Коронавірус вніс багато змін у життя всіх людей, в тому числі школярів і майбутніх студентів. Незважаючи на все ще нестабільну епідемічну ситуацію у всіх міста країни, ЗНО цього року все ж відбудеться. Щоправда, дати зовнішнього незалежного оцінювання змістили.
Основна кампанія проходитиме з 25 червня до 17 липня, а додаткова — з 23 липня до 11 серпня. І оскільки ЗНО є обов'язковою умовою для вступу у виші, то це означає, що вступна кампанія теж відбудеться пізніше, ніж у попередні роки. Розповідаємо, як відбуватиметься вступ 2020.
Як читаємо у документі «Зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році», який затвердили 4 травня, цьогоріч абітурієнти, які планують потрапити на бюджетну форму навчання, можуть подати п'ять заяв на будь-які спеціальності. При цьому в кожній заяві на бюджетну форму навчання вступник має вказати її пріоритетність.
Поріг для вступу на бюджет становить щонайменше 125 балів. Вступники на бакалаврат можуть подати сертифікати ЗНО чотирьох років: видані у 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 роках (з усіх предметів). При цьому сертифікати різних років можна комбінувати.
Як йдеться на сайті Міносвіти, терміни вступної кампанії можуть змінитися лише за умов погіршення епідеміологічної ситуації в державі.
Прийом документів від абітурієнтів, які вступають на бакалаврат, триватиме з 13 по 22 серпня. Абітурієнти, які складають вступні іспити замість ЗНО, мають подати документи до 16 серпня.
Списки вступників, зарахованих за результатами співбесіди та за квотою-2, тобто, абітурієнти з Криму будуть оприлюдненні до 20 серпня.
Рейтингові списки вступників на основі ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів планують опублікувати 27 серпня.
Міністерство освіти і науки передбачило для вступників можливість подачі оригіналів документів поштою, тому на п’ять днів збільшено інтервал між останнім днем подачі документів та виданням самого наказу про зарахування.
Вступники можуть надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою, а самі документи донести після початку навчання. Студенти пільгових категорій матимуть можливість також подавати заяви онлайн після того, як принесуть документи, які підтверджують пільги, хоча б в один університет, де їх буде перевірено та завантажено в базу. У Міносвіті кажуть, приймальні комісії в університетах теж працюватимуть, запевняють, з дотриманням усіх санітарних норм.
Як пишуть на сайті МОН, творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня.
Якщо відвідувати заклади освіти буде заборонено через карантин, творчі конкурси та вступні іспити можуть проводитись у дистанційному форматі — онлайн та з надійною ідентифікацією вступників.
Якщо це буде технологічно неможливо, виш має забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів з дотриманням жорстких санітарних правил.
Міністерство спільно з університетами та санітарним лікарем зараз напрацьовують можливі варіанти поселення та формування вимог щодо проживання в гуртожитках, про це розповів у інтерв’ю «Українській правді» Єгор Стадний.
«Не стільки страшним є відвідування навчальних приміщень, як спільний побут, який ділять студенти — кухня, посуд, санвузол. Тому ми ретельно підходимо до формування вимог щодо поселення в гуртожитки на наступний рік. У великих містах гуртожитки можуть бути перенаселені. Якщо серед вимог буде зменшення кількості людей на певну житлову площу, можливо, потрібно буде обмежувати поселення новоприбулих студентів», — говорить Єгор Стадний.
У Вінницьких ВУЗАх поки нічого не коментують щодо поселення у гуртожитки. Кажуть, чекають остаточного рішення Міносвіти.
Читайте також:
Чи було це ефективно? Розповідаємо на прикладі історій вінничан про онлайн-освіту в школах
Як студентам складати іспити та захищати дипломні під час карантину: пояснення МОН
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер