Хоч лише один місяць школярі матимуть можливість відпочити і оздоровитися в літніх таборах, Мінздрав для цього прописав вказівки,— від перевезення дітей до закладу до перебування їх на території.
Дитячий оздоровчий табір «Казкова долина», що на Літинщині, знаходиться дійсно в чарівній місцині — сосновому лісі, на березі озера.
Цьогоріч галаслива малеча тут з'явився лише в середині серпня, і пробуде два тижня, або одну табірну зміну. За словами директора оздоровчого закладу Андрія Мартинюка, лише кілька днів тому керівники області дали добро на роботу літніх таборів на Вінниччині.Тепер нашвидкуруч потрібно купляти захисні маски для робітників і санітайзери для дітей.
— Добре,що хоч власні безконтактні термометри маємо, все інше потрібно придбати, — ділиться директор «Казкової долини». — Кошти з бюджету для таких потреб не виділили, відповідно путівка цьогоріч коштуватиме більше, ніж в минулому році. Якщо у 2019 році перебування дитини в закладі один день вартував 270 гривень, тепер буде — 350 гривень, а путівка на два тижні — 4900 гривень.
Для того, аби перебувати у таборі, тестів на коронавірус дітям пред'являти не потрібно.
— Якщо батьки хвилюватимуться, віддавати своє чадо у табір чи ні, можу сказати так: певно бути дитині у закладі, де дотримуються санітарних норм і дистанції, де тричі на день міряють температуру і цілодобово наглядає лікар безпечніше, чим бездоглядно гратися на майданчиках або вулиці, — говорить Андрій Мартинюк.
Також директор оздоровчого закладу розповів, що діти цьогоріч в літньому таборі будуть без контактних видів спорту, і без масових заходів в приміщеннях: гратимуться лише на відкритому повітрі. Харчуватися малеча буде змінами. Знаходитися в будиночках буде обмежена кількість дітей, як і в таборі в цілому. Батьки можуть лише підвезти чадо до воріт закладу, за ворота дорослим зась.
До речі, не всі оздоровчі заклади для дітей відкриються в карантин і наприкінці канікул. Вінницький літній табір «Колос», якій існує з 1967 року, цьогоріч так і не запрацює.
— Ми навіть тенедер не проводили, як ми розпочнемо зміну? — відповіли нам телефоном працівники табору— І що, на два тижні запустити заклад, щоб знову на рік його зачинити? Сенсу не бачимо.
Хоч не всі оздоровчі табори дозволили відкрити для дітей, і лише наприкінці літніх канікул, дорослі з мінздраву все ж прописали чіткі карантинні правила перебування в закладах.
Перевезення дітей до табору:
Прийом і перебування дітей в таборі:
МОЗ рекомендує приймати в табір дітей, які проживають в межах регіону, в якому знаходиться установа. Діти обов'язково повинні мати медичну довідку форми 079. Батьки на територію табору не допускаються;
перед прийомом дітей до закладу, а також три рази на день під час перебування, дітям потрібно вимірювати температури тіла. Діти з підвищеною температурою не допускаються в табір;
при підвищенні температури дитину потрібно негайно ізолювати або госпіталізувати (оплату за перевезення до місця ізоляції бере на себе табір);
табору радять обмежити кількість дітей в загонах до 15, а в кімнатах розміщувати з розрахунку 1 дитина на 5 квадратних метрів (з дистанцією в 1,5 метра);
на території табору забороняються: тканинні рушники, м'які іграшки, масові заходи;
рекомендується створити адаптивний графік харчування дітей.
Читайте також:
З урнами для масок і температурним скринінгом. Як працюватимуть школи з 1 вересня
Коли розпочнеться навчальний рік у студентів?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер