«А якби ми йшли пішки і зустріли їх?..» Вепри зупинили авто на дорозі — як поводитися у такій ситуації?

«А якби ми йшли пішки і зустріли їх?..» Вепри зупинили авто на дорозі — як поводитися у такій ситуації?
Вепрів зустірчали не тільки на Тиврівській трасі, нині у них "шлюбний" період і вони багато мігрують - не провокуйте їх при зустрічі
 • Четверо дорослих диких кабанів і одне мале порося зупинили рух транспорту на Тиврівській трасі.
 • Відео пригоди розмістив у соцмережах один з очевидців.
 • Дикі тварини виходять з лісу, бо в них нині «шлюбний» період.
 • Як поводитися під час випадкової зустрічі з ними у лісі чи на дорозі?

—Дорослий кабан зупинився посеред дороги, наставив своє рило на передок авто і став розглядати машину і нас в салоні, — написав очевидець події. — Я спершу зупинився, а коли вепр почав наближатися, вирулив у праву сторону і додав газу. Дивно, як вони не бояться? А якби ми  йшли пішки і зустріли їх?..

Нагадаємо, це не перший випадок, коли стадо диких кабанів виходить на автомобільну трасу. Раніше подібне відео зняв один з водіїв на лісовій трасі у Калинівській громаді. Такі розповіді непоодинокі.

Відео дня

Чим пояснюється те, що дикі тварини виходять з лісу у місця, де їм зустрічаються люди? Чому не уникають таких зустрічей?

На ці питання журналіст 20minut.ua попросив відповісти керівника прес-служби обласного управління «Вінницяліс» Станіслава Вовка. Запитав поради, як людям поводитися при зустрічі з вепрами. Дізнався, скільки їх у наших лісах.

—Нині у стадах диких кабанів шлюбний період, у такий час вони мігрують частіше, ніж зазвичай, — розповідає Станіслав Вовк. — Тому їх можна зустріти не тільки в лісі, а й на автомобільних дорогах, чи лісових просіках, стежках. Тобто, у грудні збільшується ймовірність побачити стадо вепрів у тих, хто полюбляє бувати в лісі, чи проїжджає автомобілем трасами, що проходять біля лісових масивів.

Співрозмовник дає декілька порад, як поводитися у такій ситуації. Насамперед жодним чином не провокувати тварин. Не намагатися відігнати, не кричати на них і не тупати ногами, тим більше не жбурляти у будь-якими предметами. Так само не кликати до себе і не намагатися давати що-небудь їстівне.

Будь-який прояв людини у такій ситуації кабан може сприйняти за агресію і почне захищатися, особливо, якщо поруч є самка чи мале порося, — пояснює Станіслав Вовк. — Простіше кажучи, вепр може кинутися на людину. Головне правило під час такої непередбачуваної зустрічі — обережно залишити місце пригоди. Не бігти, не тікати, а спокійно відійти подалі.

Співрозмовник звертає увагу на ще одну обставину. Каже, у диких кабанів надзвичайно розвинений нюх. Наводить порівняння.

У вепра нюх сильніший, ніж у собаки, а у собаки нюх у 50 разів сильніший, ніж у людини. Тому присутність людини на певній території стадо відчуває ще задовго до того, як людина побачить вепрів.

Як пояснив Станіслав Вовк, у лісах нашого краю поголів’я диких кабані суттєво скоротилося за останні роки. Причина африканська чума свиней, епідемія не оминула і диких тварин. Тому нині лісівники мають завдання відновлення стада вепрів.

П’ять років тому їх нараховувалося 1258 голів, то на час останнього перепису (січень 2022-го) маємо 900 голів. Мова йде про вепрів у лісових угіддях обласного підприємства «Вінницяліс». Такі цифри навів Станіслав Вовк.

Читайте також:

Дідусь загубив майже 4000 гривень, їх знайшли діти переселенців. Що зробили із знахідкою?

Укрпошта анонсувала останню поштову марку цього року «Щедрик. Carol of the Bells»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (12)
 • Тыдыш

  прикинутись ганчіркою і не відсвічувати)
 • Cheshik Polek

  Цитата із тексту: "Як пояснив Станіслав ВОВК, у лісах нашого краю поголів’я диких кабанів суттєво скоротилося за останні роки. Причина африканська чума свиней, епідемія не оминула і диких тварин."...

  А, ну якщо це сказав ВОВК... :)))

  Без образ, просто спливла аналогія з героями байок. Зокрема, про Вовка і Ягня. :)
 • Тарік Тер

  Більше важливих новин не маєте?
 • Игорь Тарабан

  Где?

keyboard_arrow_up