З міського бюджету більше не виділятимуть гроші на харчування школярів. Чому і що це означає?

- У новому році не лише змінилося меню у шкільних їдальнях, але й вартість харчування для деяких категорій школярів.
- Хто тепер платитиме? Скільки? І чи торкнуться зміни пільгових категорій?
Разом з 2021 роком завершився й перехідний період впровадження реформи шкільного харчування. Від 1 січня в українських школах дітей почали годувати по-новому. Оновлене меню містить 160 страв. Над їх розробкою працював відомий шеф-кухар Євген Клопотенко.
На зміну сосискам, ковбасі, рибним та м’ясним консервам прийшло більше корисних продуктів: молочні та кисломолочні, м’ясо, риба, свіжі овочі та фрукти. Урізноманітнили й гарніти: на додачу до гречаної та рисової каші додали булгур, кус-кус, сочевицю тощо. Стало менше солі та цукру. Детально ознайомитися зі всіма стравами можна за допомогою технологічних карт, що їх раніше опублікував МОЗ.
Про оновлені норми харчування у школах можна дізнатися у постанові Кабінету міністрів №305. Реформу шкільного харчування, нагадаємо, ініціювала Перша леді України Олена Зеленська.
Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко розповідає, що у Вінниці реформа запрацювала повною мірою. Журналіст 20minut.ua вже розпитав батьків та школярів про нове меню. Їхні відповіді дивіться у нашому відео.
— Меню затверджене на різні смаки та вартість. Можна поїсти на 10 або 20 гривень, а можна на 25 чи 30 гривень. Діти та батьки можуть самі обирати, що вони хочуть, складати власне меню, — пояснює Оксана Яценко. — Повноцінний обід у наших школах коштує зараз 25 гривень. До прикладу, це: каша, котлета чи курячі наггетси, салат, фрукти, компот або чай, щось до чаю. Ми вже робили моніторинг, приблизно ⅔ дітей так харчуються.
Крім оновленого меню, у новому році вінницькі школярі матимуть й зміни в оплаті за харчування. Відтак учні початкових класів більше не зможуть розраховувати на часткове відшкодування обідів коштом міста. У цьогорічний бюджет не заклали гроші під ці потреби.
Раніше, нагадаємо, міська рада виділяла 7 гривень на кожного учня 1-4 класів, решту вартості обідів доплачували батьки. У департаменті освіти пояснюють, що зміни пов'язані із тим, що фінансування місцевим бюджетом харчування школярів не передбачено.
Пільгові категорії учнів, говорить очільниця департаменту освіти, й надалі годуватимуть коштом міста. Це діти з інвалідністю, діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей, діти постраждалі від воєнних дій, діти-переселенці, діти учасників АТО/ООС тощо. Наразі таких дітей у Вінницькій громаді близько п’яти тисяч. Вартість їхнього харчування становитиме 25 гривень.
Читайте також:
У Вінниці перейменували школи на ліцеї. Що означає таке рішення?
Стипендії до 4400 гривень. Кому та на скільки з 1 січня підвищили виплати
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Это уже дно ...