Майже 200 артистів із різних країн приїхало до Вінниці аби поставити кантату «Карміна Бурана» німецького композитора Карла Орфа.. Дійство відбувалося на трьох поверховій, 22 - метровій сцені. На вулиці було +9 градусів. Артистам дозволяється співати при мінімальній температурі +13. Молдавська солістка Лілія Шоломей каже боялися, аби не втратити голос. Адже артистам потрібно виконувати дуже складні партії..
Партії лібрето виконували два камерних хори: київський та вінницький. Диригент камерного хору «Вінниця» Віталій Газінський розповідає, що артисти до такого дійства готувалися рік. Причому кожний хор у своєму місті. Зустрілися за кілька днів до виступу, тоді й провели спільні репетиції..
Акомпонував такому дійству симфонічний оркестр львівської Національної філармонії. На першому поверсі сцени та перед нею танцювали циркові актори –гімнасти та ходулісти, а також київський танцювальний ансамбль «Сузір»я Аніко». Дирегента запросили з Італії. Карлу Тенану уже кілька разів довелося дерегувати кантату «Карміна Бурана», у своїй рідній країні. У Вінниці диригенту прийшлося працювати із усіма новими людьми, але каже, було не складно. Трьох репетицій вистачило аби показати таке дійство.
Шоу тривало годину. Була залучена піротехніка та світлотехніка. Інженерам роздали партетуру. Згідно неї вони і пускали салюти та вогонь.
Для довідки: «Карміна Бурана» в перекладі означає «Колесо фортуни». Кантата була написана у 1935 – 36 роках на основі однойменної збірки середньовічної поезії. Оригінальний манускрипт якої був знайдений ще у 13 столітті у Бенедиктському монастирі. Карл Орф вибрав з неї 24 вірші і написав на їхній основі лібрето.
Організатори дійства кажуть, що в цей день розпочали традицію феєричних оперних шоу у Вінниці.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер