З танцями і музиками на Музейній площі у Вінниці відбулося урочисте відкриття IV Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist»2020».
У солом'яному брилі зустрічав місцевих віпів та 12 художників з України, Китаю, США і Азербайджану, господар, організатор і натхненник свята, відомий вінницький меценат і колекціонер, народний художник України Володимир Козюк.
Загалом у цьогорічному конкурсі беруть участь 32 художники з різних куточків світу. Через карантин 16 учасників-іноземців долучаться до пленеру дистанційно. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словакії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії.
— Охочих взяти участь у пленері було більше півтисячі, відбір учасників проходив у два тури, — відзначає Володимир Козюк. — Якби не карантин, то Вінниця приймала би цього року художників з 15 країн світу. Особливість конкурсу в тому, що в ньому беруть участь не лише митці з різних країн, але й різні за віком та професійною майстерністю. Це дозволяє створити мікс культур і дасть новий поштовх для розвитку.
Проект «Кращий художник/The Best Artist» відбувся за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації. Звісно, вінницький губернатор Сергій Борзов теж був на події.
Також на відкриття пленеру завітала депутат Вінницької облради Людмила Станіславенко, актор і шоумен Олександр Теренчук та інші друзі народного художника.
Як каже автор проекту Володимир Козюк, організатори взяли на себе всі витрати — від проживання до забезпечення фарбами та полотнами. І все для того, щоб підтримати творчість митців, надихнути їх на експерименти.
Впродовж двох тижнів художники відтворюватимуть на своїх полотнах краєвиди, архітектурні і культурні пам'ятки Вінниці та області, інших міст України.
— Наш пленер підтримує ініціативу Президента і Міністерства культури про збереження пам'яток архітектури і мистецтв, — розповідав організатор конкурсу, народний художник України Володимир Козюк. — Головна мета конкурсу «Кращий художник / The best artist» — формування культурного іміджу України як європейської держави, розвиток культурних відносин, підтримка та стимулювання до творчості художників в Україні та світі.
Оскільки у пропозиції Вінницької ОДА до вищезгаданого проекту подані такі об’єкти, як палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського, палац Комарів у Мурованих Курилівцях, — усі вони теж включені до пленерної програми. Протягом конкурсу митці мають написати щонайменше по чотири роботи кожен.
У програмі цьогорічного пленеру також відбудуться творчі майстерні, виставки, майстер-класи, лекції й семінари з обміну досвідом, квести.
Завершення Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist – 2020» відбудеться 26 серпня. Твори митців оцінюватиме журі, до складу якого входять провідні українські та світові художники, мистецтвознавці, представники організаторів та партнерів пленеру.
— За результатами пленеру видадуть каталог та відкриють художню виставку учасників конкурсу, — говорить Володимир Козюк. — Переможці отримають спеціальну відзнаку «Кращий художник/The best artist», виготовлену з коштовних металів. А їх роботи прикрашатимуть стіни нашого Художнього музею.
Читайте також:
Мистецтво без кордонів: у Вінниці стартує міжнародний проект «Кращий художник»
Чотири прем'єри з вересня. Вінницький театр готується до нового сезону
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер