Понад 58 мільйонів гривень Вінниця хоче витратити на товари для ЗСУ

Понад 58 мільйонів гривень Вінниця хоче витратити на товари для ЗСУ
Світлини ілюстративні, з відкритих джерел
  • Днями міськвиконком оголосив закупівлі речей, які передадуть нашим оборонцям.
  • Йдеться про десять пікапів та 300 комплектів Mavic 3T, де з кожним дроном мають надати батарею, пульт та іншу супутню продукцію.
  • За все це з бюджету громади готові заплатити 58,6 мільйона гривень.

Виконком міськради 9 вересня оголосив дві закупівлі товарів для ЗСУ. Про це дізналися з порталу «Прозорро». 

Пікапи на 13 мільйонів

У першій закупівлі замовили десять пікапів. За технічною документацією, машини мають бути новими, 2023 або 2024 року випуску, повний привід, механіка, дизель, потужність двигуна не менше 140 кінських сил, має бути підсилювач керма, ABS, подушки безпеки, кондиціонер або клімат-контроль.

У комплектації до кожного автомобіля має бути запасне колесо, домкрат, аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки, супутня документація від виробника.

Відео дня

Крім того, постачальник має надати гарантію на автомобілі — 36 місяців або 100 тисяч кілометрів пробігу з дати постачання. Термін на постачання, до слова, до 1 листопада цього року.

За усе це з бюджету громади готові заплатити 13 мільйонів гривень або 1,3 мільйона за кожен із десяти автомобілів.

Водночас до тендеру вже є дві пропозиції: замовника просять внести зміни до документації, щоб той знизив «поріг» потужності необхідних автомобілів — зі 140 кінських сил до «не менше 136 к.с.».

«Це прискорить постачання необхідних автомобілів, надасть змогу для зменшення вартості закупівлі та дозволить розширити коло потенційних учасників», — пишуть в одному зверненні.

«Це дозволить нам взяти участь з дуже конкурентною пропозицією», — пишуть в іншому. 

Наразі обидві пропозиції ще без відповіді.

300 «пташок» з тепловізорами

Ще в одній закупівлі йдеться про закупівлю 300 комплектів DJI Mavic 3T або еквівалент. 

За технічними характеристиками, ці квадрокоптери можуть підійматися на висоту до 6 кілометрів, літати протягом 38 – 45 хвилин, залежно від погодних умов, максимальна дальність польоту від оператора — 32 кілометри.

«Пташки» повинні бути обладнані ширококутною камерою, що здатна записувати відео та фотографувати. А також тепловізором, що дозволить нашим оборонцям виявляти ворога вночі.

Комплектація, до кожного з 300 «Мавіків»: квадрокоптер, пульт керування, захист підвісу, силовий кабель, два кабелі USB, льотна батарея, запасні малошумні пропелери (3 пари), зарядний пристрій, викрутка, пластиковий кейс.

Загальна кошторисна вартість за це складає 45,6 мільйона гривень. Або ж 152 тисячі гривень за одиницю.

За даними порталу hotline.ua, середня ціна на Mavic 3T в Україні наразі складає 166 тисяч 902 гривні.

Принагідно нагадуємо, що у Вінниці діє масштабна волонтерська ініціатива «Подільські дрони» від вінницьких айтівців з виготовлення власних FPV-дронів для Сил оборони. Активним учасником цієї кампанії є й наше видання RIA / «20 хвилин». Більше про проєкт «Подільські дрони» можна дізнатися на їхньому офіційному сайті. Там же ви знайдете установчі документи, контакти та реквізити, за якими можна підтримати вінницьких розробників FPV-дронів. Слідкувати за оновленнями можна на офіційному Телеграм-каналі ініціативи ТУТ.

У серпні, нагадаємо, міськвиконком купував для потреб ЗСУ партію дронів на 29 мільйонів гривень.

 

Читайте також:

Майже 70 мільйонів гривень виділила Вінниця на підтримку ЗСУ

На що витрачали наші гроші? У Вінниці прозвітували про виконання бюджету за півріччя 2024-го

За донат виграв 100 тисяч і зробив пересувну лазню для захисників

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up