На третій тиждень після виборів Центрвиборчком все ще публікує дані про переможців. У нашій області поки немає результатів виборів на посаду голови Копайгородської селищної громади та Якушинецької сільської ОТГ.
Однак вже можна стверджувати, що ці вибори стали тріумфом для партії «Українська стратегія Гройсмана»: 26 з 61 обраних голів йшли під «прапорами» цієї політсили. Водночас обралися на посади від президентської партії «Слуга Народу» тільки дві людини.
Представники команди екс-прем’єра отримали мандати на посади міських голів у 11 з 18 міст Вінницької області. У тому числі в обласному центрі, де на другий термін обрали Сергія Моргунова.
Дев’ять з 18 новообраних міських голів є чинними. Тобто, вони очолювали місто як мінімум з попередніх місцевих виборів у 2015 році. Мабуть, рекордсменом по строках є Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев, для якого ця «п’ятирічка» буде вже шостою! Його вперше обрали на посаду мера Ладижина у далекому 2001 році.
Найстаршим міським головою на Вінниччині є Анатолій Гук — обраному голові Гайсина цього року виповнилося 76 років. Наймолодшим є Віталій Драган, який став міським головою Бершаді у 37 років.
Називатися «пані мер» на Вінниччині може тільки одна жінка — Тетяна Єрмолаєва, яка з мінімальним відривом перемогла на виборах у Козятині.
Найбагатшим міським головою є очільник Вінниці Сергій Моргунов: 8,3 мільйона гривень грошових активів має він та його родина, про що вказано у декларації за 2019 рік. А найменші статки має обраний мер Погребища — у Сергія Волинського вказано тільки 122 тисячі гривень задекларованих активів.
ЦВК опублікувало дані про обраних голів 21 з 22 селищних громад: немає даних про результати виборів у Копайгороді.
Серед селищних голів схожа ситуація, як і з виборами на посаду міського голови — першість по мандатах посідає «Українська стратегія Гройсмана», бо вісім голів балотувалися саме від цієї партії. Більша частина очільників (12 з 22) обралися на другий термін.
Найстаршим селищним головою є 78-річний Леонід Дідух, який вкотре очолив Сутиски. Наймолодшим — 37-річний новообраний очільник Турбова Ігор Соць. До слова, день його народження був за три дні до виборів.
Водночас серед селищних голів більше жінок, ніж серед міських голів: п’ять з 21.
Найбагатшим є Стрижавський селищний голова Михайло Демченко, який володіє грошовими активами на суму 4,2 мільйона гривень. Найменше грошей «під матрацом» в очільника Літина — 160 тисяч гривень має Анатолій Бичок.
На порталі Центрвиборчкому є дані про вибори у 22 з 23 сільських громад, що на Вінниччині. Відсутня інформація про результати місцевих виборів у Якушинцях.
І хоча на цьому рівні виборів «Стратегія Гройсмана» також показала гарний результат (7 з 22 обраних голів), але кандидати на посаду голови в селах частіше йшли на вибори як самовисуванці — 9 з 22 обраних голів. Більша частина очільників (13 з 22) обралися на другий термін.
Найстаршим сільським головою є 63-річний Махнівський сільський голова Павло Кузьмінський. А наймолодшим є Богдан Августович. Він у 31 рік буде очолювати село в передмісті Вінниці — Луку-Мелешківську.
Жінок на посадах сільських голів трохи більше, ніж серед очільниць селищ — шість з 22.
Найбагатшим є сільський голова Іванова Михайло Кулик: 2,7 мільйона гривень грошових активів задекларувала його родина у 2019 році. Найменше, у новообраного сільського голови Агрономічного — у Сергія Сітарського є 100 тисяч гривень грошових активів, які він вказав у декларації за 2019 рік.
Раніше, нагадаємо, рахували скільки кандидати в мери Вінниці витратили на передвиборчу агітацію.
Читайте також:
Тарифи, дороги та забудова. За що відповідає місцева влада у Вінниці?
Хто стане депутатом та міським головою Вінниці? Офіційні результати виборів
Діджитал в допомогу: як ви можете спостерігати за роботою місцевої влади та впливати на неї
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
де інфа