Днями у Вінниці, в ресторації «Нова провінція» відбулась презентація соціального відеоролику та фото проекту, спрямованих на привернення уваги до проблематики дітей з особливими потребами. Цього разу благодійний захід «Світ всередині» громадська діячка Діана Мороз приурочила дітям з аутизмом. Герої проекту, діти та їх батьки, розповіли у відеофільмі, чим вони живуть і що їх турбує.
— Діти зробили неймовірне, вони погодились говорити про свій аутизм на всю країну. Це дійсно особливий проект, найчуттєвіший, — ділилася організатор проекту Діана Мороз. — Безмежна подяка всім причетним. Разом ми робимо велику і дуже благородну справу. Я щиро бажаю, щоб кожна дитина нашої країни мала рівні права та можливості.
Діти з аутизмом, ще їх називають «дітьми дощу», вони більше полюбляють грати з предметами, а не з друзями, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна допомога, підтримка і розуміння.
Розлади аутистичного спектру — це не хвороба, а стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, одна дитина з 160-ти страждає розладом аутистичного спектру. В Україні зареєстровано понад 7 тисяч таких дітей. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя, говорять фахівці.
Люди з аутизмом різні. Так, серед них є ті, хто може вирішувати складні математичні задачі і володіє феноменальною пам'яттю, а є люди і з середніми здібностями. Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому. Все залежить від батьківського піклування і уваги соціуму.
Благодійний проект «Світ всередині» покликаний привернути увагу суспільства до проблем дітей з аутизмом.
— Дуже вдячна проекту, бо це велика моральна підтримка, — розповідає мама Кіри Світлана Спеціальна. — Діти а могла появитися в соціальній сфері, вони знімалися у фото і відео проекті, разом готували на мастер класах, зараз присутні на заході — це новий, цікавий досвід для них. Для аутистів соціалізація — це крок в розвитку. Наша держава не завжди турбувалася про таких дітей. Років три як можна оформити дитину з аутизмом в звичайну школу, бо раніше в садочок не можна було оформитися, посилали в спецзаклад.
— В кожної мами, в якої є дитина з аутизмом, є хвилювання, як почуватиметься її чадо в соціумі, — розповідає мама Кості Анна Ткачук. — Бажано, щоб держава і фонди виділяли кошти на заклади, де б такі діти мали можливість навчатися, потім здобувати професію, щоб в майбутньому вони могли знайти себе. Хотілося, щоб суспільство їх прийняло, щоб дітей не ображали. Завдяки любові і підтримки нашої родини, син Костя дуже прогресує у розвитку. Плюс його дуже підтримують вчителі і однокласники в школі. Дякуємо за такий проект Діані, бо ми, батьки, теж відчули неабияку увагу і підтримку, бо інколи справлятися з проблемами самотужки просто опускаються руки.
— Дітям, які обділені увагою влади, потрібна як фінансова, так і емоційна підтримка, — ділиться Алла Єрьоміна, спонсор благодійного проекту. — Ми дітям презентували подарунки до свят, для них це дуже приємно, вони відкриті, сонячні.
Під час новорічного благодійного заходу діти отримали багато подарунків: набори солодощів, тортики та капкейки, творчі набори, подарункові сертифікати, та кошти від партнерів, а також смачне частування в ресторації.
Читайте також:
«Діти дощу — вони просто інші». У Вінниці стартував проект для дітей з аутизмом
Канікули до 10 січня, далі все вирішить локдаун. Що чекає освіту в новому році?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер