Африканська чума свиней у дикій фауні: виявили новий випадок на Вінниччині

Африканська чума свиней у дикій фауні: виявили новий випадок на Вінниччині
  • На Вінниччині зафіксували спалах африканської чуми свиней. У дикої свині, знайденої поблизу села Шарапанівка, виявили ДНК вірусу.

Згідно з результатами аналізу, який зробила Вінницька регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби 3 квітня 2025 року, у пробі, взятій від мертвої дикої свині, знайшли вірус африканської чуми свиней (АЧС). Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Цю свиню знайшли на території Томашпільського лісництва Тульчинського надлісництва філії «Центральний лісовий офіс» ДП «Ліси України», біля села Шарапанівка Крижопільської територіальної громади Тульчинського району.

Головне управління зараз проводить необхідні дії, згідно з правилами, встановленими в Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Відео дня

У Дашівському лісництві, поблизу села Василівка, нагадаємо, зафіксували спалах африканської чуми свиней. Вірус уже вразив популяцію диких кабанів, а також є підозри щодо зараження домашніх тварин. 

Довідка

Африканська чума свиней (АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу.

В цілому вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, не здатних до повної нейтралізації збудника. Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби — 5-9 діб.

Це захворювання не лікується і достатньо легко передається від хворої до здорової тварини (цьому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі). Хвороба характеризується здебільшого гострим перебігом і проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю.

Характерними для хвороби є такі ознаки:

  • раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
  • підвищення температури тіла до 40,5-42°C;
  • зниження апетиту, в'ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, лежання тварин (заривання у підстилку);
  • кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше — запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок;
  • червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, вухах, п'ятачку та кінцівках.

Раніше ми розповідали, що у Вінницькій області спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней. У господарствах Вінницької області утримується більше 109 тисяч голів свиней різних вікових груп, із них у приватному секторі — 78,5 тисяч голів.


Читайте також:

Затримали лікаря-хабарника, який за $500 обіцяв «вирішити питання» з військовим

Костянтин Ліваковський залишив посаду очільника Вінницької лікарні №1

Як у Вінниці планують змінити рух Соборною? Думка ініціатора транспортних змін Віктора Перлова

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Рома Нагорняк

    Себе знищить,уроди палаумні
  • Жора

    вообщем дики свини пропадут як горобци. А колись так багато було воробьев(горобцив), де вони ? Горобци кличут до себе диких свиней....

keyboard_arrow_up