Вінниччина вже кілька тижнів залишається серед регіонів, де реєструють найбільшу кількість випадків COVID-19. Попри це кілька днів тому у соцмережі, на сторінці вінницького журналіста, ми побачили інформацію про неналежне реагування поліцейських на його повідомлення про порушення карантинних вимог.
Відбувалося це в ніч на 27 лютого біля колишнього вінницького кінотеатру «Росія». Коли Андрій Качор намагався пройти всередину приміщення, де проводилася дискотека в порушення карантинних вимог, його не пустили, оскільки він показав посвідчення журналіста замість паспорта. Згодом почалася сутичка і вінничанину зламали руку.
На дискотеку, як дізнаємося з допису вінничанина, квитки продавалися таємно і місце було засекречене. Організатор вечірки на відео говорить, що він організовує приватний захід, де проходить виставка картин. Він стверджує, що у середині лише 15 осіб, всі його друзі. Говорить при цьому, що захід «обумовлений з містом».
Поліція на місце приїхала лише після дзвінка на гарячу урядову лінію, за словами вінничанина. На відео бачимо, що поліція не припинила порушення, і коли правоохоронці поїхали, з «Росії» продовжувала лунати музика та відбуватися вечірка.
Редакція 20minut.ua дізналися у поліції, що наразі правоохоронці опитують учасників та свідків події. А щодо неналежного реагування окремих поліцейських під час обслуговування виклику, то керівник ГУНП Вінниччини Іван Іщенко призначив службове розслідування.
Як коментують у поліцейському главку, після надходження повідомлень на спецлінію 102 на місце події виїхали патрульні поліцейські та слідчо-оперативна група поліції.
Як пояснили нам у патрульній поліції, їхні працівники приїхали на місце, а коли зрозуміли, що на місці відбувалося не лише порушення карантину, а й кримінальне правопорушення, то викликали слідчо-оперативну групу.
— Якщо людина бачить порушення карантинних норм, то можна викликати поліцію. Правоохоронці на місці встановлюють особу та складають адміністративний протокол, — коментують у прес-службі.
Як пишуть на офіційному сайті Нацполіції, під час обслуговування виклику слідчо-оперативна група поліції склала адміністративні матеріали на організатора дискотеки за статтею 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей), за що передбачені штрафи в розмірі від 17 000 до 34 000 гривень.
А за фактом нанесення тілесних ушкоджень заявнику працівниками приватної охорони — відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 122 Кримінального кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження).
Загалом у Вінниці з початку року поліціянти зафіксували 3 тисячі 981 порушення карантинних вимог. Нагадаємо, що за такі правопорушення передбачений штраф для громадян від 17 до 34 тисяч гривень. Для посадових осіб — штраф від 34 до 170 тисяч гривень.
Ми зателефонували головної інфекціоністки Вінницької області Лариси Мороз, щоб вона прокоментувала, як проведення таких заходів може відображатися на епідемічній ситуації.
За її словами інфекціоністки, після 8 березня може ще більше збільшитися статистика хворих, тож вона просить не святкувати цей день так, як ми звикли робити у докарантинний час.
Додамо, «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» розповів, що сьогодні, 1 березня, вірус виявили у 598 людей та десять людей померли.
Також, за словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяни Бондаренко, в області суттєво зросла кількість пацієнтів з пневмоніями, які спричинені коронавірусною інфекцією, а також кількість активних випадків. За кількістю активних випадків Вінниччина посідає п'яте місце в Україні.
Читайте також:
Скандал у Гнівані: у міста забрали бригаду швидкої допомоги. Що каже влада?
Корвет «Вінниця» стане першим у державі кораблем-музеєм. Раніше його хотіли утилізувати
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер