Вибори-2020: про що треба знати перед голосуванням у Вінниці?

Вибори-2020: про що треба знати перед голосуванням у Вінниці?
На виборах-2020 ми отримаємо нове виборче законодавство, нові бюлетені та ще й карантин. Через «ковідні» обмеження дільниці працюватимуть в особливому режимі / Фото: vmr.gov.ua
  • За кілька місяців до місцевих виборів в Україні затвердили новий Виборчий кодекс. А в «бонус» до нових правил — ще й карантинні обмеження.
  • Коли, як і за кого будемо голосувати? Зібрали в одному тексті інформацію, яка вам точно знадобиться перед походом на дільницю.

Цієї неділі, 25 жовтня, пройдуть вибори до органів місцевої влади. Проходять вони раз на п’ять років і, на перший погляд, здаються не такими важливими, як вибори президента України чи Верховної Ради. 

Але вони впливають на наше життя навіть більше: саме на місцевих виборах ми обиратимемо людей, які будуть відповідальні за стан доріг, ремонт дитсадків та шкіл, контроль міських служб та за курс на подальший розвиток громади. 

І на виборах-2020 ми отримаємо нове виборче законодавство, нові бюлетені та ще й карантин, через який дільниці працюватимуть в особливому режимі. А тепер по порядку.

Відео дня

Нові округи

В Україні діє новий Виборчий кодекс й останні зміни в нього внесли лише один місяць тому. Також нещодавно затвердили новий адміністративний устрій країни, за яким Вінницька міська громада «розростеться» кількома приміськими селами.

А це в купі потягнуло за собою зміну виборчих округів: якщо раніше у Вінниці їх було 54, то тепер залишили шість «мега» округів. Перевірити, де ви будете голосувати можна на сайті Державного реєстру виборців. Там можна перевірити себе у списках та дізнатися адресу своєї дільниці.

Бюлетені

Нова виборча система змінила й вигляд бюлетенів. Про це багато інформації, найголовніше намагалися умістити у сім коротких пунктів:

Модель бюлетеня / Фото: oporaua.org
Модель бюлетеня / Фото: oporaua.org
Модель бюлетеня / Фото: oporaua.org

Правила карантину

Обмеження через COVID-19 триватимуть «мінімум» ще до 31 грудня, отож місцеві вибори пройдуть в умовах карантину. А це вносить ще кілька «бонусних» правил.

Одразу на вході до дільниці у відвідувача вимірюють температуру пірометром. Також будуть питати, чи є маска та своя ручка для голосування.

— Якщо виборець прийде на дільницю без ручки й маски, йому все дасть член комісії, — каже голова Вінницької міської територіальної виборчої комісії Дмитро Шевчук.

Якщо зазвичай на дільницю приходять усією родиною, то цього року чиновники просять не ходити голосувати разом з малими дітьми.

Уже в середині приміщення рекомендується дотримуватися соціального дистанціювання. Для цього на підлозі наклеять червоні смужки, якими відміряють безпечні «1,5 метра».

Біля одного стола, де потрібно показати паспорт і розписатися за отриманий бюлетень, зможе знаходитися максимально три людини. На цих виборах — без скатертин (для легкої дезінфекції поверхонь). І також виборцям будуть радити не затримуватися на дільниці. 

Усі члени комісії, за словами Шевчука, будуть в масках, щитках та рукавичках. Вхід та вихід буде розділений для виборців: тобто, щоб проголосувати заходите через одні двері, а коли здійснили своє волевиявлення — виходите через інші двері.

До голосування будуть допускати всіх виборців, навіть тих, що мають ознаки ГРВІ.

— Якщо у людини буде виявлена температура чи ознаки респіраторної хвороби, їй буде рекомендовано звернутися до медичної служби. Ми можемо запропонувати викликати швидку, але заборонити виборцю голосувати не можемо — це конституційне право людини. Тому для таких виборців буде облаштована окрема кабінка для голосування й окрема скринька, в яку вони будуть кидати свої бюлетені. Слідкувати за цим буде окрема людина, — говорив голова міської ТВК Дмитро Шевчук.

12 правил виборця

У громадянській мережі «Опора» також нагадують про головну дюжину правил для виборця у день голосування:

  1. 25 жовтня з 8:00 до 20:00 приходимо на свою виборчу дільницю зі своїм паспортом громадянина України;
  2. беремо бюлетень лише від двох членів комісії за відповідним для нашої адреси столом на виборчій дільниці;
  3. у кабінці для голосування перебуваємо лише наодинці;
  4. заповнюємо бюлетень виключно самостійно;
  5. у кабінці для голосування не робимо фото чи відео;
  6. якщо робимо фото на згадку на території виборчої дільниці, то тільки зі складеним бюлетенем, аби не видно було результатів власного волевиявлення;
  7. не передаємо свій бюлетень іншим особам та не беремо бюлетенів для голосування замість друга чи родича;
  8. не рвемо, не шматуємо та не знищуємо бюлетень;
  9. не виносимо бюлетень за межі дільниці;
  10. опускаємо бюлетень до виборчої скриньки лише самостійно;
  11. не агітуємо за чи проти будь-якого кандидата, партії на виборчій дільниці;
  12. якщо бачимо порушення виборчого законодавства, дзвонимо 102, аби повідомити поліцію.

Опитування

Підете на місцеві вибори 25 жовтня?


Читайте також:

Передвиборчі обіцянки. Що є в програмах партій, які хочуть до міськради Вінниці?

До міськради Вінниці ідуть кандидати від 18-ти партій. Інтерактивна мапа округів

Три кандидати вирішили не боротися за посаду мера Вінниці. Яким є повний перелік?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Ірина
    Можливо, організатори виборів здогадаються зробити вільним вхід у кабінки для голосування хоча б під час карантину? Чи так і будемо струшувати з блакитних "фіраночок-ширмочок" на себе все, що було на руках в тих людей, які проголосували раніше за нас?
  • Наталья Горошко
    После выборов, на следующей же неделе, вас всех закроют в клетках на неопределенное время. Это все, что надо знать о "выборах"
  • Рембо
    а есть выбор?
  • Ols Kat
    Я не пiду, боюся коронавiруса
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:12 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 9 липня 09:28 Чоловік з Ямполя обіцяв переправити через кордон, але потрапив під домашній арешт 08:22 Понад 200 ракет та дронів одночасно. Вінниччина пережила шість годин повітряної тривоги 08:14 Вітаємо Михайла та Федора. Свято, іменини, заборони та прикмети 9 липня Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 21:01 П'яний вінничанин на Volkswagen «літав» Немирівським шосе 20:12 Тріумф на Чемпіонаті світу. Вінницькі юніори здобули 8 медалей у спортивній радіопеленгації 20:12 «Чи здоровий сон у вінничан?»: професор б’є на сполох і радить, як приборкати шум у місті 19:15 «Дайте, я перевірю вашу сумку»: права споживачів, які найчастіше порушуються в магазинах 19:08 П'яне застілля закінчилося пограбуванням: чоловік побив жінку та забрав її речі 18:49 Стартує відкритий чемпіонат Вінниці з пляжного футболу серед чоловічих команд 18:23 Вінничанам із порушенням зору розповіли, як виявляти дезінформацію та фейки 18:05 НМТ-2025 у цифрах: що показали результати по Україні та як відзначилась Вінниччина photo_camera 18:04 У селі Гулі 14-річний мопедист потрапив у ДТП: його госпіталізували 17:17 У Вінниці зафіксували новий температурний рекорд. Про що варто памʼятати під час спеки? 17:17 Нашому малюку шість місяців — і він уже плаває!» Як у Вінниці з’явилися басейни Kinder SPA (Новини компаній) 16:40 Задушили та закопали: на Вінниччині винесли вирок за жорстокий розбій та вбивство 15:03 На Вінниччині п'яні хулігани побили 64-річного чоловіка палицями photo_camera 14:30 Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова: освіта майбутнього (Новини компаній) 14:13 Другий шанс на життя. Що планують зробити з колишнім санаторієм на Старому місті? photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up