Куди вінничани можуть звертатися у випадку домашнього насилля

- У громаді діє алгоритм протидії домашньому насильству та надання допомоги його жертвам.
- В рамках цієї ініціативи працюють мобільні бригади, денний центр соціально-психологічної підтримки і кризові кімнати.
- Останні призначені для відновлення стабільного психологічного стану постраждалих.
Мобільні бригади
У Вінницькій громаді працює три мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Їх завдання підтримувати людей, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Фахівці бригади оперативно реагують та надають соціально-психологічну підтримку постраждалим.
Мобільні бригади працюють шість днів на тиждень з 8.00 до 22.00. В одній бригаді три працівники: водій, практичний психолог та фахівець із соціальної роботи.
До них можуть звернутися люди, які зіткнулися з домашнім насильством або опинилися в складних життєвих обставинах. Люди, які потребують допомоги, можуть звернутися до новостворених мобільних бригад соціально-психологічної допомоги за номерами: 050-901-91-67, 050-258-56-43.
Денний центр
Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства — це спеціалізована служба. яка працює за адресою вул. Космонавтів 30, 3 поверх, кімнати 301-304.
Там надається юридична, психологічна і соціальна підтримка.
Кризові кімнати
При Денному центрі соціальної психологічної допомоги також діють кризові кімнати на 17 ліжкомісць. Туди екстрено можуть доправити осіб, що постраждали від домашнього насильства.
Заклад має продукти харчування та засоби гігієни.
— Постраждалі можуть перебувати у кризових кімнатах до 20 діб. Після цього їм допомагають знайти доступне житло та працевлаштуватися, — зазначають у міськраді. — Вінничани, які потребують допомоги у кризових кімнатах, можуть звернутися за телефонами: 098-900-15-60, (0432)67-04-60, 093-900-15-60.
Електронні звернення
У разі домашнього насильства телефонуйте «102» або до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.
Також люди, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства, можуть подати електронне звернення на сайті міської ради.
Читайте також:
«Я була на самісінькому дні…» Які різні долі жінок, що живуть у кризовому центрі «Ми поруч»
Ображав невістку — ледь не сів за ґрати. За домашнє насильство засудили 65-річного чоловіка
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6