Уже завтра, 25 жовтня, пройдуть місцеві вибори. В Україні щодня зростає кількість хворих на коронавірус і вірогідність заразитися більшає. Як правильно себе вести, щоб цього не сталося?
Не забувайте головне:
Не йдіть на дільницю, якщо захворіли та почуваєтеся погано — це перше й найголовніше правило. Маєте підозру на COVID-19 чи є контактною особою — тим паче. Ваше здоров’я та здоров’я людей навколо — передусім.
Спробуйте обрати час, коли буде найменше людей на дільниці — дільниці працюватимуть з 8 до 20 години. Зазвичай це одразу ж після відкриття. Якщо ви прийшли до дільниці і бачите, що на вході велике скупчення людей — краще зачекайте на вулиці або в автомобілі, якщо на ньому приїхали.
Прийшовши на дільницю для голосування дотримуйся наступних правил:
заходь у приміщення в захисній масці,
при вході оброби руки антисептиком,
тримай безпечну дистанцію,
принеси з собою ручку,
залиш дітей вдома.
Відео дня
У постанові ЦВК зазначено, що на усіх виборчих дільницях мають дотримуватися максимальних норм безпеки. У документі це детально перелічено:
проведення опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій.
На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.
У приміщеннях буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.
Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.
Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.
Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції усередину виборчої скриньки.
Дотримуватись протиепідемічних заходів мають і самі виборці. Прості поради ми написали вище.
— У документі також зазначено, що виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій, — зазначають у постанові ЦВК. — У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.
А найголовніше правило-це не читати всілякої від 20 хвилин.
Олег КаськовreplyОлег Каськов
Ivan Zharyi,яка "інформація",така й реакція на неї. Точніше,не на саму інформацію,а на її подачу.
Ivan ZharyireplyОлег Каськов
Олег Каськов якби ж то правда, то би й не муляло, а так лиш малоумний срач з матами й необгрунтованими звинуваченнями в брехні під мало не кожним постом про ковід
Олег КаськовreplyОлег Каськов
Ivan Zharyi,маю право на свою думку. А вам це,напевне,муляє? Правда очі коле,так?
Ivan ZharyireplyОлег Каськов
Олег Каськов стало б, якби ще перестали срати в коментах
Олег КаськовreplyОлег Каськов
Ivan Zharyi,я не читаю,я коментую :)
Ivan ZharyireplyОлег Каськов
Олег Каськов то і не читали би, а то 'пристрасний фанат' =)))