«Комусь дуже хочеться зупинити мою допомогу військовим»: у домі 16-річної волонтерки провели обшук

«Комусь дуже хочеться зупинити мою допомогу військовим»: у домі 16-річної волонтерки провели обшук
  • У домі юної волонтерки з Мурованих Курилівців, Олександри Близнюк, яка організовує вуличні концерти та збирає кошти для Збройних сил України, провели обшуки. 
  • Яка причина цього і що розповіла волонтерка? Дізнавалися.

Раніше ми вже розповідали про 16-річну волонтерку Олександру Близнюк. Вона родом з Мурованих Курилівців. Небайдужа дівчина з першого року повномасштабного вторгнення регулярно допомагає військовим. Вона організовує вуличні концерти в різних містах Вінницької області, де збирає благодійні донати, які конвертує в необхідну допомогу для ЗСУ.

Однак, увечері, 25 вересня, Саша опублікувала пост, у якому написала: «До нас приїхав місцевий прокурор за фейковим звинуваченням відомої харківської сепаратистки та з ухвалою суду про обшук!»

Відео дня

Журналістка «20 хвилин» зв’язалася з волонтеркою та її батьками, щоб дізнатися деталі цієї ситуації.

Почалося все ще навесні

— Ця детективна історія почалася ще навесні: справа в тому, що моя сім'я займається племінним розведенням собак породи той-пудель. Навесні цього року ми натрапили на шахрайку з Нікополя. Після короткого спілкування і перегляду відео о 18.47 зразу, за власним бажанням, перекинула символічну суму, еквівалент 100 доларів США (3919,69 грн) на мамину банківську карту — одразу зазначу, що таке відбулось уперше — тому, що зазвичай люди приїздять особисто та роздивляються цуценят і їх маму або тата. Такий поспіх чомусь не насторожив, адже 15 квітня у мами була планова операція і відповідне хвилювання приспало пильність, — пригадують у родині. — З подальшої розмови було видно, що провокується конфлікт. Бо, коли 14 квітня мама надіслала відео малюка, а для цього потрібна процедура купання, сушки, укладки та якісного відео. То вже на наступний день клієнт «забажав» повторні відео, аргументуючи це «ви зобов'язані мені надавати інформацію в повному обсязі. Я не благодійний фонд. В переказі коштів було написано за що я плачу кошти. Це юридичний документ».

 

Як розповіла Саша, то її мати на той момент була як раз у лікарні, про це повідомили і клієнтці. Врешті родина вирішила просто повернути кошти і мати волонтерки попросила у клієнтки банківську картку для цього. Але потім вона виявила, що їй надали зовсім іншу карту, відмінну від тої, з якої прийшли кошти. Це викликало ще більші підозри щодо того, що це можливе шахрайство.

— Тому для повернення коштів була поставлена умова: відмовитися від дівчинки (собачки — авт.), надіслати паспортні дані з пропискою для верифікації особи та безпечного повернення коштів, — пригадують Близнюки. — Але проблема у тому, що навіть повернувши кошти на банківську карту, мама автоматично ставала боржником власника картки, з якої здійснювався аванс. І тут почалося: гора нецензурщини, погрози (винесемо вперед ногами, закопаємо, ви — шахраї, псевдоволонтери), коментарі під моїми постами.

Як розповіла родина, ще влітку їх викликали до відділку поліції Мурованих-Курилівців, де вони надали всю необхідну інформацію про цю подію. Але 25 вересня до них все ж таки прийшов прокурор з постановою про обшук, де було зазначено вилучити телефон і банківську картку.

— Для чого перевертню в погонах потрібен телефон, зрозуміло — змінивши пару слів у переписці, можна перевернути з ніг на голову будь-що. В ухвалі суду прокурор зазначив, що вилучення телефону і банківської картки є єдиним можливим інструментом для встановлення істини. Але «адвокат диявола» лукавить: мої батьки особисто показали скріни переписки і надали пояснення слідчому-криміналісту, — розповідають Близнюки.

Це не перші подібні ситуації

Чому в Олександри та її батьків з'явилися думки, що ця ситуація може цілком торкатися теми волонтерства 16-річної дівчини і мати на меті зупинити її, пояснили: вперше на Сашу написали заяву до поліції ще навесні. Пізніше влітку, за скаргою аноніма, їй заблокували банківську картку. Це призвело до труднощів зі збором коштів на необхідний позашляховик. 

— Тепер дійшли до моїх батьків. Комусь дуже хочеться зупинити мою допомогу військовим. Це просто лютий треш: поки наші рідні проливають кров і захищають перевертнів у погонах, ті, на повному державному забезпеченні, шиють справи білими нитками, — говорить Саша. — За роки повномасштабного вторгнення разом із батьками я провела 112 вуличних виступів і передала на ЗСУ 1 049 500 гривень. Я абсолютно впевнена у своїх батьках.

І у своєму пості, і в розмові дівчина наголосила, що їй було гидко спостерігати, як прокурор порпається в жіночій білизні та передивляється згортки купюр з останніх благодійних виступів.

«Єдиний позитив у цій ситуації — поведінка місцевих поліцейських, які поводилися надзвичайно коректно і навіть задонатили 270 гривень військовим 120-ї бригади. Респект», — писала у пості Олександра Близнюк.

Ніяка інформація після обшуків родині Близнюків не надходила. 

Журналістка «20 хвилин» також подала запит до Вінницької обласної прокуратури з проханням прокоментувати дану ситуацію. Наразі чекаємо відповіді.

 


Читайте також:

«Стій, стрілятиму!»: чоловіка не хотіли випускати з ТЦК та погрожували зброєю

Карта світу російською мовою у щоденниках учнів ліцею в Агрономічному: як це сталося?

Вища рада правосуддя погодила призначення двох суддів на Вінниччину: хто вони та чим цікаві?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Татьяна Гуменюк

    Повертаємось до часів сталіна ?
    На кого працює прокурор ?
    Чому проводиться цькування родини ?
    Корумпована влада пускає своє корвння у суспільство , пристрашивши того прокурорчика ... їм не потрібна Перемога - зрадницька влада тримається на зрадниках у суспільстві .
  • Надія Гонтар

    Я теж не підтримую вуличних волентерів.Не стільки вони допомагають Армії, як заробляють собі.

    Мені ця історія неприємна і підозріла.Не має диму без вогню.
  • Георгій

    Якби не існували псевдоволонтери то відношення до людей які займаються допомогою ЗСУ було б інше.
      Особисто жодному вуличному збирачу грошей не поклав ні копійки.
  • Oksana

    У тих хто краде вагонами обшуки не проводять, бо "нільзя і страшно".

keyboard_arrow_up