Навпроти костелу капуцинів був готель, збудований у 19-му столітті. За дослідженнями істориків, власником був Іцек Гофштейн. У радянський час тут була прокуратура.
Попри свій вік будинок так і не став пам’яткою архітектури. Історик Олександр Федоришен казав, що у 90-х історичний готель фігурував як «нововиявлена пам’ятка, рекомендована до внесення в реєстр пам’яток архітектури місцевого значення», але цього не сталося.
На початку цього року стало відомо, що в центрі Вінниці зросте черговий ТЦ. Крім торгових приміщень у ньому будуть і офіси, висота — три поверхи й мансардний поверх. Для цього знесуть колишній готель «Центральний».
У кінці жовтня почали підготовку до демонтажу будівлі. Її огородили парканом, а в самому будинку почали працювати будівельники.
Станом на кінець січня 2019-го, будівлі вже майже немає. Робітники потихеньку розбирають перший поверх.
Нагадаємо про те, що цеглу з цього будинку продавали на сайті оголошень.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер