До Національного мультипредметного тесту увійшов ще один обов’язковий предмет — історія України

- Цього року до Національного мультипредметного тесту увійшов ще один обов’язковий предмет — історія України.
- Випускники здаватимуть українську мову, математику, історію України та ще один предмет на вибір.
Як повідомляє міністр освіти і науки Оксен Лісовий, програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI-ХХІ століть. За його словами, саме цей історичний період є важливим для формування у молоді цілісного розуміння минулого та його зв’язку із сьогоденням.
Тестування відбуватиметься впродовж одного дня із перервою. Тобто два предмети по 60 хвилин, перерва і ще два предмети по 60 хвилин.
— Це достатньо сильне навантаження на дітей і ми це розуміємо. З іншого боку — навантаження вищої освіти не менше. В першу чергу, ми повинні забезпечити безпеку. Тестування буде відбуватись не по всій країні в один день. Воно розтягнуте в часі. Але ми рухаємось до того, що є стандартом в Європейському союзі. На випуску зі школи перевіряється не менше п’яти предметів, — зауважив під час брифінгу заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак додав, що в законодавстві прописано, як має складатись Зовнішнє незалежне оцінювання. Тому кожного року вносять «спеціальний закон» і один такий вже реєструється у Верховній Раді. Він регулюватиме проведення НМТ у 2024 році.
Також формується нова модель ДПА. Проте цьогоріч атестацію у 9 та 11 класах ще не проводитимуть. Водночас Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4 класах. Це не впливатиме на подальше навчання учнівства. Атестація необхідна для моніторингу якості освіти та у разі потреби — коригування освітньої політики.
Друзі, що ви думаєте про збільшення кількості предметів на НМТ?
Читайте також:
Напередодні Дня працівників освіти України вчителі Вінниччини приймали вітання, квіти та нагороди
Діти з особливими освітніми потребами не мають бути замкненими в чотирьох стінах
Будівництво шести протирадіаційних укриттів у садочках відкладається на наступний рік. Чому?
Навчальний рік у вінницьких школах може закінчитися раніше 28 червня. Від чого це залежить?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Жанна Приймак
Татьяна Еременко reply Жанна Приймак