МОН та Мінцифри запустили «Всеукраїнську школу онлайн». Пояснюємо, що це і як працює

МОН та Мінцифри запустили «Всеукраїнську школу онлайн». Пояснюємо, що це і як працює
  • Днями в Україні з’явилася освітня платформа, звідки школярі, їхні батьки та вчителі можуть брати матеріали для дистанційного та змішаного навчання. 
  • Говоримо зі співавтором одного з навчальних курсів про зміст цієї платформи та її особливості.
  • А також запитуємо директорку департаменту освіти ВМР про те, чи стане ця платформа обов’язковою для вінницьких школярів.

Із 11 грудня запрацювала освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн». За задумом Міністерства освіти та науки, Українського інституту розвитку освіти і Міністерства цифрової трансформації, вона має стати потужним освітнім інструментом для українських вчителів, школярів та їхніх батьків.

Під час презентації цієї освітньої платформи очільник МОНу Сергій Шкарлет розповідав, що створено її, зокрема для забезпечення всіх українських учнів якісним рівнем дистанційного та змішаного навчання, а також рівним доступом до знань, незалежно від місця проживання школярів та наявних у них ресурсів. 

Новий онлайн-ресурс розрахований на учнів 5-11 класів. Він повністю безкоштовний, і вже зараз на ньому можна знайти курси для кожного класу з майже усіх основних предметів. 

Відео дня

Співавтором одного з курсів, а саме «7 клас. Фізика», став викладач Вінницького фахового коледжу Національного університету харчових технологій Сергій Петрович. Він говорить, що до роботи над цим проектом його та ще 72 викладачів з різних куточків країни запросила громадська спілка «Освіторія», яка на замовлення держави розробила на наповнила контентом нову платформу. 

Співпраця триває вже півтора місяці і буде продовжуватися впродовж наступного року. Наразі на сайті «Всеукраїнської школи онлайн» розміщено майже 400 уроків, з кожним наступним тижнем, за словами викладача, їх тільки більшатиме. До кінця січня їх кількість складатиме 800, а в планах покрити весь навчальний рік. 

— Головне, що потрібно розуміти, що ця платформа не є обов’язковою для використання. Але у МОН розраховують, що за рахунок великої кількості якісного контенту, в подальшому саме вона буде використовуватись більшістю шкіл, — розповідає Сергій Петрович.

Сергій Петрович

Ми з Сергієм разом переходимо за посиланням (ось цим: e-school.net.ua) і опиняємося на сторінці ВШО. На сайті усе інтуїтивно зрозуміло: реєстрація, вибір курсів для потрібного класу і з потрібної дисципліни, їх проходження. Кожен урок складається з трьох частин: відео, конспекту і тесту. 

— За приклад візьмемо мій курс. Як бачите, відео з моїми розповідями триває менше семи хвилин. У цей проміжок часу можна вмістити головне з кожного уроку, при цьому діти не будуть перевантажуватися і втрачати інтерес до предмету. — продовжує Сергій Петрович. — Друга частина — це конспект з головними тезами теми і завданнями. Його можна завантажити у ПДФ-форматі. Третє — тест для закріплення пройденого. 

До створення кожного уроку, за словами Сергія, викладачі намагаються застосовувати творчий підхід. Він, наприклад, ілюструє їх реальними прикладами зі свого життя. Так властивості сили тертя Сергій розкриває на прикладі ожеледиці, що зараз особливо актуально. Процеси деформації пояснює, розповідаючи, як працюють автомати зі створення сувенірних монет, які він бачив в інших країнах під час своїх подорожей. 

Крім того, на уроках викладача можна побачити задачі на визначення об’єму улюблених книжок, цитати Ілона Маска та посилання на корисні канали на YouTube, Instagram чи то пак TikTok. Такий підхід, каже Сергій, дітям набагато ближчий і зрозуміліший, ніж теоретичне пояснення явищ і законів.

— Рятівною ця платформа стане для тих, хто має слабкий інтернет або обмежений трафік. Програмісти зробили все таким чином, щоб під час роботи ваш пристрій витрачав якомога менше трафіку, — розповідає Сергій Петрович. — Чудовим, як на мене, є рішення операторів мобільного зв’язку «Київстар», Vodafone і lifecell забезпечувати усіх користувачів сайту безлімітним нетарифікованим доступом до платформи, а в подальшому і до його застосунку.

Сергій Петрович

За словами очільника МОНу Сергія Шкарлета, «Всеукраїнська школа онлайн» стане джерелом навчального контенту для тих учнів і вчителів, які зараз проживають на тимчасово окупованих територіях України. Адже вони матимуть доступ до матеріалів українською мовою, що в подальшому підвищить їх шанси вступити до українських вишів. 

З нового року сайт ВШО матиме кабінет вчителя, що надасть змогу викладачам відслідковувати прогрес учнів та додавати власні матеріали до кожного з курсів. 

— Коли під час першого локдауна запровадили дистанційне навчання, всі пам’ятають, що вчителі допускали чимало помилок. Вони просто не були готовими до цього. Але тепер діти отримають гарантовано якісний контент, — говорить Сергій Петрович. — Перед тим, як матеріал опиниться на сайті, він пройде кілька ступенів перевірки. Крім нас цим займаються наші методисти, методисти Українського інституту розвитку освіти, мовні редактори та інші фахівці.

З нами працював професійний актор, який вчив правильно поводитися перед камерою. Також нас вчили дотримуватися гендерної рівності на уроках. Тому, наприклад, я тепер завжди звертаюся не до учнів, а до учнів та учениць. Класно, що цьому приділяється увага, адже це підвищує компетентність вчителів. 

«Всеукраїнську школу онлайн» підтримав й Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Тепер навчальний контент на платформі адаптований для людей з особливими освітніми потребами: у відео є субтитри, є можливість керувати швидкістю їх відтворення, в подальшому буде переклад на українську жестову мову та доріжки звукозапису.

— Чудово, що з’явилася синергія, між стількома установами та організаціями. У освітян великі сподівання на цю платформу. Вочевидь, Український інститут розвитку освіти та МОН й справді вирішили зробити проект з акцентом на якість, а не швидкість, — говорить Сергій Петрович. 

Кожна школа обиратиме самостійно

  Оксана Яценко, директорка департаменту освіти Вінницької міської ради

  — «Всеукраїнська школа онлайн» є абсолютно         добровільною   справою. Наші школи мають широку     автономію, тому, якою   саме платформою користуватися під   час занять чи поза   ними, колективи навчальних закладів   обирають самостійно, а   потім усе це закріплюється   рішенням їхніх педагогічних рад. 

  У Вінниці користуються багатьма платформами, наприклад, «Моєю школою» чи освітньою платформою на базі гімназії №17. Можна обрати і нову міністерську платформу. Але, на жаль, на ній відсутня функція ведення електронного журналу і електронного щоденника.

 

Читайте також:

«Держава нехтує нашим мистецтвом і культурою»: режисер театру імені Садовського Григорій Сиротюк

«Я розуміла, що ніколи не стану там своєю»: інтерв'ю з візажисткою, яка 13 років прожила в Данії

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:02 «Фірмі одноденці продали місце сили». Як вплине робота кар’єру на туризм і життя мешканців Буші? photo_camera 20:07 Стрижавчанин Артем Андрієнко здобув дві золоті медалі на чемпіонаті України з шахів 19:22 Чий підвал, або чому у мешканців будинку на вулиці Дзюби виник конфлікт з міською владою? play_circle_filled photo_camera 19:03 Обрядовий хліб, шляхетські маєтки та літературні скарби: запрошують у тур селами Вінниччини photo_camera Від читача 12:05 Фішинг та фейкові акаунти: як захистити себе від інтернет-шахраїв 18:17 У Вінниці провели успішну операцію з видалення рідкісної пухлини грудної залози photo_camera 18:16 Всі вони з вишу імені Коцюбинського: опублікували список вінницьких олімпійців 17:16 Вінницький гвардієць Роман — майстер безпілотників, який не боїться викликів play_circle_filled photo_camera 17:00 Де відсвяткувати день народження дитини? Добірка найкрутіших місць Вінниці (партнерський проєкт) 16:36 Скільки коштує житло у Вінниці? Статистика по купівлі та оренді 16:12 Смертельні пожежі на Вінниччині: вогонь обірвав життя двох людей, третя — отримала опіки photo_camera 15:01 На Донеччині загинув військовий з села Ступник Руслан Грицаюк 14:34 Перейменують вісім сіл Вінниччини, бо їх назви не відповідають стандартам: список 13:27 Вінниця передала ще 400 FPV-дронів спецпідрозділу «Артан» та прикордонникам 12:36 Житель Закарпаття обікрав військового-вінничанина на 90 тисяч гривень 11:20 Технології з Італії: новий рівень сервісу у хімчистках Вінниці від компанії "Чистка та шиття" (Новини компаній) 11:03 Жахлива ДТП біля села Вапнярки: «лоб у лоб» зіткнулися «Ланос» та соціальне авто photo_camera 10:55 Вінницький борщ підкорив Туреччину: на міжнародному фестивалі в Бурсі вишикувалися черги 10:20 Сухе повітря восени: як уникнути дискомфорту та проблем зі шкірою за допомогою зволожувача (Новини компаній) 10:17 Тиждень без відключень: світло буде, але його просять економити
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up