроші є тільки в Києві. Але зараз ця ситуація змінилася. Гроші надходять на місця. В умовах децентралізації ми можемо накопичувати фінансовий ресурс. Наша культура має надзвичайне значення. Ми недооцінюємо економічний ефект від креативної індустрії, але це може надати малим містам додану вартість. Українське кіно розвивається. Один мільярд гривень ми направляємо на розвиток нашого кіно. Культура має надзвичайно важливе значення та надає нам силу.
Один з посадовців зазначив, що з 2016 року культура принесла Україні 4% ВВП і цей показник зростає. Для прикладу, у Великобританії -8%.
Євген Ніщук
-Два роки тому Володимир Борисович сказав, що культуру та міністра культури буду курувати сам. Це я вважаю гарним знаком, що перша людина в Уряді цікавиться культурою. На всі мистецькі проекти нині дають 207 мільйонів гривень(у 2016-му було тільки 11 млн.грн!)створили Український інститут книги, є можливість отримати гранти від ЄС на розвиток культурних проектів. Прошу, щоб ми продовжили підтримку проекту ”Малі міста-великі враження”.
-Заплановано 50 мільйонів, -сказав Гройсман. І після цих слів лунали оплески.
-Я вчора провів день в Тульчині та відчув, що завдяки реставрації Палацу Потоцьких, Леонтович Арт Квартал -змінюється настрій місцевих жителів, з'являються нові можливості для Тульчина, -завершив свій виступ міністр культури Євген Ніщук.
Меценат та нардеп Микола Кучер зазначив, що Тульчин змінюється на краще.
-Пройде кілька років та ми зрозуміємо, що реформа децентралізації є, мабуть, найкращою реформою в Україні. Вона дає ресурс для змін на місцях. Сьогоднішній фест є прикладом як влада та соціально-активний бізнес об'єднюється заради розвитку та позитивних змін. Нічого подібного як оперний фест в Тульчині у іних містах України немає.
Голова ОДА Валерій Коровій сказав, що приклад Тульчина - це унікальний стартап.
-Це величезний поштовх для розвитку території, громада і влада об'єдналась. Позитивний приклад надихає. Ми говоримо проте, що Операфест - це подільський стартап, наш айфон. Суспільство має запит на позитивні зміни, бо від негативу вже всі втомилися, — зазначив Коровій.
Читайте також:
Вихідні на OPERAFEST TULCHYN! Чим здивує найгучніший open air літа?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер