Командир взводу нагороджений «Золотим хрестом». Ігор Кахно з перших днів захищав країну

- Про нагородження «Золотим хрестом» Ігоря Кахна повідомили на сайті Вінницької районної адміністрації.
- Хто він, лицар високої відзнаки?
Ігор Кахно у званні старшого сержанта служив у славетній 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка. Підрозділ входить до складу оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ. Був командиром мінометного взводу мінометної батареї 11-го батальйону.
Нагороди удостоєний за особисту мужність і самовідданість, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності держави та успішне виконання завдань під час бою. Так записано у повідомленні.
Зазначається також, що до лав ЗСУ Ігор Кахно приєднався з перших днів повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію нашої держави. Він родом з села Ковалівки Немирівської територіальної громади.
До речі, нагрудним знаком «Золотий хрест» нагороджені недавно ще двоє наших земляків — Павло Юзва з Липовця та військовий медик Артем Маслюк з Турбова.
«Золотий хрест» — це нагорода Головнокомандувача ЗСУ, яким нині є Валерій Залужний.
Кого нагороджують Золотим хрестом
Нагрудним знаком "Золотий хрест" нагороджуються особи рядового і сержантського (старшинського) складу Збройних сил України за:
- успішне виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій;
- успішне виконання операцій з підтримання миру та безпеки;
- високі показники у бойовій підготовці;
- бездоганне несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.
Золотим хрестом можуть нагороджуватися повторно, але загальна кількість нагороджень не повинна перевищувати три рази.
У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення золотого кольору Гілка дубового листя, яке розміщується на стрічці нагрудного знака.
Зазвичай нагрудним знаком нагороджуються особи, які раніше отримували знак Сталевий хрест, або у випадку здійснення військовим визначного вчинку.
Золотий хрест отримують також військові, які за відсутності офіцера взяли на себе командування діями бойового підрозділу.
Історія нагород у формі хреста походить з часів козацтва. Хрест здавна був важливим елементом козацької символіки. У буремні часи української революції на початку XX століття (1917-1921 роки) саме хрест став головним символом для відзнак військових. В УНР запровадили єдину нагороду – Залізний хрест за зимовий похід і бої.
Читайте також:
Вінниця прощається із Захисником: у бою за Україну загинув наш земляк Сергій Бовсун
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Людмила
Слава нашим мужнім і відважним воїнам!
Слава Україні!