Під Іллінцями від чуми гинуть кабани. Що відомо про ситуацію?

- В Дашівському лісництві, поблизу села Василівка, зафіксували спалах африканської чуми свиней. Вірус уже вразив популяцію диких кабанів, а також є підозри щодо зараження домашніх тварин.
- Попри небезпеку, місцева влада і Держпродспоживслужба не коментують ситуацію. Жодних санітарних обмежень не запровадили.
- Тим часом хворих тварин просто закопують. Це загрожує подальшим поширенням інфекції в області.
В Іллінецькому районі, у Дашівському лісництві поблизу села Василівка, зафіксували випадки африканської чуми свиней.
Із власних джерел редакції «20 хвилин» стало відомо, що африканська чума свиней вже вразила популяцію диких кабанів. Також є підозри щодо зараження домашньої худоби. Однак місцева влада не коментує випадки поширення смертельно небезпечної хвороби серед тварин.
Ми неодноразово телефонували на гарячі лінії Держпродспоживслужби у Вінницькій області, вказані на офіційному сайті, але жодного разу не отримали відповіді.
Наразі у Іллінецькому районі не ввели жодних санітарних обмежень і не коментують ситуацію, попри потенційну загрозу для всієї області. Поки чиновники ігнорують проблему, хворих тварин просто закопують, що може спричинити подальше поширення інфекції.
@vn20minut Масово помирають кабани в Іллінецькому районі. У лісі поблизу села Василівка можна побачити багато трyniв тварин. За інформацією з власних джерел головреда «20 хвилин», причина цієї локальної катастрофи — поширення африканської чуми свиней. #катастрофа😱 #екологія #свиня #свині #кабан #ліс #проблема #тварини #вінницькаобласть ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці
Наразі стало відомо, що у Держпродспоживслужбі 28 березня отримали повідомлення про загиблих тварин в Іллінецькому районі. Того ж дня провели перевірку та наклали карантин в зоні спостереження. Трупи інфікованих кабанів утилізували на місці.
Інформацію щодо цієї ситуації у Держпродспоживслужбі оприлюднили лише сьогодні по обіді, 30 березня.
У Вінницькій обласній військовій адміністрації повідомили, що ситуація із захворюваністю на африканську чуму свиней у Дашівському лісництві Вінницького району повністю контрольована.
— Фахівці відбірали матеріали і 28 березня направили їх для дослідження у Вінницьку регіональну лабораторію Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Цього ж дня в результаті проведення аналізу зразків методом молекулярно-генетичного випробування, було підтверджено діагноз «африканська чума». Також провели засідання державної надзвичайної протиепізостичної комісії при Вінницькій районній військовій адміністрації, на якій затвердили План заходів щодо ліквідації наслідків та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней, — йдеться у повідомленні.
Як зазначили у Вінницькій обласній військовій адміністрації, епізоотичне вогнище по захворюванню диких свиней визначене та встановлені карантинні обмеження на території Дашівського лісництва.
Зокрема, встановили зону захисту навколо епізоотичного вогнища у радіусі трьох кілометрів та визначили зону нагляду радіусом два кілометри від зони захисту, до якої включили такі населені пункти: Лиса гора, Кабатня, Василівка Іллінецької тергромади Вінницького району, Привільне Дашівської тергромади Гайсинського району.
Довідково
Африканська чума свиней (АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу.
В цілому вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, не здатних до повної нейтралізації збудника. Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби — 5-9 діб.
Це захворювання не лікується і достатньо легко передається від хворої до здорової тварини (цьому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі). Хвороба характеризується здебільшого гострим перебігом і проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю.
Характерними для хвороби є такі ознаки:
- раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
- підвищення температури тіла до 40,5-42°C;
- зниження апетиту, в'ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, лежання тварин (заривання у підстилку);
- кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше — запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок;
- червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, вухах, п'ятачку та кінцівках.
Раніше ми розповідали, що у Вінницькій області спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней. У господарствах Вінницької області утримується більше 109 тисяч голів свиней різних вікових груп, із них у приватному секторі — 78,5 тисяч голів.
- На Вінничині зафіксували африканську чуму свиней
- Дезінфекція транспорту та ветеринарні пости: на Гайсинщині борються зі спалахом АЧС
Читайте також:
Затримали лікаря-хабарника, який за $500 обіцяв «вирішити питання» з військовим
Костянтин Ліваковський залишив посаду очільника Вінницької лікарні №1
Як у Вінниці планують змінити рух Соборною? Думка ініціатора транспортних змін Віктора Перлова
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Людмила LYSIAРозкидали недавно, якщо пам'ятаєте вакцини в лісі для тварин, типу "від сказу". Казали, щоб люди не трогали вакцини. Тепер, йде підготовка до голоду: хотять, щоб в людей знищити господарство, зерно в везуть за борги, і інше. От, і "придумують різні байки", щоб люди вибивали свійських тварин.
-
Олег ИльницькыйПіднялася ціна на свині Тай вже чума,щоб знов брати за дарма.
-
Яценко СвітланаСвиней не тримати птиці не тримати хочуть же прийняти закон, якщо тримати то платити налог, от і сиплять всяку гидоту як не курячий грип то чумаInna Mer reply Яценко СвітланаСергій Голик а сказ скрізь є,в Британії немає! І що ? Діду ти тільки в історії заговору вмієш вірити? Біжи візьми шкільну історію і прочитай скільки епідемій в яких країнах було за весь часСергій Голик reply Яценко СвітланаПрозуровська Інна ти б поцікавилась чому цієї чуми не має в Білорусії.Inna Mer reply Яценко СвітланаЯценко Світлана ви б історією трохи поцікавилися скільки епідемій було, іспанка,курячий грип, чума , скільки людей померло. У всі віки були епідемії! Якщо в наш час є смартфони і роботи то не означає що віруси всі зникли
-
Володимир ВолодимирЧиновників заражених спалити разом з кодлом !