Щоб прийняти рішення про індивідуальне навчання на медико-педагогічну комісію, що знаходиться в приміщенні спеціалізованної школи на Келецькій, викликали одразу 70 дітей з обмеженими можливостями. Діти від шести-семи років до підліткового віку стояли на вулиці, поки їх батьки записувалися в «живу чергу». І це все о десятій годині ранку, коли стовпчик термометра піднімався до 27-30 градусів.
Подвір'я, де люди чекали своєї черги/Фото з фейсбуку Таїси Гайди
— Раніше, щоб потрапити на індивідуальне навчання, ми походили психолого-медично-педагогічну комісію у районній лікарні, — розповідає мати семирічного хлопчика з інвалідністю Інна Ковальова. — А тепер з’явилася ще одна комісія, на яку вже треба їхати. Тут вже визначають той рівень індивідуального навчання, який треба дитині. Записувалася десь о 10-й годині в чергу, попереду мене було ще близько 70 людей. Для пересування дітей з обмеженими можливостями тут не створено ніяких умов: сходами на колясці проїхати не вдасться. Бачила як мати несла на руках свого сина, що був на милицях.
Мати веде свого сина, що на милицях на комісіюЧому влада не турбується про дітей з інвалідністю?
Працівники закладу винесли на вулицю кілька лав та поставили їх у затінку, щоб люди змогли дочекатися своєї черги. Окрім того, лікарі запрошували у прохолодні приміщення школи, де можна сховатися від спеки.
— Ми не звинувачуємо лікарів. Вони надали нам усі умови, які були можливі, — розповідає жінка, яка відмовилися представитися. — Але, невже в місті не було приміщень, де було б комфортно нашим дітям? Чому про це не потурбувалася міська влада? У Вінниці є приміщення «Гармонії» (реабілітаційний центр для людей з інвалідністю, на Вінниченка, 5 — авт.), де є і пандуси, і ліфти.
У «Гармонії» можуть проводити комісії
Прийом одразу 70 дітей на комісії під пекучим сонцем призвів до дискусії у соцмережах.
«Їх не повинно бути більше за 12 дітей в один день по нормі. А те, що сталося, повна вина чиновників від охорони здоров'я, які не читають законів», - коментує вінничанка Світлана Рулько.
У обговоренні прийняла участь і голова ГО «Гармонія» Раїса Панасюк. Вона запевнила, що у приміщенні реабілатаційного центру можна проводити такі комісії. Але потрібно домовлятися заздалегідь.
«Потрібно обговорити час та дати, тому що у нас (у приміщенні «Гармонії» на Вінниченка, 5 — авт.) багато заходів. Але все можна узгодити та домовитись», — пише Раїса Панасюк у фейсбуку.
Треба обгрунтування від Міносвіти
У міському департаменті освіти розповіли, що через те, що нові зміни у положенні «Про індивідуальну форму освіти» вступили в дію лише в кінці серпня, виконком вінницької міської ради досі не отримав від Міносвіти обгрунтування щодо того, як має діяти ще одна комісія. І через це, у Вінниці досі немає міської медично-педагогічної комісії, а фахівці, що вчора приймали дітей, діють на громадських засадах.
Як казали батьки, що були у спеціалізованій школі на Келецькій, такі комісії проводяться двічі на тиждень. Чи буде у жовтні нове місце для прийому дітей з особливими потребами, у міському Департаменті освіти відмовилися коментувати.
Читайте також:
На Соборній не спускатимуть пандус «Vin Way-2» через низькі зупинки
Уявіть: у Вінниці лише 20 туалетів. Є тисяча людей, для яких це реальність
Двоє вінницьких студентів розкажуть про дискримінацію людей з інвалідністю
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер