Військовий корабель, що має назву нашого міста, стане музеєм. Рішення про це прийняв Міністр оборони України Андрій Таран. Інформацію оприлюднили сьогодні, 27 лютого, на офіційному сайті Міноборони.
У ній наводять слова міністра про те, що опрацьовується питання передачі корвета як музейного предмета до філії Національного військово-історичного музею України — Центрального військово-морського музею. Його розмістять на восьмому причалі Миколаєва.
— Створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить перетворити його в один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді, — зазначив Міністр оборони. — Тут популяризуватимуть традиції українського військового флоту, а причал стане одним з осередків туризму міста корабелів.
Таким чином буде збережено для історії одного з останніх представників корветів проекту «1124», що є зразком кораблебудування 70-х років минулого століття.
У світі нараховується кілька сотень кораблів-музеїв, йдеться у повідомленні Міноборони, з експозиціями про екіпаж та події судна. Найбільш відомі з них — вітрильний лінійний корабель «Вікторія» у Британії, лінійний корабель «Айова» у США.
У нашій державі корвет «Вінниця» стане першим таким об’єктом військово-морської спадщини. Так стверджують у Міноборони.
Вінниця взяло шефство над корветом у 1997 році. Відтоді вінничани кожен рік приїздили в гості до екіпажу. Вітали з Днем Військово-морських Сил. Привозили подарунки на Новорічні свята. В гості до військових моряків приїздили учасники художньої самодіяльності.
У 2011-му область перерахувала 250 тисяч гривень на технічну підтримку судна. Однак у березні 2013-го командування Військово-морських Сил прийняло рішення про списання корвету через його критичний вік та технічну несправність. Йшлося про утилізацію судна. Однак вінничани відстояли свого підшефного.
З проханням зберегти корабель зверталися до міністра оборони й командувача ВМС депутати Вінницької міськради, особисто тодішній міський голова Вінниці Володимир Гройсман та громадськість міста
Командувач ВМС відмінив своє рішення про утилізацію корвету. У липні того ж 2013-го корвет перевели до групи навчальних кораблів. Восени 16 членів екіпажу завершили строкову військову службу, а вже з листопада новий склад контрактників розпочав навчальний процес на корветі «Вінниця».
Корвет «Вінниця» спустили на воду у 1976 році. Це багатоцільове військове судно прибережної дії. Навіть коли судно залишається в порту, його системи давали можливість бачити все Чорне море. Екіпаж виконував завдання в акваторії Чорного моря. У складі ВМС України брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях.
Раніше, нагадаємо, редакція 20minut.ua склала ТОП-10 з цікавих місць і речей, які навіть у найвіддаленіших куточках Всесвіту нагадують нам про Вінницю і вінничан. Серед них і корвет «Вінниця». Побачити цю цікаву добірку можна у матеріалі Літаки, зірки, планети: що і чому називали на честь Вінниці та відомих вінничан.
Читайте також:
Першу чергу реконструкції вінницького аеропорту планують завершити до кінця 2022 року
«Прийшли, аби вберегти близьких»: як вінницькі медики вакцинуються від коронавірусу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Да Денис Садовский ! 🤣