Муніципальний притулок почали будувати ще влітку 2016 року. Заклад для безпритульних тварин робили з метою зменшення їх кількості на вулицях: чотирилапих будуть стерилізувати прищеплювати від хвороб.
І зараз, притулок на який витратили 6,9 мільйонів гривень, працює в тестовому режимі. У ньому живуть кілька десятків собак, для яких є їжа, дах та своя лікарня. А щоб тварин забрали нові господарі працівники закладу будуть рекламувати вихованців в соцмережах.
Як пояснив керівник притулку Іван Левінський, притулок працює в тестовому режимі, адже ще триває оформлення ліцензії на ветеринарну практику та завершується процес введення притулку в експлуатацію.
— Сьогодні в нас 68 тварин знаходиться у вольєрах, 11 – уже взяли до себе люди, — сказав Левінський. — Після того, як тварина потрапляє до притулку, її відводять до карантинного відділення на тиждень, потім відбувається стерилізація та 7-10 днів перетримки. Далі необхідні процедури вакцинації та дегельмінтизації – 14 днів, після чого ще місяць карантину.
У вольєрах зараз живуть різні собаки: є породисті, є дворняжки. А одну з собак зловили вагітною та вона народила дев’ять цуциків вже у притулку.
Аби відловлювати безпритульних тварин придбали «Сітроєн», всередині якого стоїть дві клітки.
— Ось цим ціпком ловимо собаку. Є рукавиці, завдяки яким утримуємо тварину. Вони міцні, наче бронежилет. Ще в моєму приладді є трубка, через яку можна вистрілити ампулою зі снодійним, — пояснює один з працівників притулку.
На території крім 110 вольєрів є ветеринарна клініка, місця для вигулу, парковка. Медблок має рентген-апарат, УЗД, прилади для гематологічних досліджень.
Годують їжу для тварин двічі на день: кашу з м’ясом, яким «забитий» цілий холодильник на кухні. Але якщо нових господарів тваринам не знайдуть, то скоро їх повернуть на вулицю.
— Через 57-60 днів тварин будуть повертати на колишнє місце прибування. Тобто, якщо собака жила на вулиці її туди ж і повертають. Проте тварина буде вже стерилізована, прищеплена. У неї вживлятимуть чіп, що стане фактично «паспортом», де буде інформація про щеплення та де її місце прибування тощо, — розказав керівник притулку Іван Левінський.
Минулого року обговорювали норму в міській програмі стерилізації тварин, за якою собаку через 45 днів перебування в притулку присипляли. Питаємо, чи буде евтаназія для тварин в муніципальному притулку?
— Такої норми немає. Я не бачу сенсу присипляти собак, від цього їхня чисельність не зменшиться. Хочу запевнити, що евтаназія буде в нас проводитися тільки до невиліковних тварин та відповідно чинного законодавства, — відповів Левінський.
За словами міського голови Сергія Моргунова на вулицях міста зараз живуть близько дві тисячі безпритульних тварин. Тому важливо є те, що тварин стерилізуватимуть, щоб ще не зростала їх кількість по нашому місту.
За ті 60 діб, що тварина перебуватиме в притулку, для неї шукатимуть нових господарів. Про чотирилапих розповідатимуть на офіційному сайті закладу та в соцмережах.
На кінець розмови керівник притулку Іван Левінський додав, що в найближчих планах в підприємства створити готель для тварин. У ньому господарі зможуть залишити своїх тварин на час відпустки, а потім забрати додому.
Задля співробітництва керівництво закладу спілкується з громадськими організаціями, що опікуються захистом тварин. А ще тут хочуть зробити комунальну ветклініку, яка буде надавати платні послуги.
А поки що притулок не працює на повну. За словами директора департаменту комунального господарства Володимира Ніценка, оформлення дозволів незабаром завершиться й притулок приймуть в комунальну власність міста.
До появи комунального прихистку, ще з 2007 року діє притулок «Планета» на Сабарові. Тоді в кількох дерев’яних «будках» зоозахисники поселили сорок собак. Їх прищеплювали, стерилізували за кошти благодійників; землю під притулок орендували.
Нині на території притулку живуть більше 300 собак. Його розширили. А підприємці придбали для потреб прихистку два холодильники. Місто підтримує «Планету», що підтвердили волонтери цього притулку. З міського бюджету щомісяця виділяють гроші на стерилізацію тварин і за останні вісім років перерахували 1,55 мільйона гривень. Але всі інші витрати волонтери покривають з власних кишень.
— Іноді, раз на кілька місяців, отримуємо благодійні внески від підприємців. Усе інше — самі з власної зарплати, позичаю в друзів та знайомих. А собаки хочуть їсти. До того ж, територія неосвітлена. Щоб провести світло потрібно 19 тисяч гривень тільки на матеріали. Колись давно хотіли стати на баланс міста, але нам відмовили. Ніценко тоді мені казав, що це довга та складна процедура, — розказала керівниця притулку «Планета» Алла Шевченко.
Щомісяця 300 собак з’їдають одну тону м’яса. На їх щоденну їжу потрібно півтора мішка крупи. Але допомогти прогодувати чотирилапих може кожна людина. Волонтери дали номер карти для благодійних внесків:
5168 7422 2331 4703 (Приватбанк), отримувач — Світлана Миколаївна Пономар
Крім того, в притулку «Планета» є багато як дорослих собак, так і цуценят, які очікують на своїх нових господарів. Прихисток знаходиться за адресою: Сабарівське шосе, 7
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер