— Голокост… Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років, і що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в нацистсько - фашистській Німеччині, — зазначають на сайті ОДА. — Це трагедія Бабиного Яру, це сотні тисяч замучених і замордованих людських доль… І людство немає права забути про це, аби ніколи таке не повторилося. Адже подібним злочинам немає виправдання і терміну дії.
Страшне горе торкнулося і Вінниччини. В області вшановують пам'ять загиблих єврейських жінок, дітей, цілих родин.
У Вінниці на Космонавтів, 20 торік відкрили оновлений музей голокосту. Спочатку музей розміщувався в приміщенні на території колишнього цегельного заводу. Нині заклад поповнився новими експонатами, які нагадують про ті страшні часи.
— Завдяки їхній спільній роботі та згуртованості було оновлено експонати музею, зібрано унікальні оригінальні матеріали з усієї Вінниччини, оприлюднено нові історичні дані та авторські дописи як свідків голокосту, так і дослідників, що займаються цією тематикою, — додають на сайті ОДА.
Вхід до музею безкоштовний.
До музею Голокосту у Вінниці, нагадаємо, передали учнівський зошит з прізвищами 200 розстріляних євреїв. Копію доставили в Єрусалим, в ізраїльський національний Меморіал пам’яті Голокосту і Героїзму «Яд Вашем». Зберегла імена родина Рафаловських з Іллінецького району. Зафіксували також розповіді про жорстокі «розваги» гітлерівців у Китайгороді. Як усе відбувалося?
Читайте також:
Синій зошит смерті. Рафаловські зберегли прізвища 200 розстріляних євреїв
Сьогодні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Історія та прикмети 27 січня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер