Вінницький вчитель може виграти в одній із номінацій у найпрестижнішій освітній премії. Як за нього проголосувати?

Вінницький вчитель може виграти в одній із номінацій у найпрестижнішій освітній премії. Як за нього проголосувати?
Олексій Качан з учнями
  • На порталі Дія.Освіта розпочалося опитування за народного вчителя України. У десятці претендентів є й представник нашої області Олексій Качан. Про його методику викладання, а також те, як у кілька кліків підтримати Олексія, читайте у матеріалі. 

Ще на День знань організатори найпрестижнішої освітньої премії Global Teacher Prize Ukraine повідомили імена 10-ти найкращих вчителів України. Серед них є учитель фізкультури Жмеринського ліцею №3 Олексій Качан. Єдиний представник нашої області. 

Вчитель розробив свою авторську програму «Цікава фізкультура». Тому діти тепер мають можливість опановувати предмет у форматі сюжетно-рольових ігор й технологій віртуальної реальності. На уроках Олексія учні використовують ігрові парашути, етнічні барабани та водяні пістолети. 

Шкільну програму вчитель адаптував до умов воєнного стану з національно-патріотичним компонентом, що, зокрема, сприяє адаптації та соціалізації дітей ВПО. Окрему увагу педагог приділяє піклуванню про ментальне здоров’я учнів. Набутим досвідом активно ділиться із колегами.

Відео дня

Переможця чи переможницю премії оголосять 5 жовтня під час урочистої церемонії. До того часу на порталі Дія.Освіта триватиме народне опитування за найкращого вчителя 2024 року в номінації «Вибір українців». Це одна із номінацій щорічної національної премії Global Teacher Prize Ukraine. Серед претендентів на неї й наш Олексій Качан. 

Проголосувати за нього можна до 23:59 години 1 жовтня за ЦИМ посиланням. Участь в голосуванні можна взяти лише в кілька кліків. 

— Багато хто з дорослих памʼятають, що у шкільних спортивних залах був чи не один єдиний мʼячик на всіх. У такий спосіб складно зацікавити предметом дитину, особливо сучасну. Тому у нас величезна кількість різноманітного інвентаря та інших цікавих штук, — в інтерв'ю «20 хвилин» розповідав Олексій Качан. — Щороку ми їх оновлюємо, і так само розширюємо перелік активностей. Сьогодні вони можуть стріляти з луків, а завтра мандрувати спортивною залою й збирати дорогоцінні корали. Політати після цього на мітлах, як у Гаррі Поттері? Чому б ні? 

Більше про Олексія Качана

Олексій обрав професію вчителя не випадково, адже вірить, що дитина повинна радіти кожної хвилини на уроці та жити своїм дитячим життям. До початку повномасштабного вторгнення жив і працював у Донецькій області, зараз вчителює у Жмеринці.

Олексій використовує технології едьютейменту та гейміфікації: проводить сюжетно-рольові уроки, інтегрує фізичну культуру з іншими предметами, використовує технології віртуальної реальності. На його уроках можна побачити ігрові парашути (він самостійно розробив понад 30 модифікацій), етнічні барабани, водяні пістолети та інший нестандартний інвентар, а також почути реп у його виконанні: усе, аби дітям хотілось рухатись.

 

Олексій також піклується про ментальне здоров'я учнів під час війни: багато вправ на своїх уроках спрямовує на мотивацію, релаксацію, взаєморозуміння, комунікацію, емпатію, довіру та інтеграцію.

Адаптував програму до умов воєнного стану з національно-патріотичним компонентом, сприяє адаптації та соціалізації дітей ВПО.

У 2019 році створив та очолив Українську федерацію «Спорт заради розвитку», а у 2024 році розпочав проєкт «Цікава фізкультура 2.0 — Перезавантаження», де просуває ідеї та методи сучасного уроку. Активно навчається та ділиться досвідом з колегами. Увійшов до збірки вчительських історій про війну «Жити, щоб навчати».

Читайте також:

Понад 58 мільйонів гривень Вінниця хоче витратити на товари для ЗСУ

«Мамо, я вернувся, я живий!»: загинув один з трьох братів Гончаруків, лицар Золотого Хреста

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up