Карантин не вплинув на статистику ДТП. Що робити, щоб зменшити кількість аварій у Вінниці

Карантин не вплинув на статистику ДТП. Що робити, щоб зменшити кількість аварій у Вінниці
На фото — ДТП, яке сталося на об'їзній, 6 травня. У масштабній аварії зіткнулися чотири машини, одного водія забрали в лікарню
  • Суворий карантин став причиною зменшення транспорту на дорогах. 
  • Однак в порівнянні з попередніми роками, ДТП у Вінниці стало навіть більше. Майже не змінилася статистика й з потерпілими та загиблими у аваріях.
  • Розказуємо, що потрібно робити, навіть під час пандемії, щоб зменшити кількість аварій у місті.

За поліцейською статистикою, під час карантину у Вінниці зменшилась кількість крадіжок, розбоїв та грабежів. Наприклад, в період з 12 березня по 29 квітня 2019 року, в місті було скоєно 136 крадіжок. За такий же період 2020-го — лише 70 кримінальних правопорушень, тобто їх кількість зменшилася майже на половину..

Карантин вплинув і на кількість авто на вулицях міста.

— На камерах Ситуаційного центру побачили, що орієнтовно на 40% зменшився транспортний потік авто, які в’їжджали та виїжджали з Вінниці протягом 15 березня - 15 квітня, — зазначив керівник «Муніципальної варти» Віталій Чигур.

Відео дня

Якщо в місті стає менше учасників дорожнього руху, то логічно припустити, що під час карантину мала б зменшитися кількість аварій. Однак дані, які ми отримали від Управління патрульної поліції, вказують на інше.

З 1 січня до 30 квітня 2020 року сталося 400 аварій, що лише на 16 ДТП менше, ніж у 2019 році та на вісім інцидентів більше, ніж за такий же період у 2018 році. Також майже не змінилася статистика й з потерпілими та загиблими в ДТП.

Поліція має вилізти «з кущів»

Чому ж, власне, карантин не зменшив аварійності у місті? Керівник ГО «Дорожній контроль Вінниця» Володимир Затайдух вважає, що для зменшення кількості ДТП потрібен посилений контроль від патрульної поліції.

— Патрульним час «вилазити з кущів», адже неодноразово ми бачимо їх на так званих «кормушках» — біля виїзду з міста, поблизу дорожнього знаку, щоб зловити водія, коли той починає набирати швидкість, — каже Затайдух. — Має бути посилена превентивна діяльність: у школах і вузах потрібно доносити інформацію про важливість дотримання правил дорожнього руху, на дорогах — проводити регулярні рейди з метою перевірки дотримання як ПДР, так і технічного стану автомобіля, через несправність якого часто стаються аварії.

Учасник міської комісії з питань транспорту, депутат міськради Олександр Зєрщиков вважає, що кількість аварій зросла, бо на спорожнілих дорогах збільшилася швидкість транспорту. 

— Найголовніше - треба зменшити не загальну статистику, а кількість потерпілих і загиблих на дорогах. Для цього має бути аналіз місця аварії з встановленням причин, щоб надалі змінити організацію дорожнього руху: поставити острівець, світлофор, змінити кількість смуг тощо, — говорить Олександр.

Не треба ігнорувати «дрібні» порушення

Зєрщиков пропонує поліції посилити профілактичну роботу з усіма учасниками дорожнього руху.

— Патрульні, пересуваючись в місті та бачачи, як на їхніх очах хтось проїхав на червоне світло, розвернувся в недозволеному місці чи перетнув суцільну смугу тощо — часто ігнорують це правопорушення. Має бути превентивна робота, а не тільки реакція, коли ДТП сталося вже кілька разів. Повинні бути поліцейські рейди для пішоходів, щоб за перехід у недозволеному місці на порушників накладали штрафи, — каже Зєрщиков.

До того ж, як стверджує депутат міськради, місцева влада також несе відповідальність за безпеку на дорогах. Тому має бути широкомасштабна інформаційна кампанія: соціальні ролики, листівки та профілактичні бесіди з роз’ясненнями правил дорожнього руху.

— А ще було б доречно зробити професійне навчання ПДР в звичайних школах. Вчителі з вінницьких автошкіл могли б пояснювати дітям всю небезпеку на дорогах, — каже Олександр Зєрщиков.

Проте, депутат міськради звертає увагу і на дорожню навігацію. Подекуди для водіїв просто немає вказівників, за якими правилами потрібно рухатися.

— Важливо, щоб дорожні служби встановлювали якісні знаки, там де це потрібно і в місці, де ці знаки встигають побачити водії та прийняти вчасно рішення. Наприклад, знаки про напрямки руху по смугах перед перехрестям, або знаки головної дороги тощо, — говорить Зєрщиков.

А як думаєте ви, що потрібно робити для зменшення кількості ДТП у Вінниці? Пишіть у коментарях до цієї новини.

На площі Гагаріна, нагадаємо, поставлять світлофори.

 

 

Читайте також:

Злочини на карантині: як змінилась вінницька поліцейська статистика під час пандемії

ДТП на карантині. Чи стало менше аварій у Вінниці під час пандемії

Транспорт для всіх чи ні? Ми перевірили, як діють нові обмеження

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Роман Сивак
    Убрать островки ....
    Logeximo company reply Роман Сивак
    где убрать в океане или с вашой голови???????
  • Look AtMe
    Возле Горисполкома митинги, и только в 20 хвилин об этом ни слова. Как замечательно)
    Андрей Николаев reply Look AtMe
    Написали уже, успокойся, свидетель заговора.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини» 10:18 На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу 09:42 Де у Вінниці 9 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес 09:02 Суд відправив під варту чоловіка за смертельну ДТП у Гайсинському районі 08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up