Для собачника його вихованець — дитина, справжній члени родини. Куди господар — туди й пес. Але реагувати на собаку в транспорті та у закладах можуть по-різному. Куди можна зайти з другом (у даному випадку з подружкою) на повідку, а куди зась — перевіряємо з Гердою та фіксуємо все на відео.
Досі у нас було дуже багато різних ситуацій та реакцій людей, пов’язаних із собакою. І далеко не завжди вони були позитивними. Батьки з дітьми намагаються обійти, навіть якщо Герда на дуже короткому поводку. Вони ж не знають, що незнайома собака може вчинити у наступну хвилину.
Якщо ми з Гердою заходимо у громадське приміщення і бачимо там черги — виходимо на двір і чекаємо, доки люди вийдуть. У транспорті, під час штовханини, навіть не варто сподіватись на хорошу реакцію, якою б гарною на чепурною собака не була.
Люди похилого віку ніколи не забувають коментувати вашу поведінку. Є алергіки, а собаки линяють — це теж потрібно враховувати.
Ми і виходили раніше з транспорту через конфлікти з іншими пасажирами, також доводилось залишати приміщення кав’ярні через недружелюбність інших собак.
У продуктові крамниці — заходити з тваринами не дозволяється. Якщо на дверях закладу є напис про те, що туди не можна заводити собаку, то слідуємо вказаному правилу і не заходимо.
Мені дуже пощастило, що у Герди дуже мила зовнішність. Люди хочуть її погладити та з радістю відкривають двері у будь-який заклад. Не можу обіцяти, що з бійцівськими породами або дуже галасливими собаками буде так само.
Ми дуже довго вчились та тренувались, аби разом виходити в місто і не мати перед собою перешкод. Було чимало дискомфортних ситуацій, але зараз моя собака — слухняна та спокійна компаньйонка. Не хвилююсь, що вона когось налякає, бо впевнена, що Герда цього не зробить.
Ми з Гердою готові перевірити жителів міста Вінниця та показати читачам 20minut.ua, якою буде реакція інших, якщо я всюди ходитиму з собакою. Що значить «ми готові»? Герда дресирована та дружелюбна, а у мене завжди з собою ласощі для владнання неприємних ситуацій «про всяк випадок». А також пакети для прибирання та намордник.
Отож, де у Вінниці можна бувати зі своїм улюбленцем? Ми були у трьох кав’ярнях, на пошті та у холі банку. Не заходили в приміщення, на дверях яких є наліпки «З тваринами не дозволено».
Майже у кожному ресторані/кафе/кав’ярні можна сидіти з собакою на літній терасі. Аби зайти всередину, треба враховувати кілька факторів — дозвіл адміністрації та поведінку вашого улюбленця. Негативу в свою сторону не почуєте, якщо пес буде спокійним та не заважатиме іншим відвідувачам.
— До нас майже щодня приходять клієнти з улюбленцями, — каже директор закладу «Білий Налив» Антон. — Я й сам — господар німецької вівчарки і у свій вихідний навідуюсь на роботу разом з нею. Доки я спілкуюсь, моя собака розважає колектив та інших відвідувачів, лежачи прямо у центрі зали.
— Коли у нас в кав’ярні з’являється хтось з улюбленцем — робота усього персоналу зупиняється, — сміється старший офіціант «Чорна Кішка, Білий Кіт» Владислав. — Бо ми йдемо чухати песика!
У них для собак є навіть спеціальна мисочка. Тож не лише господар може сюди прийти за напоєм, а й його собака.
— З собаками до нас не часто заходять, але ми завжди дуже раді їх бачити, — сказав адміністратор «PanCake» Андрій.
Згідно з правила поводження пасажирів з тваринами у громадському транспорті, собака будь-якого розміру та породи має бути з намордником. Навіть якщо Ви впевнені, що вона нікого не вкусить і не спричинить галасу.
У вінницькі трамваї завжди пускають з улюбленцями, перевірено на власному досвіді. На задньому майданчику багато місця, обирайте більш-менш вільні години для проїзду, аби не створювати дискомфорту ні собаці, ні людям довкола. Будьте готові на найближчі зупинці залишити вагон, якщо натрапите на конфліктного пасажира або кондуктора.
Намордник також є обов’язковим атрибутом (як і у будь-якому місці великого скупчення людей). Аби провезти улюбленця потягом, Вам знадобляться ветеринарний паспорт тварини, клітка за розміром (стосується абсолютно кожної породи), нашийник та повідок. Також обов’язковою вимогою є купівля усіх 4-х місць у купе.
Міжміські ж електрички не вимагають ветпаспорту та клітки. Але може знадобитись придбати квиток і на чотирилапого друга. Його вартість дорівнює половині вартості звичайного квитка.
Потрібно бути готовим до того, що їхати доведеться стоячи у тамбурі. Ми ж з Гердою їздили у вільних, напівпустих електричках і спокійно сиділи у вагоні. Перед цим переконались, що пасажири не мають нічого проти собаки поруч них.
Як на Новій Пошті, так і на Укрпошті нас завжди раді бачити. Вимога одна: собака не має спричиняти багато галасу та завдавати шкоди або дискомфорту оточенню. Варто пам’ятати, що не всі люди позитивно ставляться до тварин у громадських місцях. Поважайте особистий простір кожного. Комусь не до вподоби присутність пса – вийдіть і зачекайте ззовні.
— До нас часто заходять з собаками, — говорить оператор поштового відділення №18 Ірина. — Частіше з маленькими породами. Ми ніколи не були проти пухнастих відвідувачів.
Для того, аби мати можливість брати собаку з собою у справах в місті, маєте напевно знати, що вона не псуватиме чужих речей, не лякатиме перехожих та буде гарно і слухняно себе поводити. А навіть, якщо вийде з-під контролю — зреагує та заспокоїться, як тільки дасте команду. Дресируйте свого собаку. А ще — прибирайте за ним на вулиці.
Місто потроху розташовує спеціальні смітники та біо-пакетики для прибирання за собаками. Такі контейнери встановили у районі Вишеньки. Аби жити у хорошому місті, потрібно бути сумлінним громадянином. Немає у вашому районі спеціальних смітників для собачих потреб? Не бачу проблеми покласти в кишеню пару торбинок, а потім донести їх до найближчої урни.
Автор Катерина ЛАПШИНА
Фото\відео Євгенія АЛЛАБЕРГЕНОВА
Читайте також:
Рятували «Хатіко», ловили зооманіяків і обрали найкращого пса. Чуттєві історії року собаки
Порятунок тварин: собака на кризі у Вороновиці та кіт на вивісці у Вінниці
Хочете зустріти 2020-й не вдома? Гарячі пропозиції на новорічні тури по країні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер