Конфлікт через безпритульних тварин на вулиці Антонова. Чому мешканці не можуть дійти згоди?

- По вулиці Олега Антонова триває конфлікт через безпритульних тварин.
- Чому люди не можуть домовитися та як бачать вирішення ситуації? Дізналися.
Раніше писали, що зоозахисники на вулиці Олега Антонова почали помічати жорстоке ставлення до безпритульних тварин. Тоді, щоб детальніше розібратися у ситуації, журналістка «20 хвилин» зустрілися з місцевою мешканкою Людмилою Кравцовою. Вона є зоозахисницею та опікункою деяких тварин, які живуть біля будинків.
Жінка розповіла, що дійсно є конфлікт з приводу годування тварин та їхнього проживання на території дворів. Крім того, були випадки жорстокого ставлення: чотирилапих могли вдарити, вивернути їхню їжу або воду. Деякі мешканці перешкоджали опікунам годувати тварин.
На місці журналістка «20 хвилин» також опитала людей про їх ставлення до того, що у дворі живуть безпритульні тварини та їх годують. Майже всі висловили цілковиту підтримку цьому.
Конфлікт продовжується
Проте пізніше до редакції почали надходити нові повідомлення. Галина Семенишина розповіла, що після того, як Віктор Мацера, місцевий депутат, повідомив про готовність облаштувати укриття для безпритульних тварин, деякі мешканці почали розпускати чутки, нібито це буде притулок, і закликали приносити сюди котів.
— Вони повністю перекрутили значення, і в результаті за останні кілька днів у нас з'явилися нові підкинуті котики, — розповідає жінка.
Те, що з'явилися нові безпритульні тварини, підтвердила і Олена Караулова.
Жінка також мешкає на вулиці Олега Антонова. Вона написала до редакції, висловивши думку, що попередній матеріал погіршив ситуацію, адже «тепер зоозахисники ведуть себе нахабніше і годують тварин біля під'їздів, на сходах, біля або під лавочками».
— Вони відчули вашу підтримку, і тому так почали себе поводити, — сказала в телефонній розмові з журналісткою жінка.
Олена підтвердила, що слова зоозахисниці Людмили Кравцової про те, як годують тварин, правдиві. Вони дійсно приносять їжу, ставлять посудину, чекають, поки тварини поїдять, і потім забирають посуд.
— Але вони це роблять увечері, коли ти хочеш вийти на вулицю, сісти на лавочку біля під'їзду, відпочити після важкого і спекотного дня, а тут біля тебе прямо їх годують, прямо на сходах, біля під'їзду, — пояснює своє невдоволення мешканка будинку. — Є ж місце, яке знаходиться далі, домовилися, що нехай там їх годують. Я ж не проти котів. Сама маю в себе.
Варто пояснити, що будки або укриття облаштовані під першим поверхом, на відстані близько півтора метра від під'їздів. Але є й кілька віддалених точок, де теж годують тварин.
Тому вирішили зателефонувати Людмилі Кравцовій, щоб зрозуміти, у чому справа. Зоозахисниця пояснила, що вони годують тварин і в тому місці, про яке говорила Олена.
— Але це переважно коти. А біля під'їзду ми годуємо собаку, бо її разом з котами в одному місці важко годувати, — зазначила опікунка.
Що за місце, яке виділили для годування?
Йдеться про невелику ділянку в дворі, яку планують облаштувати у вигляді накриття. Кошти та матеріали для цього виділяє місцевий депутат Віктор Мацера.
Журналістка «20 хвилин» зв'язалася з ним, щоб дізнатися його думку стосовно конфлікту і загалом про майбутнє місце, де безпритульні тварини зможуть сховатися від негоди, бути в безпеці та харчуватися.
— Часто зверталися до мене, розповідали про ситуацію. Тому я сказав, що зробимо накриття у спеціально відведеному для цього місці. Надалі буду також допомагати з подальшим харчуванням тварин. У мене, в принципі, все готово для встановлення укриття: є матеріали, бригада, нині лише чекаємо відповіді від місцевих про остаточне місце, яке вони готові виділити, — зазначив Віктор Мацера.
Про намір облаштувати укриття для тварин у спеціально відведеному місці, щоб вирішити конфліктні ситуації, розповіла й одна з голів ОСББ, пані Ірина. Вона погодилася, що мешканців не дуже влаштовує те, що тварини живуть під балконами та у підвалах.
— У нас мешканці дуже вперті. З ними важко про щось домовитися. Але проблема є, бо от підвали захаращені, порозстеляли шуби та ковдри, і в результаті всю зиму там котики грілися. Але залишилися фекалії, сморід та блохи. Тому ми прийняли рішення прибрати. Я особисто з прибиральницею винесла всі миски та тарілки. Але зараз люди можуть з балкона кинути на вулицю шматок м'яса чи винести щось, а тварина раз з'їсть, а раз ні. І воно там залишається, засмічує двір, а потім і запах з'являється, — пояснює проблему голова ОСББ. — Одна справа, коли у нас є жінки, які годують тварин із тарілки, чекають біля них, а потім забирають посуд. Але є мешканці, які просто викидають їжу. І скільки б ми не просили так не робити, проблема все одно залишається.
Тому, коли приїжджав помічник депутата Віктора Мацери, на зборах вирішили виділити конкретне місце у дворі та облаштувати його, щоб там можна було годувати тварин, щоб усі знали, де вони знаходяться. Однак, як зізналася Ірина, на ті збори велика частина людей не прийшла. Причиною стало те, що це був робочий день: молодші люди були переважно на роботі, а старші переважно проігнорували збори.
Та все ж, як сподівається Ірина, це допоможе вирішити ситуацію.
Яка ситуація з побиттям тварин?
Щодо побиття тварин, жінка зазначила, що не бачила, щоб їх били. Але кілька разів ставала свідком, як тварин досить жорстко відганяли.
— Був випадок, коли котів відганяли, навіть кидали камінчиками, невеликими, але все ж. Я робила зауваження, питала: а якби по вас так кидали, вам було б приємно? — пригадує голова ОСББ.
Крім того, варто наголосити на ще одному моменті. Олена Караулова написала до редакції, звинувативши матеріал у наклепі щодо неї через фразу: «Проте з появою нових мешканців питання утримання чотирилапих у дворі знову стало гострим». Адже, як пояснила жінка, вона є однією з тих, хто нещодавно переїхав. Хочемо наголосити, що проблема на вулиці є загальною і не пов'язана з конкретними особами.
Також звернулися до поліції, щоб дізнатися, на якому етапі знаходиться розгляд звернення Людмили Кравцової. Речниця поліцейського главку Заріна Маєвська повідомила, що підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) немає.
— Поліцейські, які опрацювали повідомлення, спілкувалися з обома сторонами, — повідомила речниця.
Нагадаємо, що на вулиці Космонавтів теж спостерігають жорстоке ставлення до тварин.
Читайте також:
Рейтинг вінницьких вишів за результатами НМТ: які спеціальності обирали абітурієнти?
Виділять 40 тисяч гривень: як Вінниця планує зменшити кількість безпритульних тварин до 2029 року?
Допомога ВПО та родинам у складних ситуаціях у Вінниці: все про діяльність «Карітас Вінниця»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
І зараз вони роблять так багато: виконують бойові завдання, рятують, зігрівають у сховищах і не дають впасти у розпач, надають найкращу психологічну підтримку...
А люди залишаються людьми - коли виносять своїх друзів на руках під обстрілами і бомардуваннями, не зраджуючи їх...
Сьогодні - Міжнародний день собак.