Бушанське родовище: перспективи інвестицій в умовах маніпуляцій — точка зору інвестора

- Продовжуємо тему скандалу навколо розробки родовища на горі Лисківка у селі Буша Ямпільської громади.
- Свою точку зору на ситуацію висловлює інвестор компанії «Сі-ЕВОЛЮШН».
- Його аргументи на користь використання родовища читайте у публікації, переданій редакції адвокатом компанії.
«Просимо опублікувати точку зору власника родовища на ситуацію, що склалася навколо майбутнього кар’єру», —з таким проханням звернулася до редактора сайту «20 хвилин» і газети RIA адвокат компанії «Сі-ЕВОЛЮШН» Олена Павленко.
Пояснила, що таким чином власник компанії, яка виграла тендер на Бушанське родовище, має намір донести до читачів, серед яких є також мешканці Буші, свою точку зору.
Він переконаний в тому, що ця історія потребує уваги, витривалості та об’єктивної оцінки. Адже в сучасному світі інформаційного навантаження до істини треба докопатися і з кожним ударом лопати наблизитися до сутності, що лежить під поверхнею хаосу та плутанини. Це слова власника компанії Володимира Бубела.
Нагадаємо, на сайті «20 хвилин» ми розповідали про події навколо тендеру і можливої розробки кар’єру на історичній горі Лисківка у Буші. Писали про це у таких публікаціях:
«Скандал у Буші: на аукціоні продали історичний шмат гори, люди встали на захист»
Прокуратура зацікавилася продажем історичної гори у Буші. Чи можливе скасування торгів?
У кожній з цих публікацій висвітлили також точку зору представників компанії «Сі-ЕВОЛЮШН». Втім, вони зазначають, що мають намір висловити ту позицію, про яку досі ніхто не розповідав людям..
Перед тим, як публікувати текст, наданий редакції адвокатом компанії, журналіст сайту «20 хвилин» звернувся до одного з посадовців Ямпільської міськради. Запитав, чи не розглядали депутати питання про надання дозволу компанії «Сі-ЕВОЛЮШН» на розробку Бушанського родовища.
—Ні, таке питання не обговорювали депутати, — відповів посадовець. — Наскільки мені відомо, багато хто з них не має наміру позитивно голосувати за те, щоб у Буші розробляли кар’єр. Не знаю, хто з них наважиться піти проти позиції місцевих жителів.
Далі пропонуємо текст з точкою зору компанії. Як пояснила адвокат, його авторкою є Марина Федоренко.
Передісторія
26 березня 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «СІ-ЕВОЛЮШН» перемогло в електронному аукціоні на інтернет платформі «Prozorro. Продажі», предметом продажу якого був Спеціальний дозвіл на користування надрами – родовище Бушанське. https://prozorro.sale/auction/SUE001-UA-20240311-79428/
Все відповідає правовим нормам та чинному законодавству України:
Бушанське родовище виявлене та детально розвідане державною геологічною організацією ПДРГП «Північгеологія», за кошти державного бюджету,
Проведення робіт з розвідки родовища погоджено рішенням 9 сесії 5 скликання Бушанської сільської ради від 19.11.2007 року №70 та рішенням 7 сесії 5 скликання Ямпільської районої ради від 23.11.2007 року №105.
Згідно Конституції України (стаття 13) надра є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Реалізуючи спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин Бушанського родовища держава розраховувала на повернення понесених витрат на геологорозвідувальні роботи і відповідного поповнення державного бюджету за рахунок рентної плати за користування надрами, податків та інших надходжень, що є особливо актуальним на даний час.
Володимир Бубела (ліворуч) висловив свої аргументи на користь розробки Бушанського родовища на сесії Ямпільської міськради.
З моменту офіційної купівлі Товариство «Сі-ЕВОЛЮШН» зіткнулося зі шквалом критики та відверто неправдивими фактами у засобах масової інформації. Все це перетворило «Родовище Бушанське» на справжній епіцентр скандалів та історію державного масштабу. До моменту купівлі, родовище Бушанське тривалий час було виставлено на аукціоні і місцевим громадам було відомо про його продаж. Але такого шквалу негативного обурення та супротиву, як зараз, не було. Чому? Відповіді просто немає.
Основні тези, які сьогодні активно нав’язують громаді – це знищення урочища, геологічної пам’ятки природи «Гайдамацький Яр», історико-культурного заповідника «Буша» та екологічна катастрофа для мешканців, які живуть поблизу родовища.
Всі матеріали побудовані на прийомах медійної маніпуляції: використання сильних емоційних тригерів, таких як страх, обурення та гнів. Демагогічні прийоми: За допомогою кричущих заголовків і перебільшених фраз ("катастрофа", "знищення", "скандал") пости легко викликають емоційний відгук. Такий контент розрахований на те, щоб збуджувати миттєву реакцію і заохочувати користувачів поширювати його, часто не вдаючись до перевірки фактів.
Всі наші дії правомірні
Спостерігаючи за ситуацією, яка все більше нагнітається та стає дедалі складнішою у суспільстві, нові власники хочуть висловити свою позицію, яку до сьогодні ніхто з представників ЗМІ не висвітлював.
«Варто ще раз підкреслити, що всі наші дії є абсолютно правомірними та законними. Це важливо для правильного розуміння ситуації та зменшення тривожності серед громади.
Наші роботи не впливатимуть на звичайний ритм життя мешканців. Вони невеликі за масштабом, тихі та безпечні для оточуючих. Жодної загрози для здоров’я вони не становлять, адже ми консультуємось з екологами та піклуємося про навколишнє середовище.
Ми переконані, що в 21 столітті найкращий спосіб вирішення будь-яких проблем — це комунікація та діалог. Відкритість дозволяє уникати конфліктів, зберігає час і дає можливість рухатися вперед, реалізовувати проекти та сприяти розвитку України» - зазначає інвестор з Німеччини Володимир Бубела.
Інформаційна довідка
Володимир Бубела – виходець зі Львова, який вже понад 30 років проживає у Німеччині та займається підприємницькою діяльністю у сфері логістики, транспорту та будівництва.
Під час повномасштабного вторгнення, Володимир Бубела організовує доставку гуманітарної допомоги в Україну (понад 150 вантажівок з товарами першої необхідності, ліками та технічними засобами, які були доставлені більш ніж у 200 міст Украіни, більше 10 карет швидкої допомоги, 5 пожежних та інших видів спецтехніки). Володимир співпрацює із благодійними організаціями Німеччини та координує волонтерські групи для швидкого реагування на потреби людей, які виїхали з України в пошуках притулку та безпеки.
Пан Володимир також відіграє одну із ключових ролей в організації співпраці між містами Ганновер (Німеччина) та Миколаїв (Україна), спрямованій на зміцнення зв’язків та обміну ресурсами в ці складні часи. Така ефективна мережа партнерства призвела до того, що український Миколаїв та німецький Ганновер 15 вересня 2022 року стали містами-побратимами.
«Я, як інвестор, завжди діяв відкрито, прозоро й відповідально, проте зараз змушений спостерігати, як моя діяльність зазнає атак від тих, хто переслідує власні інтереси, поширюючи неправдиву інформацію. Ці заяви відверто маніпулюють громадською думкою. Саме тому я вважаю за необхідне викласти свою позицію чітко і публічно, щоб кожен міг почути правду з перших уст.»
Ситуація, коли факти висвітлюються лише з одного боку, часто нагадує спотворене дзеркало, яке показує лише ту частину реальності, що вигідна певним людям чи інтересам.
У цьому матеріалі ми лише хочемо надати вам факти та позицію іншої сторони, щоб ви мали можливість самостійно зробити висновки та проаналізувати ситуацію, маючи всю дійсну інформацію.
Аукціон провели на законних підставах
Представником Володимира Бубели в Україні протягом багатьох років є Гибеленда Наталія, яка зареєстрована як фізична особа-підприємець. Саме на її ім’я було створено нове товариство з обмеженою відповідальністю «СІ-ЕВОЛЮШН» із зазначеною діяльністю добування корисних копалин та розроблення кар’єрів. Це було зроблено згідно з чинним законодавством для участі в аукціоні щодо продажу спеціального дозволу користування надрами родовища Бушанське. Аукціон від 26 березня 2024 року проведено з дотриманням усіх норм та вимог, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року №993 «Про затвердження проведення аукціону (електронних торгів) з продажу спеціального дозволу користування надрами. Після завершення аукціону пан Володимир мав виступ на відкритому засідання Ямпільсокої міської ради, де він представив план заходів та майбутніх робіт:
«Я особисто пояснював усі нюанси майбутніх робіт, плани та відкритість до діалогу. Ми з перших днів оформлення документів намагаємося вийти на зв'язок із усіма нашими опонентами аби відкрито обговорити ситуацію, знайти спільні рішення та налагодити взаєморозуміння. Натомість наших представників сприймають як ворогів, що особисто для мене просто незрозуміло».
За словами пана Володимира, ще до початку аукціону представники його фірми приїжджали до мешканців села Буша, інформували про майбутні інвестиції, нові робочі місця та збереження всіх пам’яток історичного значення. І тоді люди були більш позитивно налаштовані та сприймали придбання родовища Бушанське – як гарну новину, сповнену можливостей та перспектив. Як бачимо, за півроку активної медійної маніпуляції настрої громади змінилися.
На фото: брошура, що була у вільному доступі для мешканців громади.
Щодо основної гарячої теми, що зараз активно розповсюджується на теренах інтернету – знищення урочища, геологічної пам’ятки природи «Гайдамацький Яр», історико-культурного заповідника «Буша»:
Згадана вище позиція окремих «активістів», в першу чергу, суперечить інтересам держави та місцевої громади, створюючи перепони для розвитку виробництва, надходження коштів до державного і місцевих бюджетів та організації нових робочих місць.
«Для нас є дуже важливим збереження історико-культурних цінностей на території села Буша. Територія, де розташовані знакові місця та пам’ятки історії буде залишатися недоторканною. Зі свого боку ми також готові інвестувати кошти у еко-туризм та відповідні історико-культурні об’єкти на території Буші», – наголошує пан Володимир.
Ставлення власників до історичних пам’яток
Перед тим, як звинувачувати нових власників у знеціненні та знищені історичних пам’яток, варто для початку поспілкуватися та дізнатися їхню позицію щодо цього питання.
Інша тема, що особливо форсується останнім часом у соціальних мережах: видобувати планують фосфатомісткий та малофосфатний вапняк, що призведе до забруднення села та річок поблизу родовища.
Це твердження не відповідає дійсності. 26 березня 2007 року Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області затверджено екологічну карту Бушанського родовища. У цьому документі вказано, що Родовище не знаходиться на землях природоохоронного призначення. Також, у цьому документі зазначено, що еколого-небезпечні компоненти, які видобуваються при експлуатації родовища чи виникають в процесі технологічної переробки відсутні:
«Ми зацікавлені саме у видобутку трепелу, а не фосфатовмісних вапняків, – ще раз зауважує Володимир Бубела. – Я неодноразово наголошував, що видобуток копалин буде відбуватися по моделі «пісочниця». Тобто, ми не будемо проводити жодних підривних робіт та будемо працювати максимально тихо. До прикладу, перші роки видобування ми плануємо активно працювати лише 3-4 місяці на рік».
Дізнатися, що таке трепел так само легко, як перевірити погоду на завтра. У перших же довідках з’ясовуємо, що трепел – це природний осадовий матеріал, який вважають своєрідним природним фільтром, що тисячоліттями утворювався в прісних та морських водоймах. Трепел — це екологічно чистий продукт, який використовується для удобрення ґрунтів та як добавка в корм для домашніх тварин і птахів. В медицині його використовують як активоване вугілля, в косметології додають у маски та креми.
Загалом на всі питання та закиди інвестор та його команда готові давати відповіді. На жаль, їхньою думкою ніхто не цікавиться.
І це найбільше розчарування, адже для пана Володимира було надважливо продемонструвати своїм німецьким партнерам гарний приклад вдалого інвестування в Україну.
«Я переконаний, що інвестування в економіку України під час військових дій – це не лише фінансова підтримка, а й потужний жест патріотизму та віри у майбутнє країни. Кожен вкладений долар чи євро допомагає зміцнити економічну стабільність, створювати нові робочі місця та відбудовувати інфраструктуру. Це реальний внесок у перемогу України, який демонструє міжнародну солідарність та підтримку на світовій арені. Інвестуючи в Україну зараз, іноземні партнери стають частиною її боротьби за свободу та процвітання, допомагаючи будувати сильну і незалежну державу.»
Прагне відкритості та діалогу
Маючи багаторічний досвід роботи з німецькими партнерами, де правова законність та прозорість на усіх етапах є головними чинниками вдалого бізнесу, пан Володимир не розуміє, що відбувається з його бізнесом в Україні. Він прагне відкритості та діалогу, щоб мати можливість висловлювати свою позицію. Здавалося б це право є основним у демократії.
У наш час, коли громадською думкою постійно маніпулюють, головним викликом є збереження особистої незалежності та об'єктивності. Вміння розпізнавати маніпуляції, перевіряти факти та критично осмислювати інформацію є ключовими навичками для сучасного суспільства. Тільки через особисту відповідальність за власне інформаційне середовище можна знайти ту золоту середину, яка дозволить залишатися незалежним і свідомим громадянином у сучасному світі.
Чи може родовище Бушанське стати не лише місцем сили, а ще й місцем дипломатії, взаєморозуміння та поваги, залежить лише від нас з вами.
P.S.На доповнення статті представники компанії надали копії двох документів, аби читачі ознайомилися з ними.
Один з них свідчить про те, що Бушанська сільська рада у свій час (2007 рік) надавала згоду на проведення геологорозвідувальних робіт щодо встановлення запасів корисних копалин y місцевому родовищі.
Другий документ Ямпільської районної ради, яка надала згоду на завершення геологами розвідки запасів корисних копалин у Бушанському родовищі. Документ датований також 2007 роком. Зазначають, що заперечень щодо проведення геологічних робіт тоді не було ні у сільських депутатів, ні у районної влади.
Читайте також:
«Цієї ночі заблукала»: розмова з волонтеркою, яка йде 250 кілометрів і збирає кошти для 59-ї бригади
Нові правила вручення повісток: вінницька адвокатка пояснила, як працюватимуть зміни
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Виходить всі місцеві мешканці нічого не розуміють в наслідках роботи карєру і чим це грозить, а потенційний власник, який зароблятиме на ньому чималі кошти, дуже турбується про екологію 🤷🏼♀️